Proszę o pomoc w wyborze jak najlepszego TV do malego pokoju "kinowego"

Raku18l

New member
Witam planuje w wrześniu zakup nowego TV. Wybór jest ogromny wobec tego zwracam się do Was o poradę. Jestem osobą zafascynowaną sprzętem zarówno wizualnym jak i audio, dlatego postanowiłem wymienić swoje dotychczasowe sprzęty, mimo niesprzyjających warunków na ich ulokowanie - pokój niecałe 10m2. Wiem że to jest mały pokój ale jest dobrze przygotowany pod większy TV. Pierwszą moją myślą były TV LCD ale po krótkim rozpoznaniu marketowym już sam nie wiem czy nie lepsza by była plazma, więc jestem otwarty na propozycje zarówno LCD jak i Plazm

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Pokój 2,5mx3,8m - ok 10m2.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2 metry.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Najczęściej jedna, czasami dwie.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Tylko na wprost ekranu.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Obecny wisi więc nowy też najprawdopodobniej będzie wisiał.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Słońce nie bedzie problemem bo do oglądania mam zawsze zasunięte rolety które praktycznie robią noc w pokoju.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE 32A756.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Podstawą jest dla mnie jakość obrazu, dobra Czerń ale jak już miał bym wymieniać to dobrze by było żeby miał wifi, szybkie menu oraz nie ukrywam że lubie też ładny design TV.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Sygnał do TV będzie tylko z PC po HDMI.
10.Jakie urządzenia ? jak wyżej PC po HDMI, i amplituner Harman Kardon AVR 170.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? W tygodniu ok 5 godz/dzień, w wekendy po 12godz/dzień.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam faworyta, choć denerwujące jest gdy na czarnym tle widzę siebie. Ale tu mogę iść na kompromis.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Telewizji nie oglądam. Tylko filmy różnej maści, seriale z PC typu Gra o tron, Dexter, czasami sport, piłka nożna.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Zobaczę jak mi będzie wygodniej czy z TV czy z PC.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie
16.Preferencje co do marki ? Philips, Sony, Sharp, Panasonic
17.Preferencje co do wielkości ? i tu jest dobre pytanie, miałem 23cale-mały był, mam 32cale-mały, mierzyłem do pokoju 40cali-też mały. Więc poluje teraz na coś dużego myśle że 55 - 60 cali.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaba czerń, brudna szara biel, przekoloryzowane kolory, nieostry obraz, nierówne podświetlenie, efekt helikoptera, teatru.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 95% wieczór i noc.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7000-8000zł ale jeżeli będzie naprawde warto dopłacić do jakiegoś super sprzętu to i 10000zł ale wolał bym coś w tym mniejszym przedziale.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? To całe 3D to pewnie trochę po zakupie pooglądam jako nowość a póżniej mi się znudzi, więc nie jest to decydujący parametr przy wyborze TV. Podczas testowania tych technologi chyba bardziej mi odpowiada aktywna technologia, ale zależy mi przedewszystkim na świetnym 2D.

Z mojego rozeznania sklepowego zastanawiam się nad takimi modelami:
LCD
Philips 55PFL8008S - 55PFL7008
Sony 55W905 - 55W805 nie wiem czy warto dopłacać
Sharp 60LE840 niewidziałem go nigdzie w sklepie ale jest tu na forum często polecany
Sharp 60LE857 nie wiem czy warto do niego tyle dopłacać w porównaniu do LE840
a jeżeli chodzi o Plazmy to tylko panasonic
Widziałem to cudo panasonica 60ZT60 ale to jest poza zasięgiem finansowym
Więc może 55VT60 tylko nie wiem czy nadaje się plazma pod PC żebym po roku nie miał na niej na stałe wypalonego paska z windowsa

Czekam na wasze opinie pod warunki które przedstawiłem.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W tym budżecie zostałbym przy Sharpie 60LE840. Choć nie miałem jeszcze możliwości oceny 857.

Jeśli jednak chciałbyś zaszaleć w okolicach 10tyś i możesz trochę poczekać, to
Toshiba 58L9363
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo dobrze wybrałeś. Ponieważ masz dużą rozbieżność cenową to poproś o preznetację modeli w domu. Sam i tylko sam najlepiej oceniocsz czy warto dopłacać do droższej wersji, a może leppiej sięgnmąć po 70LE740 ?
Bo w kinie wielkość ekranu ma znaczenie.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy 2m, to nawet tabelki Sharpa nie podają 70" :p Będzie zbyt blisko Kiki. Pozatym 70" to raczej górna (czy nawet przekraczajaca) granica budżetu :)
 

pebe86

Member
Bez reklam
Duży ekran daje sporą frajdę, ale też są pewne granice- 70' przy 2m to moim zdaniem hardkor...

A przy takim zastosowaniu jak kolega napisał aż się prosi o plazmę! Jest stworzona do takich warunków.
Nie wiem tylko czemu boisz się wypaleń paska Windowsa, skoro głównie będziesz oglądał filmy?
 

Raku18l

New member
Karpaj o tej Toshibie to wcześniej nic nie słyszałem ale z tego co poczytałem na necie to jest to TV 4k a to jest dopiero świeżynka na rynku i myśle że nie warto w nią narazie inwestować. Dobry telewizor Full HD wystarczy spokojnie na jakiś czas a póżniej to kto wie może Oledy będą już rozpowszechnione i w zjadliwych cenach.

Kiki co do 70cali to też już myśle że to może być za duży ekran, 55-60cali w moim pokoju i tak optycznie urośnie do giganta i wydaje mi się że wystarczy.

Sharp 60LE840 jest mocnym kandydatem, no chyba że plazma.
Porównując z daleka Tv na półce w sklepie bez sprawdzania który jest który, dwa wg mnie wyróżniały się dobrym obrazem na tle innych i po podejściu jeden z nich to był model Philipsa 8008, a drugi to była plazma panasonica ale nie z najwyższej półki cenowej, Sharpów na tej półce nie było. Niestety te hitowe modele nie stoją obok siebie żeby to tak porównać tylko każdy na jakiejś wyspie z innym sygnałem i ciężko stwierdzić który jest the best.
Co do wypalania tego paska co napisałem wcześniej to tak mi to jakoś do głowy przyszło, nie miałem nigdy plazmy i najbardziej w nich boje się tego że przy statycznym obrazie coś może później na niej zostać - może moje obawy są na wyrost, ale np. przy oglądaniu kilku filmów z czarnymi pasami na dole nie będzie później jakiś powidoków?
A co sądzicie o tym Philipsie 55PFL8008?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Zdam relację z IFY co do tej tośki :p Widziałem póki co jedynie jej 65" wersję i jest świetna.
4K może nie w tej chwili, ale niedługo będzie juz sporo możliwości do wykorzystania. A daje ona niesamowite możliwości, żeby właśnie oglądać z bliska niesamowicie ostry obraz. Zwłaszcza że przy PC to jesteś w stanie wykorzystać.

Philips 8008 też jest godny uwagi, świetna czerń i skalowanie, choć lepszy stosunek ceny do jakości ma Sharp 840.
 

Raku18l

New member
Kiki czy mógłbym prosić o przesłanie jakiegoś info odnośnie prezentacji w domu i jaki jest jej koszt.
Oraz ofertę cenową na Sharpa 60LE840, Philipsa 55PFL8008, oraz ewentualnie 55VT60
 
Do góry