proszę o pomoc w doborze sprzętu audio ...

marecki6

New member
Bez reklam
heh czy ja wiem czy blackninja ma inaczej ... dla blacka jest znowu onkyo 607 :) takze kazdy z towarzyszy ma swojego faworyta :)
 

marecki6

New member
Bez reklam
to fakt ... natomiast zastanawia mnie fakt ze na bliziaczym forum czyli audiostereo.pl strasznie tepia onkyo a za to mega promuja yamahe i jest tez rzesza fanow produkcji tonsil :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
skoro juz polecielismy OT...
czesto zagladalem na tamto forum, teraz rzadziej- ostatnio w dziale KD
takie glupoty juz potrafia pitolic ,ze az strach :D
kilka razy mialem nawet ochote napisac cos w celu "sprostowania" jednak ,tak wolno i problemowo chodzi tamto forum, ze spasowalem....zycia by mi nie starczylo by post tam umiescic...
 

marecki6

New member
Bez reklam
to sie zgadza "tydzien ocziwkiwania" na mozliwosc pisania postow heh ....ja czytam tez glownie w dziale kina domowego jak mi sie mega nudzi a nie znajde niczego nowego u nas .... dobra koniec tego OT
 

MacTB

New member
Tak czytam i czytam i powoli dochodzę do wniosku, że cokolwiek bym nie kupił z wymienionych sprzętów to i tak będę zadowolony :)
Każdy ma swojego faworyta, każdy poleca co innego, a w tym przedziale cenowym chyba drastycznych różnic nie należy się spodziewać, jeśli sprzęt jest markowy i ogólnie nie uchodzi za szajs :)
Z jednej strony to chyba dobrze, z drugiej gorzej bo wyboru wcale nie ułatwia ;)

Metodą eliminacji pozbędę się chyba z listy Denona, zero głosów na niego, a przekonuje mnie też opinia, że jest najbardziej miękki w odsłuchu - czyli nie dla mnie :)

Pozostaje Onkyo, Pioneer i jednak jeszcze nie skreślam Yamahy. No i może mi ktoś wyjaśni dlaczego lepiej jak już brać Onkyo 607 a nie 577?

Acha, w kwestii gwarancji: wszystkie sklepy które brałem pod uwagę podają, że sprzęt posiada pełną polską gwarancję...
 

MacTB

New member
Ostatnia runda rozegrała się między Onkyo TX-SR607 a... jednak Yamahą RX-V565 i na 99% wybiorę Onkyo.
W zasadzie pozostaje już kwestia znalezienia dobrego, zaufanego sprzedawcy - tylko ten punkt może mi pokrzyżować plany, jeśli za gwarancją będzie podążać znaczna różnica w cenie...

Pozwolę sobie na małe podsumowanie różnic między TX-SR607 a RX-V565, może komuś przydadzą się konkrety :)
Na plus dla Onkyo należy wymienić:
+ więcej wejść HDMI (6 w stosunku do 4 Yamahy)
+ zakręcane terminale (w stosunku do zacisków sprężynowych Yamahy)
+ jest mocniejszy, przynajmniej na papierze, ale waga i pobór prądu też wydaje się o czymś świadczyć
+ 7.2 (zamiast 7.1 Yamahy, niby nic, ale zawsze lepiej mieć jedną opcję w zapasie)

Na korzyść Yamahy w moim przypadku działały sprawy mniej istotne, czysta kosmetyka:
+ bardziej stonowany, klasyczny wygląd
+ bardziej czytelny, bo większy wyświetlacz (z kolei w Onkyo jest całkiem ładny zielony ;))
+ Burr-Brown (w stosunku do Cirrus Logic w Onkyo, o ile rzeczywiście Burr-Brown jest lepszym przetwornikiem)

Oba amplitunery obsługują upconversion i upscalling, Yamaha na pewno tylko do 720p, Onkyo nie wiem, ale chyba też. Oba obsługują bi-amping, Onkyo dodatkowo obsługuje multiroom i ma wygodne wejście HDMI na przednim panelu.
Ogólnie Onkyo jest ciut bardziej "doposażony", a w odsłuchu to już chyba kwestia gustu, wielkiej różnicy nie zauważyłem, jednak Onkyo wydał mi się bardziej wyrazisty i pełniejszy. :)
 
Ostatnia edycja:

martinzg

Klub HDTV.com.pl
vip
Prosze o sugestie co do kupna kolum na tyl.
Pokoj 22m2
Amplituner h/k avr 365
fronty paradigm monitor 3
center PARADIGM CC-290 v.6
i co mozna kupic na tyl w cenie do 500zl za pare?
 
Do góry