Proszę o pomoc w wyborze LCD 32'

bit1

New member
No właśnie dlatego pytałem o ten kontrast bo wiem że producent sobie może napisać wszystko a w praktyce potem z tym różnie bywa.

Poczytałem o tym JVC na forach i z pozycji "poza listą" stał się liderem:)
zadecydowało o tym "formatowanie obrazu" i "dźwięk" i ogólne opinie.

Teraz tylko pozostaje mi przedstawienie rodzicom sytuacji czy chcą Grundiga czy wolą dopłącić te 800-900zł i kupić coś bardziej pewnego:cool:
 

be_er

New member
kiki napisał:
Z tych modeli które podałeś najbezpieczniejszym modelem jest JVC .
Dlaczego ?
Bo jesli nie podałeś warunków w jakich ma grać i z czego - to JVC jest najszybszy i ma największą płynność.
Od tych co wymieniłeś ma lepsze formatowanie, dźwięk, wyposażenie / pip/


Podepnę się pod wątek...

A jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę LX70P, którego bit1 odrzuca, to jak ustawisz hierarchię? W dalszym ciągu JVC będzie naj? Oba mają 100Hz, prawda? Panasonic ma chyba znacząco wyższą wartość kontrastu, ale pewnikiem jeden producent podaje dynamiczny, a drugi nie.
Jak w takim porównaniu ocenisz te dwa modele?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
kiki napisał:
Z tych modeli które podałeś najbezpieczniejszym modelem jest JVC .
Dlaczego ?
Bo jesli nie podałeś warunków w jakich ma grać i z czego - to JVC jest najszybszy i ma największą płynność.
Od tych co wymieniłeś ma lepsze
formatowanie
dźwięk
wyposażenie / pip/
No i poczytaj opinie zadowolonych użytkowników. To jest największa rekomendacja. A jeszcze na prezentacjach jeśli bierze udział ma wysoka pozycję.
Ale decyzja należy do Ciebie.

Popieram:) Jeśli Panas LX70P jest poza zasięgiem cenowym ze względu na ograniczony budżet, to JVC G80 jest najlepszym wyborem :p
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
be_er napisał:
Podepnę się pod wątek...

A jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę LX70P, którego bit1 odrzuca, to jak ustawisz hierarchię? W dalszym ciągu JVC będzie naj? Oba mają 100Hz, prawda? Panasonic ma chyba znacząco wyższą wartość kontrastu, ale pewnikiem jeden producent podaje dynamiczny, a drugi nie.
Jak w takim porównaniu ocenisz te dwa modele?


JVC G80 nie ma układu 100hz, lecz tylko 50Hz. Jest starszy technologicznie od Panasonica LX70P, co nie zmienia faktu, że to dobry TV;) Osobiście nie kupiłym obecnie TV z układem 50Hz, ale skoro budżet ograniczony, to należy wziąć pod uwagę tego JVC G80 lub poczekać na spadek ceny za Panasa:-D
 

ziomal55

New member
rafcio76r napisał:
JVC G80 nie ma układu 100hz, lecz tylko 50Hz. Jest starszy technologicznie od Panasonica LX70P, co nie zmienia faktu, że to dobry TV;) Osobiście nie kupiłym obecnie TV z układem 50Hz, ale skoro budżet ograniczony, to należy wziąć pod uwagę tego JVC G80 lub poczekać na spadek ceny za Panasa:-D

KOLEDZY:hmm:
ŻADEN Z TV LCD NIE MA 50hz TYLKO 75 hz :p i DLATEGO BO OBRAZ NA NIM NIE DRGA A LINIE POZIOME SĄ PROSTE JAK STRZAŁA LUDZKIE OKO NIE WYKRYWA ODŚWIERZANIA OBRAZU POWYŻEJ 75 hz .
100hz LCD TO POKAZ TECHNOLOGII BO 75 hz SPOKOJNIE WYSTARCZA:-D
 

bit1

New member
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14896&highlight=jvc+32g80

wychodzi że jednak JVC lepsze ale hmm jak czytam o sharpie:
  • Wbudowany tuner DVB-T - możliwość odbioru naziemnej telewizji cyfrowej
  • Quick Shot Processor - cyfrowy procesor sterowania szybkością obrazu
  • Czas reakcji matrycy 6 ms
  • Funkcja „tekst na obrazie”
  • Wbudowany moduł teletekstu (TOP/FLOF)
  • Funkcja optycznego sterowania obrazem - OPC
  • Lampa podświetlająca o żywotności ponad 60.000 godzin
  • Funkcja Clear Voice - doskonałe odtwarzanie mowy ludzkiej
  • Wejścia: terminal HDMI x 2, SCART x 2, Component, AV/S-video,
    PC-in
  • Wyjścia: słuchawkowe
  • Polskie menu ekranowe
A JVC:
  • DynaPix Plus
  • MaxxBass
  • Podwójne głośniki o wzornictwie typu Oblique Cone
  • HD Ready
  • Wejście HDMI x 2
  • Wejście komponentowe
  • SCART x 2
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
bit1 napisał:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14896&highlight=jvc+32g80

wychodzi że jednak JVC lepsze ale hmm jak czytam o sharpie:
  • Wbudowany tuner DVB-T - możliwość odbioru naziemnej telewizji cyfrowej
  • Quick Shot Processor - cyfrowy procesor sterowania szybkością obrazu
  • Czas reakcji matrycy 6 ms
  • Funkcja „tekst na obrazie”
  • Wbudowany moduł teletekstu (TOP/FLOF)
  • Funkcja optycznego sterowania obrazem - OPC
  • Lampa podświetlająca o żywotności ponad 60.000 godzin
  • Funkcja Clear Voice - doskonałe odtwarzanie mowy ludzkiej
  • Wejścia: terminal HDMI x 2, SCART x 2, Component, AV/S-video,
    PC-in
  • Wyjścia: słuchawkowe
  • Polskie menu ekranowe
A JVC:
  • DynaPix Plus
  • MaxxBass
  • Podwójne głośniki o wzornictwie typu Oblique Cone
  • HD Ready
  • Wejście HDMI x 2
  • Wejście komponentowe
  • SCART x 2

Pewnym rozwiązaniem może być kupno jednocześnie Sharpa i JVC. Jeden do jednego pokoju wstawisz a drugi do drugiego pokoju i dylemat rozwiązany:mrgreen: :p
 

bit1

New member
rafcio76r napisał:
Pewnym rozwiązaniem może być kupno jednocześnie Sharpa i JVC. Jeden do jednego pokoju wstawisz a drugi do drugiego pokoju i dylemat rozwiązany:mrgreen: :p

Hehe nie takie rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje:D
 

bit1

New member
Wyjechałem sobie na krótki urlop po urlopie chciałem sobie zamówić tego JVC 32G80 a tu w jednym sklepie mówią że model będzie może 15-20.09 w drugim że wogóle już niedostępny, czy to jest już model który wycofują z produkcji czy jak?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam

bit1

New member
rafcio76r napisał:
Trzeba umieć szukać hehe
Link: http://www.agito.pl/telewizory_lcd/jvc_32_lcd_lt32g80_czarny.360.41531.html?cid=360
JVC 32" LCD LT-32G80 - cena: 2,775.00 zł

Wiesz ale mi chodziło o sklepy z mojej okolicy które są na skapiec.pl
czyli Panasonic Gliwice oraz CentrumPromocji.pl
i wiesz jak szukasz przez ich strone to wszędzie pisze że są i czas to tam 3 dni na dostawę ale jak już dzwonisz i konkretnie rozmawiasz to się okazuje że nie ma:roll:
Bo nie chce korzystać z wysyłki tylko odbiór osobisty dlatego patrze na sklepy ze swoich okolic
Choć w sumie jak byłem w media markt to tych JVC też już nie mieli
 

Holt_

New member
Bez reklam
bit1 napisał:
Bo nie chce korzystać z wysyłki tylko odbiór osobisty

a dlaczego???

Wysyłka w Agito jest solidna i należy do tańszych. Jden warunek - wybierz opcję "za pobraniem". Będą się śpieszyć, żeby dostać kasę....
 

bit1

New member
Holt_ napisał:
a dlaczego???

Wysyłka w Agito jest solidna i należy do tańszych. Jden warunek - wybierz opcję "za pobraniem". Będą się śpieszyć, żeby dostać kasę....

A choćby dlatego że przyjdzie jak mnie nie będzie w domu i ktoś podpisze odbiór bez obejrzenia czy się nei uszkodził w czasie transportu.
Pracowałem kiedyś w firmie wysyłkowej i naprawdę prawdopodobieństwo tego że paczka na którymś magazynie dostanie "kopa" jest duże i im większa paczka tym większe.
 

Holt_

New member
Bez reklam
bit1 napisał:
A choćby dlatego że przyjdzie jak mnie nie będzie w domu i ktoś podpisze odbiór bez obejrzenia czy się nei uszkodził w czasie transportu.


Agito najpierw wysyła maila z informacją o przejęciu paczki przez kuriera i z orientacyjną datą otrzymania przez Ciebie paczki.

Ja tego maila dostałem wieczorem w przedzień dostawy.

W dniu dostawy z samego rana zadzownił do mnie kurier z zapytaniem kiedy będę w domu.

Uzgodniliśmy dostawę na po 16. O 15.30 kurier zadzwonił pponownie, upewneijąc się, czy będę w domu.

Dotarł do mnie o 18.00, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę krakowskie korki jakich chyba Dante by nie wymyślił.

Wniósł paczkę do domu, telewizor zostal odpakowany przy nim i sprawdzony pod kątem widocznych uszkodzeń - nie było żadnych.

I tyle.
 

GigeR

New member
Hmmm :)

Jeśli chodzi o tego Sharpa to ostatnio miałem okazje podłączyć pod jeden sygnał z DVD (była to płyta z koncertem Żana Miszel Żara :smile: z koncertu w chinach) trzech telewizorków obok siebie Sony 32 S2520, Samsung 32 R82, Sharp 32 WD1.

Koncert obfitową w duże ilości czerni i jej odcieni, ponieważ odbywał się nocą. Także był bardzo dobrym testem pod kontem oferowanej czerni. Z moich obserwacji wysuwają się następujące wnioski:

-na Samsungu obraz z odległości 1,5 metra był nie za dobry, w oczy rzucał się problem z przejściami pomiędzy różnymi odcienami czerni, obraz był ziarnisty i pełen jakichś brudów.

-na SOny troszeczke lepsza jakośc obrazu, mniej brudów na ekranie troszeczke lepiej radził sobie z czeraniami, ale wszystko jakoś tak rozmyte było.

-Sharp wypadł najlepiej z tej trójki bardzo ładnie radził sobie z przeskalowaniem obrazu do swojej rozdzielczości obraz o wiele gładszy i czystszy niż u poprzeników.

Także kupując WD1 z pewnością będziesz miał najlepszą jakośc obrazu z DVD i telewizji analogowej czyli np. UPC i innych kablówek. Zdecydowanie ten telewizor i jego procesor znakomicie sobie radzi w porównaniu do konkurencji.


Pzdr
 
Do góry