Proszę o pomoc w wyborze LCD 32" - LE32r51B czy S32A10E

aikonx

New member
Witam. Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna TV LCD. Biorąc pod uwagę obraz wyświetlany na różnych odbiornikach w salonach RTV ograniczyłem się do wyboru między Samsungiem LE32r51B a Sony S32A10E. Na prezentację w domu nie mam co liczyć - sklepy w moim mieście nie zapewniają takiej możliwości.
Odległość do TV to ok. 2,5m (blok) . TV ma służyć do oglądania programów z kablówki oraz DVD. Nie zamierzam podłączać do niego komputera.
Proszę o pomoc osoby , które miały kontakt z tymi telewizorami ; sam jestem już na tyle zmęczony porównywaniem , że nie umiem obiektywnie ocenić.
Pozdrawiam
 

asek22

New member
W koncu podjalem decyzje i kupilem

Od jakiegos czasu mam tego Samsunga.Odleglosc 2,5-3 metry. Podpiety jest do zwyklej anteny (obraz moze byc),Cyfra+ tu zalezy na jaki kanal sie przelaczy ale ogolnie idzie dobrze oraz DVD podpiety na komponencie (czy jak sie to tam nazywa) i obraz bardzo mi sie podoba.Do komputera jeszcze go nie podpinalem.
Na kablowce powinien isc bardzo ladnie.
Nad tym soniakiem tez sie zastanawialem ale jakos bardziem mi przypadl do gustu ten samsung :D
 

xroma

New member
Ponieważ to moj pierwszy post - pragnę sie przywitac i pozdrowic wszystkich uzytkowników.

Co do samego tematu:
Posiadam w/w samsunga i musze powiedzieć , ze tez dosc dlugo zastanawialem sie nad wyborem. Teraz ani troche nie zaluje swojego wyboru.
1. Antena - raz podpielem i poszukalem jakis program - obraz OK
2. Cyfra + - lacze RGB ( pozłacany EURO-EURO ) Jakość zależna od oglądanego programu. Generalnie np. TVN - obraz rewelacja !! Nie spodziwalem sie tak dobrego obrazu zwlaszcza od polskiego nadawcy.
3. PC - wyjscie tv-out na karcie (tylko w celu sprawdzenia) Jakosc obrazu bardzo dobra, podejzewam ze gdybym puscil to wyjsciem DVi byloby rewelacyjnie.
4. DVD - polączenie HDMI - NIE DO OPISANIA :)

BARDZO POLECAM TEN MODEL LCD ( w tym przedziale cenowym chyba najlepszy wybor )

Pozdrawiam xroma
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Nawet jeśli dla Ciebie nazwa Sony miała znacznie większą wartosć - to obecnie Samsung R 51 - gra lepiej. Zarówno obraz dynamiczny jaki i statyczny.
Szczególnie widoczne jest to przy - zatrzymanym obrazie .
Przewaga po stronie Samsunga
Lepiej współpracuje z Komputerem .
pozdrawiam
 
Do góry