Proszę o pomoc - PLAZMA ? LCD ? mam 4800 zł

digitalus

Banned
Duzo zalezy od zrodla sygnalu. 55 cali to duzy ekran i przykladowo kanaly sd beda wygladac gorzej niz na mniejszym ekranie.
Jesli chcesz aby kanaly sd mialy mozliwie najlepsza jakosc obrazu to nie musisz przeplacac i mozesz kupic tanszy model plazmy.Kanaly sd beda wygladac lepiej niz w lcd,led.
przyklad w linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/952264-post26.html
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
kolega digitalus jest okropnie zakochany w plazmach, więc widzi tylko wady w ledach a w plazmie same plusy i zero wad:D standart. Jestem ciekaw co kolega zrobi jak już wszystkie plazmy na świecie się wypalą, a plazm już nie będzie:), Będzie trzeba patrzeć na swoją ukochaną wypaloną wypraną plazme:)

gajer91 jest dużo dobrych lcd, zerknij w tym przedziale na coś z sony, philipsa. Teraz wychodzą nowe modele i może być na prawdę ciekawie. Panasonic też ma ciekaw ledy:). Digitalus i tak będzie Ci tylko wciskał plazme, to jest typ człowieka który czytając. Co wybrać? pralkę czy lodówkę to Ci odpowie, że plazmę hehe:). Ja dopiero w domu widziałem migotanie plazmy, ale jak mówię nie każdy to widzi i nie każdego to denerwuje, no i kwestia kolorów czy woli się naturalne czyli dla niektórych wyprane czy bardziej żywe i nasycone :). Plazmy mają świetną czerń, ale nowe ledy też pod tym względem są już bardzo dobre no i wiadomo że nie tylko czerń istnieje ale i biel;)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeszcze nie zginęła, ale wiesz że to kwestia czasu?:). W sumie to szkoda, no ale widocznie już się nie da tej technologi ulepszyć
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Oczywiście że są
Są kwestie w których plazma jest niedościgniona, ale są też inne kwestie, gdzie to telewizory led wygrywają.
I o ile jeśli chodzi o natywny kontrast, głębie czerni w nocy - tutaj mamy przewagę plazmy.
Jeśli chodzi o czytelność obrazu i czerń za dnia - wygrywa led.
LED ma także szerszą paletę barw, biel. Plazma jest od początku zazwyczaj lepiej skalibrowana.
Zużycie energii, wypalanie się, powidoki - to niestety jest domena plazm.
Clouding, banding, loteria matryc, kąty boczne - to w większości problemy ledów.
Do Twoich wymagań ja zaproponował bym Toshibę 55L7453
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html
 

gajer91

New member
Karpaj, TOSHIBA robi na mnie wrażenie, tak jak mówiłem - lecę dzisiaj do Media i popatrzę na te telewizory. Mógłbyś jeszcze coś polecić ? nie wiem dlaczego, ale boję się trochę tej PLAZMY, pobór, inpulag, stary model itd...
 
Do góry