Proszę o pomoc w konfiguracji.

Gajwer77

New member
Witam.

Więc tak. Trochę poczytałem i zdecydowałem się że wybiorę projektor z tych dwóch modeli: EPSON EH-TW4400 lub Mitsubishi HC4000. Wiem że są to dwie różne technologie więc proszę o pomoc w wyborze.
Teraz trochę danych.
- Pokój ma wymiary 5.20m x 3.50m a wysokość to 2.45m.
- kolor ścian, to ciemny grafit a sufit ciemny niebieski, z białą obwódką zrobioną z karton gipsu.
Ekran może być zamontowany tylko na tej stronie gdzie jest okno, oczywiście są zamontowane w oknie żaluzje i roleta.

Zależy mi na podpowiedzi który wybrać projektor z tych wymienionych i jakiej firmy wybrać ekran, jaki model i jakiej wielkości.
Chciałbym żeby ekran był zamontowany pod sufitem i był rozwijany.
Wyczytałem że po kilku miesiącach takie ekrany fałdują się, więc, wybór chciałbym żeby był najlepszy z możliwych. kwota na ekran to 2500zł


Pozdrawiam.
 

StoperV6

New member
Cześć,

Mam od jakiegoś czasu HC4000 i jestem nim zachwycony!
Mam pokój identycznych wymiarów jak Ty i projektor wisi pod sufitem dając 100" obraz z odległości lekko ponad 3m. Obraz idzie bezpośrednio na białą ścianę i wygląda rewelacyjnie! Możliwe, że po prostu się nie znam, jest to mój pierwszy projektor jednak jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie wydania takiej kwoty na ekran.
 

cezar1972

New member
A ja mam od październik zeszłego roku Epsona (TW3200) i też jestem zachwycony. Z TW 4400 mogło by być jeszcze lepiej. Co do wielkości ekranu to musisz dobrać go indywidualnie - jede lubi "latać" oczami po obrazie, a drugi woli, gdy może go całego objąć wzrokiem. Zanim kupisz ekran kup projektr i pooglądaj filmy na ścianie z odległości z jakiej będziesz oglądał na stałe. pobaw się zoomem w projektorze, tak aby obraz był raz wiekszy, raz mniejszy. Po kilku filmach będziesz wiedział jaka wielkość ekranu jest dla ciebie odpowiednia. Znając wielkość ekranu i kwotę łatwiej będzie dokonać optymalnego wyboru.
 
Do góry