Proszę o pomoc w wyborze kina domowego

grzeesss

New member
Co wybrać Sony DAV DZ 830 czy może Phlips HTS 9800W
chciałbym do tego podłączyć lcd Samsung le40bd,cyfre i komputer(karta z wyjściem optical)
Jeżli możecie to poproszę plusy i minusy w\w sprzętu
 

timbot

New member
Bez reklam
przede wszystkim philips ma jedynie wejscie cyfrowe coaxialne - tak wiec optykiem kompa nie podłączysz,
sony ma cyfrowe coaxialne i optyka - wiec kompa podłączysz, z dekodera cyfry masz wyjscie coaxialne cyfrowego dzwieku? chyba tak, wiec oba sprzety podłączysz, ale gdybyś miał N-ke, która ma optyka to miałbyś dwa urządzenia (n-ke i kompa) z optykiem i tylko jedno wejście w kinie

wczytaj się w specyfikacje i zastanów, czy wystarczy ci złączy w przyszłości....

dodano: telewizor podłączysz bez problemu do obu, wejsciem stereo
ale gdybś planował kupić w przyszłości np. odtwarzach hd BD, to problem z brakiem możliwości podłączenia się pogłęgi :) takie są minusy gotowych zestawów kina
 
Ostatnia edycja:

median

New member
moge zaproponować z tym że ani sony ani philipsa tylko LG HT 502SH mam go ,design ładny i wszystko działa ok
 

grzeesss

New member
ps

timbot napisał:
przede wszystkim philips ma jedynie wejscie cyfrowe coaxialne - tak wiec optykiem kompa nie podłączysz,
sony ma cyfrowe coaxialne i optyka - wiec kompa podłączysz

A co z przejściem optical-coaxal
http://www.allegro.pl/item317717886_konwerter_s_pdif_optical_coaxial_nowy_fv.html#photo
czy to obniża jakość dzwięku?
Jeżeli podłącze np.N-ke albo ps3 do tv a tv jest podłączony do kina przez HDMI to nie poleci 5.1? W tv mam 3 wejscia HDMI
Pokój ma ok 20m, audiofilem nie jestem, wiem że skadaki są lepsze od gotowych klocków. zestaw ma być użwany głównie do oglądania filmów DIVIX,DVD (płyty) HD-komputer

p.s ten lg nie ma HDMI wiec odpada
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
grzeesss napisał:
A co z przejściem optical-coaxal
http://www.allegro.pl/item317717886_konwerter_s_pdif_optical_coaxial_nowy_fv.html#photo
czy to obniża jakość dzwięku?
Jeżeli podłącze np.N-ke albo ps3 do tv a tv jest podłączony do kina przez HDMI to nie poleci 5.1? W tv mam 3 wejscia HDMI

co do jakości - teoretycznie nie, ale bez potrzeby nie używałbym takiego wichajstra- teoria ograniczonego zaufania (bez podstaw praktycznych)

jak sam napisałeś masz 3 WEJSCIA w tv, a nie masz WYJŚCIA
niestety, jeśli chodzi o to podłączenie, to nie wypali, musisz oddzielnie podłączyć n-ke obraz do tv (jesli zrobisz to hdmi, to bedziesz miał i obraz i dzwiek stereo na tv) i n-ke dzwiek do kina (żeby miec dzwiek 5.1), tak samo z ps-3 - hdmi do tv trzeba i dodaowo optyka do kina
 

grzeesss

New member
timbot napisał:
co do jakości - teoretycznie nie, ale bez potrzeby nie używałbym takiego wichajstra- teoria ograniczonego zaufania (bez podstaw praktycznych)

No waśnie chyba mam taką potrzebę
philips nad którym się zastanawiam ma tylko wejście coaxial a w komp mam tylko opticala
 

ewing

New member
median napisał:
moge zaproponować z tym że ani sony ani philipsa tylko LG HT 502SH mam go ,design ładny i wszystko działa ok
no ja tez mam tylko inny model lg i jestem zadowolony jeszcze do tego kupilem sobie lcd lg i juz mam komplet
 
Do góry