PRosze o pomoc w wyborze do 2300zł

tyskiebeer

New member
Właśnie padł moj stary sony kineskopowy.
Chce kupić telewizor 42-46 cali.
Problem w tym , że nie mam pojecia jaki.
Najważniejsze kryterium to zmieścić się w około 2300zł.
Zalezy mi by obraz był dobrej jakości , by tv nie był bardzo prądożerny, możliwość powieszenia na ścianie i by nie był szkodliwy dla wzroku bo mam szkraba w domu który właśnie wkracza w etap bajek.
Przeważnie tv gra w domu od 9 rano do poznych godzin wieczornych.
Proponowano mi LG 42LE4500 właśnie za 2299zł. Sam znalazlem jeszcze LG 42LD550 i 565.
Nie wiem który z nich warto wziasc. Pierwszy to niby LED , pozostałe to czyste LCD
Mam tv naziemną z siatki, satelite TNK którą mam zamiar za jakiś czas zmienić na tą wersje HD co weszła niedawno, dvd z hdmi.
Zalezy mi tez na fullHD.
Doradzcie prosze bo juz sam nie wiem co kupic. To dla mnie spora kwota i chce byc po prostu zadowolony z zakupu a nie zawiedziony.
Lubie obraz dobrej jakosci i żywymi kolorami itp.
Licze na wskazanie czegoś godnego zakupu.
Plazmy raczej odpuszczam bo ma dla mnie znaczenie pobor prądu z racji działania TV cały dzień.
Który z powyższych wart jest zakupu , lub doradzcie co do tej sumy leprzego byście mogli polecić.
TV bedzie ogladany z odleglosci od 2 do 5 metrów ( kanapa/łóżko) i ma być zawieszony na ścianie.
Liczy sie tez dla mnie żywotność bo TV zmieniam raz na 10 lat :)
Pozdrawiam.
 

SATORO

New member
Najpierw musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co jest dla ciebie absolutnie najważniejsze, na pierwszym miejscu, czy energooszczędność czy jednak jakość obrazu. Jeśli to pierwsze to LG 42LE4500 będzie naprawdę dobrym wyborem a jeśli jakość obrazu to ze spokojnym sumieniem mogę ci polecić Panasonic'a TX-L42S20E (to telewizor LCD).
Daję linka: Telewizor LCD Panasonic TX-L42S20E - opinie, komentarze o produkcie
 
Ostatnia edycja:

tyskiebeer

New member
Nie znam się więc prosze o podanie co w tym panasonicu jest lepsze od tego LG 42LE4500?
Nie znalazlem nic o usb, hdmi ma mniej, LG to prąd 140/80Watt w trybie Eco, Panasonic nie podane.
Myslalem że LED choc tylko krawedziowe bedzie lepsze od zwyklego LCD, myle sie?
Rozwiń prosze za i przeciw bo naprawde am metlik w glowie po 2 ocach czytania roznych forów.
 

krzychoq

New member
w tych tanich egde led jest duży clouding to znaczy że oglądając w nocy filmy będziesz widzieć nierówne podświetlanie telewizora szczególnie na czarnym tle.
Jeśli to ci nie przeszkadza możesz brać leda różnią się chyba jeszcze: kontrastem,energooszczędnością,cienkością i mają dość słabej jakości głośniki.
 
Ostatnia edycja:

SATORO

New member
Nie znam się więc prosze o podanie co w tym panasonicu jest lepsze od tego LG 42LE4500?
Nie znalazlem nic o usb, hdmi ma mniej, LG to prąd 140/80Watt w trybie Eco, Panasonic nie podane.
Myslalem że LED choc tylko krawedziowe bedzie lepsze od zwyklego LCD, myle sie?
Rozwiń prosze za i przeciw bo naprawde am metlik w glowie po 2 ocach czytania roznych forów.


Tak, mylisz się i to bardzo. CCFL jest lepsze od krawędziowych LED'ów ze względu na bardziej równomiernie podświetloną matrycę LCD. Oprócz tego Panasonic ma odświeżanie 100Hz czyli większą płynność obrazu od LG, a także ma wyrażnie lepszą czerń od telewizorów LG które to z czernią mają największe problemy spośród wszystkich marek TV. Te trzy argumenty przemawiają za Panasonikiem.
Ale wybór oczywiście należy do ciebie.
 

SATORO

New member
Tak, mylisz się i to bardzo. CCFL jest lepsze od krawędziowych LED'ów ze względu na bardziej równomiernie podświetloną matrycę LCD. Oprócz tego Panasonic ma odświeżanie 100Hz czyli większą płynność obrazu od LG, a także ma wyrażnie lepszą czerń od telewizorów LG które to z czernią mają największe problemy spośród wszystkich marek TV. Te trzy argumenty przemawiają za Panasonikiem.
Ale wybór oczywiście należy do ciebie.


PS. Aha, kolega krzychoq słusznie zauważył że także dżwięk w LED'ach jest wyrażnie gorszej jakości od standardowych LCD'ków z wiadomych powodów :smile: To już czwarty argument.
 

krzychoq

New member
Clouding wygląda mniej więcej tak

http://i268.photobucket.com/albums/jj28/Adrgha/IMG_2744.jpg
images




Z lcd warto dołożyć trochę i kupić Samsunga LE40C650 lub Sony Sony 40EX500 tylko że to 40 calówki lecz jakość obrazu jest naprawdę dobra mają też trochę więcej bajerków od panasonica ale nie każdemu jest to potrzebne
 
Ostatnia edycja:

krzychoq

New member
to kupuj tego LG bo za taki mały budżet dobrego TV dużego nie kupisz różnica między 40 a 42 jest mała.Jeśli zależy ci bardzo na energooszczędności i aby telewizor był cienki bierz LED'a ale nie zmieścisz się w 2300zł.Więc zostaje ci LCD
 

SATORO

New member
Ja z tych dwóch TV wybrałbym zdecydowanie Panasonic'a. Już nie przesadzajmy tak z tą energooszczędnością, przecież najważniejsza w TV jest możliwie jak najlepsza jakość obrazu, reszta to tylko dodatek :smile:
 

tyskiebeer

New member
Czytam , i wiekszosc problemu jest z wersją 46 o czym mi akurat wiadomo. Poza tym moja 40 mam zamiar nabyc z matryca sq01, dlaczego? Na pewno wiesz. Pozdrawiam
 
Do góry