Proszę o pomoc w połączeniu!!!

radzix

Member
Ostatnio zakupiłem kino domowe Pionner vsx416+dv300s+jamo 416sc, i mam problem z połączeniem tzn. nie wiem czy dobrze myślę dodatkowo załączam tylne panele.
1. Posiadam tylko następujące kable - coaxial, ktróym połączyłem dvd z ampli - to pewnie jest OK.
2. Do dvd był dołączony cinch 3XRCA i połączyłem go tak jak na zdjęciu.
Na raziem posiadam stary tv. w najbliższym czasie go zmienie i ma on tylko niestety 1xeuro i nic więcej (tv ma ok 15lat), i chaciałbym, żeby dzięk z tv był na głośnikach z kina domowego. Czy wobec tego musze mieć kabel euro-3RCA i połączyć tv z ampli jeśli tak to dzwięk wiadomo biały-biały, czerw-czerw, a video połączyć do IN czy Monitor OUT.

Czy wówczas to połączenie wystarczy, żeby wszystko śmigało czy nie??
Jeżeli nie to proszę o pomoc. Mam nadzieję, że zdjęcie się dodało.
 

Attachments

  • pionner-obcięte.JPG
    pionner-obcięte.JPG
    33 KB · Wyś: 85

ArtS007

New member
Bez reklam
Zasada jest bardzo prosta. Skoro chcesz sygnał przesłać z telewizora do amplitunera, to z telewizora musi on wyjść (out), a do amplitunera wejść (in).

Do amplitunera nie podłączasz części wideo (kolor żółty), chyba, że później wysyłasz obraz z amplitunera gdzieś dalej (w tym przypadku do telewizora). W Twoim przypadku byłoby to więc bez sensu (wysyłanie sygnału wideo z telewizora do telewizora poprzez amplituner). Oczywiście możesz podłączyć żółty kabelek do wejścia Monitor In, ale nie podłączaj wówczas wyjścia Monitor Out do telewizora. Może dojść do dziwnych sprzężeń sygnału. Najlepiej pozostawić żółty kabelek w spokoju.

ArtS :)
 
Do góry