Proszę o pomoc Plazma czy LCD led?

miles

New member
@Don111:
TV ma działać w normalnych warunkach, tak jak przesuwa się słońce w ciągu dnia, a nie przy zasłoniętych oknach, albo w nocy, czy w piwnicy. Jak masz ciemne pomieszczenie, to zainstaluj projektor i rzuć obraz na pół ściany, będziesz jeszcze bardziej zadowolony.
Oceny plazmy to relatywizowanie przy wyrażaniu opinii, ten TV jest najlepszy ale.... Panasonic (plazma) ma najlepszy obraz ale... Albo jest najlepszy albo nie. Wg mnie to "ale" powoduje że z Sony przegrywa rywalizację, nieznacznie ale przegrywa.

Poza tym Panasonic ma:
- świetny obraz ale w analogu!!!, więc jak masz analog to jest to dobry wybór. Jak masz sygnał cyfrowy albo/i podłączasz komputer/konsolę - porządne LCD (nie tylko Sony) jest lepsze i to naprawę wyrażnie.
- szybę, która odbija, powoduje refleksy (koszmarna rzecz)
- crosstalki w 3D,
- ten panel drga!! (bo tak świeci plazma),
- klatkuje przy jednostajnym powolnym ruchu
- mogą wypalać mu się pixele
- największe zużycie prądu i naprawdę mocno się grzeje żeby nie powiedzieć parzy.

Oceniając TV biorę pod uwagę całokształt a nie wygodne fakty i to z "ale", stąd wg mnie Sony KDL-40HX720 jest lepszy od Panasonic .
Oba telewizory widziałem i testowałem.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
miles
I ot jest rzeczowe podejście, testowałeś obydwa modele i wybrałeś lepszy (według Ciebie).
I tak powinno być, każdy ma przecież inne subiektywne odczucia...

Z jednym się tylko nie mogę zgodzić, a z tym mianowicie, że plazma nie sprawdza się z sygnałem cyfrowym?! A to niby czemu? ( no chyba, że chodzi Ci o zastosowanie jej jako typowy monitor do pracy z PC).
Jeżeli ktoś szuka nowego TV to plazma jako telewizor sprawdza się znakomicie i jak najbardziej nadaje się do oglądania sygnału cyfrowego. Oczywiście oferowany obraz różni się od tego co pokazują panele LCD, ale jest bardzo dobry, daje obraz zdecydowanie bardziej kinowy niż LCD.
Ale to jest indywidualny wybór i najlepiej samemu zobaczyć przed zakupem co komu odpowiada...
 

arco81

New member
Skoro bierzesz całokształt to wez pod uwage kiepskie multimedia a dokładnie chodzi o brak odtwarzania jakichkolwiek plkiów hd przez usb. Wiec trzeba dokupić odtwarzacz z usb. Ja oglądam wiekszość sd ale i także zdarza sie oglądanie meczy piłki nożnej w hd. A jeśli oglądam filmy to przez dysk twardy podłączony do tv ( pliki MKV)
 

arco81

New member
marciniozo a według Ciebie co byś wzioł Panasonic50 vt30 czy te sony 46hx820. Chyba ta sama cena. Ja jestem bradziej przy Panasonic
 

miles

New member
@arco81
Ty widziałeś te telewizoty o których piszesz? Czy tylko piszesz i czytasz o nich??
Dla mnie odtwarzanie mkv przez TV jest nieistotne - mam podłączony PC do TV na stałe. Wszystkie formaty filmów (nie tylko mkv), ale mts, avi, mpg, wszystkie odtwarza i to z napisami polskimi bez żadnych kreseczek czy - dla mnie to nie jest kryterium. Jak byś dokładnie przeczytał link który Ci wysłałem to byś to wiedział. Widziałeś jak Panasonic odtwarza 10-20GB plik mkv? Przewijałeś go? Ja nie wiem tego, bo nie testowałem, ale jak dla Ciebie to jest ważne, to poprostu to sprawdź.

Piszesz o multimediach - spójrz na Internet. Panasonic ma najbardziej ubogie serwisy i blado wypada na tle innych producentów. Nie ma możliwości sterowania przez smartphona.

Dlatego tak jak pisze marciniozo Idź i sprawdź, potestuj, wtedy wybierzesz świadomie. Ja wyniki moich testów Ci podesłałem dalej musisz sam ocenić.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
arco81
Każdy z tych TV ma swoje wady i zalety. Sam musisz sobie odpowiedzieć co Ci bardziej odpowiada...
Jeżeli szukasz typowego telewizora to moim (subiektywnym)zdaniem ta plazma będzie lepszym wyborem, ale jest to oczywiście moje zdanie z którym inni mogą się nie zgodzić.
 

arco81

New member
Widziałem juz te tv na żywo sam mam lg 42 sl 9500 i jeśli chodzi o mkv i odtwarzanie bezpośrednio przez usb a przez Pc to jest duża różnica według mnie jesli chodzi o jakość obrazu i duża wygoda.
 

arco81

New member
Ja poprostu szukam tv o dobrej jakości sd i hd. Często ogladam c+ sport hd no i filmy mkv. Dla mnie najważniejsza jest jakość obrazu
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Co wy z tymi multimediami, .MKV i innymi duperelami ?
TV to ekran -> obraz -> jak najlepsza jakość obrazu !
Do multimediów wystarczy kupić za dwie stówki Asus O!Play Mini i mamy więcej niż każdy telewizor.
Miałem Plazmę Panasa 42' którą sprzedałem w maju i kupuję LCD bo tego lata zauważyłem, że dało się wieczorem wytrzymać w pokoju. Plazma grzeje jak kaloryfer, a latem jest to nie do wytrzymania.
Byłem też u rodziny na kilka dni, mają plazmę 50' LG. W pokoju ciężko było wytrzymać. W drugim bez TV był chłodek. Poza tym mój obecny rachunek za prąd był niższy o 70 zł. od poprzedniego jak jeszcze miałem plazmę która miała pobór nominalny 250W. Rachunek za dwa miesiące. Na razie mam LCD 32' ale kupuję 52-55 cali.
Co do jakości obrazu to lepsze LCD LED są "porównywalne" do PDP. Na pewno nie SONY EX. Jeśli kupować to NX, a najlepiej HX.
Moim zdaniem plazma wypada lepiej od LCD tylko w ciemnych scenach filmowych ale coś za coś.
Wolę troszeczkę gorszy obraz na LCD, chociaż nie koniecznie, ale za to w pokoju mam normalną do wytrzymania temperaturę i mniejsze rachunki za prąd.
 

arco81

New member
Jeszcze mam trochę czasu nad zastanowieniem sie. Pojade obejrze jeszcze raz te telewizory. Wiec albo Panasonic albo sony. Zobaczymy
 

don111

Banned
@Don111:
TV ma działać w normalnych warunkach, tak jak przesuwa się słońce w ciągu dnia, a nie przy zasłoniętych oknach, albo w nocy, czy w piwnicy. Jak masz ciemne pomieszczenie, to zainstaluj projektor i rzuć obraz na pół ściany, będziesz jeszcze bardziej zadowolony
jak słońce świeci po ścianach to żaden LCD nie pomoże, nawet matowy, bo komfort oglądania jest żaden, jedyna różnica polega na tym że na LCD coś tam jeszcze widać... tylko gdzie tu jakość ?
jak jest umiarkowanie jasno nie ma żadnego problemu z oglądaniem plazmy

Oceny plazmy to relatywizowanie przy wyrażaniu opinii, ten TV jest najlepszy ale.... Panasonic (plazma) ma najlepszy obraz ale... Albo jest najlepszy albo nie. Wg mnie to "ale" powoduje że z Sony przegrywa rywalizację, nieznacznie ale przegrywa.

Poza tym Panasonic ma:
- świetny obraz ale w analogu!!!, więc jak masz analog to jest to dobry wybór. Jak masz sygnał cyfrowy albo/i podłączasz komputer/konsolę - porządne LCD (nie tylko Sony) jest lepsze i to naprawę wyrażnie.
- szybę, która odbija, powoduje refleksy (koszmarna rzecz)
- crosstalki w 3D
- ten panel drga!! (bo tak świeci plazma),
- klatkuje przy jednostajnym powolnym ruchu
- mogą wypalać mu się pixele
- największe zużycie prądu i naprawdę mocno się grzeje żeby nie powiedzieć parzy.

Oceniając TV biorę pod uwagę całokształt a nie wygodne fakty i to z "ale", stąd wg mnie Sony KDL-40HX720 jest lepszy od Panasonic .
Oba telewizory widziałem i testowałem.
tak się składa że mam porządnego LEDa (wg Filipa Kulpy red. audio-video najlepszy LED jaki do tego czasu testował, lepszy np od Philipsa 9705) i mam 3 letnią plazmę, nieco gorszą od obecnej serii powiedzmy G, a sporo gorszą od VT
to co piszesz w jednym słowie opisze jako szukanie dziury w całym, chyba bardzo ale to bardzo chciałeś tego Sony'ego że wyolbrzymiłeś błedy plazmy do potęgi n-tej, ale ok, jako teoretyk a nie właściciel masz do tego prawo, bo również takich głupot się na forach naczytałem przed zakupem mojej plazmy

sygnał analog czy cyfrowy nie ma tu nic do rzeczy, ostrość i stabilność obrazu to cała przewaga LCD w HD o dużym bitrate, niezależnie od źródła, ale nic poza tym, plazma to naturalne i soczyste kolory, głębia obrazu i naturalny ruch czego brakuje w LCD, dowolny kąt oglądania i całkowity brak cloudingu też mówi sam za siebie
o wypalenia nie ma się co martwić, można usnąć przy jakimś kanale z logiem nawet 2 noce z rzędu i nic się nie stanie, nie ma na to szans w Panasonicu
pobór mocy - temat oklepany, dla kogoś kto kupuje tv za tyle tysięcy nie powinna mieć znaczenia różnica rzędu 10-20zł na miesiąc, tym bardziej że plazma jest duża tańsza od LCD w momencie zakupu (model LCD w tej samej cenie i o tym samym rozmiarze w porównaniu do plazmy to w 90% przypadków zwykły syf)
panel drga ? pierwsze słysze, o migotaniu w max 1% specyficznych scen jakie są wyświetlane wiem, ale drganie ? być może jak podejdziesz na pół metra albo bliżej to może coś Ci tam drga, taka technologia, że wtedy widać wyładowanie z pikseli, tylko przy normalnym oglądaniu z metra albo więcej nie ma w ogóle tego efektu

Oceniając TV biorę pod uwagę całokształt a nie wygodne fakty i to z "ale", stąd wg mnie Sony KDL-40HX720 jest lepszy od Panasonic .
Oba telewizory widziałem i testowałem.
i dobrze że masz swoje zdanie i swoją opinię, tylko szkoda że są one zupełnie przeciwne do tego co pisze niemal w każdej recenzji tych modeli... tam nawet niższe modele Panasonica są zgodnie oceniane jako lepsze od praktycznie każdego Sony może poza serią 9, więc co tu dopiero porównywać z VT30
zapytaj HQ150 co sądzi o VT30, miał Sony Z5500 i nie chciał bodajże Sony HX8xx bo miał gorszy wg niego obraz od Z-tki, skończył właśnie na tej plaźmie...
 
Do góry