Proszę o pomoc przy doborze TV!

GooR8

New member
Witajcie, od 2 dni czytam forum i nie mogę się zdecydować. Mam swoich faworytów, ale nie zdradzę ich na samym początku. Proszę o pomoc, o postawienie kropki nad "i":

1. Odległość od ekranu: 2m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Okna wsch-połudn, słońce od rana do ok. godz. 13-14 (w porze letniej), ale za oknem balkon, który częściowo ogranicza dostęp światła, tv stoi na komodzie prostopadle do okna, w godz. porannych oglądamy jedynie w weekendy
3. Jak duży jest pokój: 2,8 x 5,5 m2
4. Preferowana technologia: LED z uwagi na niższe zużycie prądu (tv czasami chodzi bez względu na to czy ktoś ogląda czy nie)
5. jaki masz obecnie telewizor: CRT PROVISION 21"
6. jakie programy najczęściej oglądasz: TVN, Polsat, Eurosport, Sportklub, TVN Turbo, etc.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: pon - pt po godz. 16, w weekend od godz. 8 do godz. 23-24
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Wolę bez, ewentualnie lampka naprzeciw telewizora, lampka stojąca w rogu pokoju
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry, wyraźny
10. matryca błyszcząca czy matowa: matowa (chyba łatwiejsza w utrzymaniu czystości)
11. preferowana wielkość telewizora: 32''
12. preferowana marka: Wszystkie
13. czego nie lubisz w telewizorach: Brzydkiego, niewyraźnego obrazu, "pikselozy"
14. jakie urządzenia będą podłączone: dekoder VECTRA SD (w późniejszym czasie HD) + kino DVD LG-HT 762Pz + laptop lub netbook poprzez złącze PC (brak HDMI)
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70/30
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: Najczęściej na wprost, ale moja konfiguracja mieszkania wymusza niekiedy, że oglądam tv pod kątek ok. 130st., ew.z łóżka na wprost pod kątem ok 20 st.
17. czy ważne jest wifi: Nie ma konieczności, zawsze można podłączyć netbook, laptop
18. czy będziesz korzystać z widgetów: Jeśli będzie miał tv to tak
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Raczej nie, czytałem, że strasznie niewygodne
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: Jeśli będzie miał tv to tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: TAK zdecydowanie, poprzez HDD, lecz głównie filmy z lektorem
22. ma mieć 3D: NIE
23. ma mieć slot na karty SD: NIE
24. ma mieć tuner DVB-S: NIE
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: Kino domowe HDMI, aktualnie dekoder Vectra SD poprzez eurozłącze, laptop poprzez złącze PC vga
26. Jaki masz sygnał: VECTRA SD
27. ile programów HD: 0
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 5-6h do 10h w weekendy
28. ma stać czy wisieć: Nie jestem zdecydowany, mam obie możliwości
29. Rozdzielczość: Full HD
30. DVB-T: TAK
31. Na czym najbardziej Ci zależy: płynność-sport, filmy mkv, avi z HDD, DVD z możliwością skalowania do HD
32. Ile osób ogląda: 1-3
33. Jaka klasa cenowa: ok. 2000 PLN

Z góry dziękuję za podpowiedzi i ew. uwagi.
Pozdrawiam
Roman z Wałbrzycha
 

GooR8

New member
Więc wytypowałem następujące modele:
1. SAMSUNG UE32D5500
2. SHARP LC-32LE630E
3. PANASONIC TX-L32E30E
4. SAMSUNG C6500
Sony nie uwzględniłem, ponieważ nie umożliwia odtwarzania odtwarzania z HDD plików mkv i avi.

Telewizor musi mieć dobre kąty widzenia. Który z wyżej wymienionych ma najlepsze?
Dzięki i pozdrawiam
 

GooR8

New member
Czy w sklepach ze sprzętem RTV umożliwiają podłączenie pendrai'va i włączenie jakiegoś filmu dla przetestowania danego egzemplarza. Chodzi głównie o MM i EuroRtvAgd.
Macie jakieś doświadczenia?
 

cezary69

New member
Bez reklam
Przy takim pokoju to te 32" schowa się i nie będzie go widać. Minimum to 40" Może warto jeszcze raz sprawę przemyśleć... do 2000,- można coś porządnego dostać albo dozbierać trochę i kupić. A co do firmy... osobiście mam sharpa, wcześniej też miałem i chwale sobie. W sumie z każdej firmy można znaleść porządny model jest wystarczająco dużo opisów wystaczy poczytać :) W pokoju 2,9m na 2,8m mam 40" i wcale nie jest za duży jest w sam raz. Wcześniej był 37" ale ten jest jak najbardziej ok.
 

GooR8

New member
Przy takim pokoju to te 32" schowa się i nie będzie go widać. Minimum to 40" Może warto jeszcze raz sprawę przemyśleć... do 2000,- można coś porządnego dostać albo dozbierać trochę i kupić. A co do firmy... osobiście mam sharpa, wcześniej też miałem i chwale sobie. W sumie z każdej firmy można znaleść porządny model jest wystarczająco dużo opisów wystaczy poczytać :) W pokoju 2,9m na 2,8m mam 40" i wcale nie jest za duży jest w sam raz. Wcześniej był 37" ale ten jest jak najbardziej ok.


Jeśli siedziałbym po długości pokoju to i owszem, ale siedzę po szerokości, czyli: tv zaraz przy ścianie na komodzie, a naprzeciw w odległości ok. 1,2m zaczyna się wersalka. Więc od ekranu jak mierzyłem to głowa ok. 1,7m. Myślę, że te 32" w zupełności wystarczą.
Co do firmy to w weekend podejmę decyzję po wizycie w MM i przetestowaniu kilku modeli.
 

ckloss

New member
Witam!
Przyłącze sie do tematu.Moje kryterium jest troszke inne,mianowicie szerokość tv nie może być wiekszy niż max 75cm.podswietlenie led i cena około 1500pln.Co polecacie?
 

GooR8

New member
Witam!
Przyłącze sie do tematu.Moje kryterium jest troszke inne,mianowicie szerokość tv nie może być wiekszy niż max 75cm.podswietlenie led i cena około 1500pln.Co polecacie?


hmmm.... telewizory 32" mają szerokość ok. 76cm, przydałoby się znaleźć/naciągnąć brakujący 1cm.
A co do tv to w tych granicach to Samsung D5500 lub D5000 z naciskiem na tego pierwszego.
 
Do góry