PROSZE O POMOC w wyborze kolumn

ZYCHOSAS

New member
Witam serdecznie....niebawem bede kupowal ampli...ONKYO 875.....i mam problem..
chodzi mi o wybor 2-ch centralnych glosnikow(lubie sluchac muze w stereo) z czasem dokupie reszte....
moje typy to...
- Kef IQ5 (Maple) , lub
- Tannoy EYRIS 2 Sycamore

slyszlem brzmienie obydwu i nie wiem ktore wybrac...co prawda nie przy tym ampli i dlatego sie wacham czy dadza sobie rade z nim.....

co sadzicie o moim wyborze...moze macie jakies inne typy...

czekam na wsze rady.....:eek:k:

pozrawiam i do uslyszenia


 

Konrado

New member
Witam. Ja także jestem na etapie poszukiwań kolumn ale do denona 4306.
Wczoraj byłem na wstępnych odsłuchach.
Miałem okazje posłuchać triangli luna z lampowcem. Te kolumny słyna z tego że mają ostra góre. W tym przypadku niestety tego nie było. Być może starsze seria tak miały. Za to niby słyna dynamika szczegółami itp. Tego też brakowało choć są to kolumny za 16000 zł. Potem podłaczyliśmy niewielkie kolumienki Tannoy Eyris DC3 za 3500zł i banan pojawił sie na gębie. Jak triangle nie miały polotu tak te grały super. Wydawało by sie że sa to duzo wieksze kolumienki. Baskik był precyzyjny, punktowy. Schodził doś nisko, a jednocześnie lekko sprężysty i miękki taki lubuie. Wysokie nie męczyły i miały w sobie sporo zycia. Scena była ulokowana ponad kolumnami. Przejżysta i czysta. Przydało by sie tylko więcej powietrza. Może to wna pomieszczenia (ściany z płyt gipsowo-kartonowych).
W sobote testuje kolumny już na swoim 4306. Do testów tannoy DC3, Triangle luna, jakieś focale, kef iQ3 oraz reference, Cabasse i może dla samego posłuchania Usher Compas

Czy ktoś słuchał może podobnych zestawień?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Przeniósłbym się z waszym pytaniem do działu audio. Tam szybciej znajdziecie szersze grono znawców. Z mojej strony poleciłbym jeszcze Dali Ikon.

ArtS :)
 

Konrado

New member
Narazie mam około 3000 na same fronty. Wiadomo że iQ7 są droższe i tannoy także. Więc nie jest to jakaś bariera.

jak kupowałem tv to mił być w granicy 4500 a ostatecznie kupiłem toshibe 40zf355 za 5700.

Więc jestem co do ceny elastyczny ale bez przesady :)
 
Do góry