proszę o pomoc w podłączeniu (zdjęcia w załacznikach)

filu11

New member
witam

prosze o pomoc bo nie moge sobie poradzić
mam
- lcd sharp 32 RD8E
- amplit. yamaha 463
- dekoder cyfrowy
- dvd Pioneer 410
- JBL 178

właśnie zakupiłem KD i chciałbym również ogladać TV z dżwiękiem we wszystkich kolumnach 5.1 -JBL scs 17

próbowałem na różne sposoby ale dzwięk jest tylko w dwóch frontowych kolumnach.
w tv jest wyjscie OUTPUT (Audio L/R) - zdjęcie w załaczniku, i po podłączeniu kablem 2 RCA - 2 RCA do amplit do DTV/CBL - jest własnie tylko dźwięk we frontach.
to samo jest gdy podłacze dekoder do amplit (również 2 rca - 2 rca) - bo nie ma innej mozliwosci

czy jest jakiś sposób aby był dźwiek 5.1 z tv?

mam wolny kabel component więc mógłbym dvd połaczyć z tv, bo teraz jest przez HDMI i coaxialem do ampli

więc zwolniłbym kabel HDMI ale czy to coś da??
 

Attachments

  • tv scharp.JPG
    tv scharp.JPG
    58,2 KB · Wyś: 227
  • yamaha 463.jpg
    yamaha 463.jpg
    94,1 KB · Wyś: 388

spayder

New member
Dźwięk 5.1 wyciagniesz tylko z dekodera pod warunkiem że ma wyjście np optyczne.
Z telewizora możesz uzyskać tylko dźwięk stereo.
 

filu11

New member
spayder napisał:
Dźwięk 5.1 wyciagniesz tylko z dekodera pod warunkiem że ma wyjście np optyczne.
Z telewizora możesz uzyskać tylko dźwięk stereo.

dekoder zgodnie z instrukcją mozna podłaczyć z ampli w następujacy sposób:


"S​
ą dwie możliwości połączenia dekodera do systemu Hi-Fi.


1. Połączenie analogowe za pośrednictwem gniazd PHONO L i R na tylnym panelu dekodera.


2. Po​
łączenie cyfrowe za pośrednictwem elektrycznego złącza S/PDIF na tylnym panelu dekodera."

w załaczniku schemat dekodera.

więc mozna chyba uzyskac dźwięk cyfrowy, ale co to za kabel - "elektryczne złacze S/PDIF"

i gdzie go mozna podłaczyć w amplit.???


 

Attachments

  • dekoder.JPG
    dekoder.JPG
    32,9 KB · Wyś: 542

darkmajin

Member
Bez reklam
coaxial taki jak do anteny ( w srodku znaczy sie:) )

wtyczki jak czincz .. prawie kazdy ampli ma to wejscie popatrz coax lub spdif
 

filu11

New member
macek napisał:
kolor ciemno zolty,zaraz kolo wejscia HDMI w ampli,masz na tylnym panelu na rysunku.

tak, tylko że do do coaxial w ampli mam juz podłączone dvd

chyba że mozna tak podłaczyć że coaxial z dekodera i coaxial z dvd do jakiejś złączki i dopiero do ampli.???
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
oj kombinujesz... znajac tanie dvd nie mozna tak zrobic :)

a to zółte to nie tak w ciemno bo zawsze mozna trafic w svideo :)
 

filu11

New member
darkmajin napisał:
oj kombinujesz... znajac tanie dvd nie mozna tak zrobic :)

a to zółte to nie tak w ciemno bo zawsze mozna trafic w svideo :)

muszę coś wykombinować

a moze zrobic tak:

dvd > hdmi > aplit
amplit > hdmi > tv
dekoder > coaxial > amplit

tylko czy wtedy z dvd bedzie przenoszony dźwiek cyfrowy do ampli i z ampli do wszystkich kolumn

bo z dekodaera myślę że wtedy dźwięk cyfr. bedzie przenoszony do amplit przez coax na wszystkie kolumny
 

PopaY

New member
Bez reklam
filu11 napisał:
muszę coś wykombinować

a moze zrobic tak:

dvd > hdmi > aplit
amplit > hdmi > tv
dekoder > coaxial > amplit

tylko czy wtedy z dvd bedzie przenoszony dźwiek cyfrowy do ampli i z ampli do wszystkich kolumn

bo z dekodaera myślę że wtedy dźwięk cyfr. bedzie przenoszony do amplit przez coax na wszystkie kolumny
To jest dobre połączenie. Oczywiście, że będziesz miał dźwięk cyfrowy, przecież HDMI to łącze cyfrowe, a nie analogowe.

Fillip83 masz dźwięk we wszystkich, ale nadawany w stereo :p
 

squad05

New member
filu11 napisał:
muszę coś wykombinować

a moze zrobic tak:

dvd > hdmi > aplit
amplit > hdmi > tv
dekoder > coaxial > amplit

tylko czy wtedy z dvd bedzie przenoszony dźwiek cyfrowy do ampli i z ampli do wszystkich kolumn

bo z dekodaera myślę że wtedy dźwięk cyfr. bedzie przenoszony do amplit przez coax na wszystkie kolumny

To jest najlepsze rozwiązanie, tylko jeszcze dodatkowo musisz połączyc dekoder z TV żeby obraz przesłać.
Pzdr
 

filu11

New member
squad05 napisał:
To jest najlepsze rozwiązanie, tylko jeszcze dodatkowo musisz połączyc dekoder z TV żeby obraz przesłać.
Pzdr

dekoder jest połaczony z tv przez SCART więc myslę że bedzie ok,

metodą prób i błędów teraz mam połaczony tv z ampli poprzez kable 2rca>2rca i dźwięk jest we wszystkich kolumnach ale tylko np. na TVN, gdy film jest w dolby surr. i w ampli ustawię dekod. Pro Logic, ale podłaczę tak jak pisałem tylko musze jeszcze jeden kabel HDMI dokupić i myslę że będzie git

tylko zastanawia mnie fakt dlaczego SEMPKI w wątku
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=37424 napisał, że cytuję:

"Niestety, wszystko się zdadza. Dźwięku po HDMI nie ma, co jest faktem ogólnie dostępnym i o czym na tym forum pisałem sam".

a Popay napisał że:

"To jest dobre połączenie. Oczywiście, że będziesz miał dźwięk cyfrowy, przecież HDMI to łącze cyfrowe, a nie analogowe".

więc jak to jest?????
 
Ostatnia edycja:

squad05

New member
filu11 napisał:
tylko zastanawia mnie fakt dlaczego SEMPKI w wątku
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=37424 napisał, że cytuję:

"Niestety, wszystko się zdadza. Dźwięku po HDMI nie ma, co jest faktem ogólnie dostępnym i o czym na tym forum pisałem sam".

a Popay napisał że:

"To jest dobre połączenie. Oczywiście, że będziesz miał dźwięk cyfrowy, przecież HDMI to łącze cyfrowe, a nie analogowe".

więc jak to jest?????

Cos za bardzo kombinujesz !!
Wątek do którego się odniosłeś dotyczy konsoli do gier, która nie przesyła dzwiąku po HDMI - niektóre urządzenia są po postu niedopracowane i nie przesyłają dzwieku 5.1 po HDMI (kolejnym przykładem jest dekoder Mediabox HD z oferty UPC).

filu11 napisał:
dekoder jest połaczony z tv przez SCART więc myslę że bedzie ok,

metodą prób i błędów teraz mam połaczony tv z ampli poprzez kable 2rca>2rca i dźwięk jest we wszystkich kolumnach ale tylko np. na TVN, gdy film jest w dolby surr. i w ampli ustawię dekod. Pro Logic, ale podłaczę tak jak pisałem tylko musze jeszcze jeden kabel HDMI dokupić i myslę że będzie git

Znów cos kombinujesz. Podłącz tak jak napisaliśmy juz wcześniej a mianowicie:
dvd > hdmi > aplit
amplit > hdmi > tv
(to ci da obraz na tv i dzwiek 5,1 z odtwarzacza dvd)

dekoder > coaxial > amplit (to ci da dzwiek 5,1 z z dekodera na programach które taki dzwiek nadają)

dekoder do tv przez SCART - to ci da obraz z dekodera na telewizorze

Kabel 2rca->2rca odłącz i schowaj do szuflady i wszystko powinno byc ok

Pozdrawiam
 

MMrozo

New member
Dokładnie, posłuchaj dobrej rady przedmówcy hdmi na dzień dzisiejszy jest rozwiązaniem najbardziej elastycznym, przesyła każdego rodzaju dźwięk i obraz. Nie można pominąć jednak jego wad np. przy mniej dokładnym wykonaniu wtyk słabo kontaktuje i może przerywać odbiór sygnału (kabel Astera, jedna wtyczka - wymieniłem na Vivanco 1.3b za 49zł w Euroagd i nie ma problemów). Nie będę się rozpisywał o innych bo wiele już napisano.
 

filu11

New member
Dzięki

witam

drodzy koledzy dziękuję wszystkim za konstruktywne rady.
w końcu wszystko "gra i buczy" tak jak powinno.
super dźwięk z TV przy filmach wyświetlanych w Dolby Surround (przestestowane wczoraj 11.02. na filmie "Epidemia" który leciał na TVN). Dźwięk super jak w kinie.

Jak dobrze że jest to forum :D

jeszcze raz dzięki !!!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry