Proszę o pomoc Onkyo TXSR 505 czy HTR 508 czy Yamaha RXV 661

darpio

New member
Planuję zakup i mam problem z wyborem. Zależy mi na dźwięku w jakości HD z amplitunera i jak najmniejszej ilości kabli. Chciałbym również uzywać czasami telewizora bez włączania amplitunera. Będę posiadał telewizor plazmowy Panasonica coś tam 70 ( ten popularny) do tego polsat cyfrowy HD i być może dvd HD. Proszę równiez o pomoc w wyborze kolumn ( czy QQ wystarczy czy może coś innego ( w podobnej cenie). I jak to podłączyć. Z góry dziękuję za pomoc.
 

darpio

New member
Ok. tylko wyczytałem gdzieś, że w tym amplitunerze sygnał HD jest tylko przesyłany ze źródła do TV bez wyłapywania dzwięku 5.1 ( do tego są potrzebne dodatkowe kabelki ) czy w ampli Yamaha j.w jest podobnie? Poza rym nie wyłapałem różnicy pomiędzy 505 a 508 i Yamaha ma pilota z wyświetlaczem :) ( taki żart, chodzi oczywiście o jakość dzwięku). Tak naprawdę bardziej podoba mi się Yamaha ale niechciałbym aby forma przerosła treść. Jeżeli Onkyo gra lepiej wezmę onkyo a jeżlei Yamaha to czy współgra z QQ.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dzwięku HD to na tym nie usłyszysz, bo te amplitunery nie mają takich dekoderów, a kolumny potrzebnego pasma przenoszenia.
 

darpio

New member
Blackninja widzę po forum, że całkiem nieźle poruszasz się w tematach ampli więc spróbuj mi diradzić:
- byłem zdecydowany na onkyo 505 i QQ,
- spodobała mi się yamaha RXV 661 i QQ ( jeżeli to zagra byłoby nieźle)
- kwota 2500 to max co mogę wydać na ampli + kolumny
- wiem, że nie będę miał dzwięku HD i pogodziłem się,
- zależy mi również na basie ale bez przesady ( bas z komputerowego Creativa 5.1 jest dla mnie ok. więc jak ww kolumienki zagrają podobnie bez suba to też ok. )
- najbardziej zależy mi na radzie, czy ta Yamaszka zagra z QQ ( lepiej niż Onkyo ) i czy jest lepszy zestaw kolumn niż QQ w podobnej cenie który brzmi, głownie w kinie domowym i troszke munyki również.
Z góry dzięki za rady i pozdrawiam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak tak kochasz basik to może lepiej kupić amplituner HK, AVR145 lub AVR147. QQ zagrają naturalniej i rowniej od zestawu creativa ale w tym drugim basu moze wydawać sie więcej bo jest jednostajny.
 

darpio

New member
A jeśli nie HK do Yamaha czy Onkyo, wiem, ze moge byc troche nudny ale jestem ciekawy czy są porównywalne, czy którys przeważa a jak tak to w czym ( nieracjonalnie nastawiłem sie na Yamahe i szukam potwierdzenia swojego wstepnego wyboru :) oczywiście jestem otwarty i ostatecznie nie wykluczam HK tyle ze nie znam tek marki.
 

marivs

New member
blackninja napisał:
(...) a kolumny potrzebnego pasma przenoszenia.
hmm.. czyżby kolumny musiały przenosić inne pasmo od tego, który wszyscy słyszą lub też jest przyjęty jako słyszalny tj. 20-20.000Hz?:hmm:
 

koper711

Member
Mam pytanie czy QQ 700 można połączyć do TX SR505? I po drugie mam dylemat pomiędzy QQ 700 i Jamo S606 HCS3 ( podobna cena) - jamo jak dla mnie ładniejsze a QQ 700 chyba mocniejsze.
Kolejne pytanie: mam polsat cyfrowy i dekoder Echostar DSB 606 posiada on tylko jedno złącze scart. Czy jeżeli kabel euro który obecnie idzie do telewizora podłączę do ampli to mogę później sygnał wizji przesłać z ampli do telewizora. Czy pozostaje tylko wymiana tunera na taki co mam 2 złącza euro?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
hmm.. czyżby kolumny musiały przenosić inne pasmo od tego, który wszyscy słyszą lub też jest przyjęty jako słyszalny tj. 20-20.000Hz?:hmm:

Jeżeli rozglądamy sie za nowymi dekoderami w amplitunerze i jest to kryterium wyboru to trzeba iść za ciosem. Z drugiej strony może większość producentów sie myli zwiększając w swoich konstrukcjach pasmo przenoszenia wysokich częstotliwości.


cremona_m.jpg

FREQUENCY RESPONSE:
40 Hz – 30.000 Hz, tuning ports included.
 

marivs

New member
Bo taki zabieg działa jak przysłowiowy miód dla misia, dobry marketing = wyższa sprzedaż. Oczywiście producent podaje, że jego zestaw jest w stanie przenieść i wytworzyć częstotliwości rzędu 30.000 Hz bo tak jest skontruowany głośnik (jeśli się nie mylę to na zdjęciu jest Vifa). Tylko nalezy się zastanowić po co komu tak wysokie pasmo? Jedynie mikrofon jest w stanie zdiagnozować, czy faktycznie tyle Hz pojawia się z głośnika a gdyby człowiek chciał to usłyszeć to musiałby mieć słuch psa. Prawie "cała" ludzka populacja ma problemy z usłyszeniem 16.000 Hz i jedynie garstka ludzi liczona w % może usłyszeć cokolwiek powyżej... więc gdzie tutaj sens zwiększania Hz? Dla mnie to czysty marketing niepotwierdzony empirycznie.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy wyższych częstotliwościach pojawiaja sie niższe harmoniczne które już słyszymy :), jak nie ma wyższych to nie ma harmonicznych i część szczegółów ucieka.
 

darpio

New member
Zmiana
Blackninja co sądzisz o Heco Victa 500+200+100+sub razem z Pioneer VSX 917
ps zauważyłem , że można z Tobą rozmawiać o zakupie sprzętu - podaj jakieś namiary
 

Irasiad

New member
koper711-po co łączyc tuner sat z 505? Zostaw podłączony pod tv a jedynie audio podłącz chinchami do 505-lub jeżeli w sat jest coaxial lub optyk to tymi prześlij dzwięk do Onkyo.Jeżeli podłączysz wszystko pod ampli. to nie będzie głosu na głośnikach tv i zawsze będziesz musiał włączac 505 nawet na prognozę pogody itp.
 

aeste

New member
Prawie pół roku już posiadam ampl. ONKYO 505, oglądałem i słuchałem go w wielu sklepach z wieloma kombinacjami kolumn - najczęściej niestety są to maudio, co wg mnie jest porównywalne do kupowania opon dębica frigo do porche boxtera tylko dlatego, że w komplecie taniej ...

jeżeli masz nieprzekraczalną granicę cenową to weź komplet z QQ, ja zrezygnowałem z kompletu mając do wydania 3kpln.....
Wybrałem kolumny KODA 707 +SW1000 - poniżej link
http://www.megahz.com.pl/go/_info/?id=751

Słuchając w sklepach zestawów nigdy nie był podłączony SUB i wg mnie QQ grały w stereo wyraźnie słabiej (pewnie zrzucę na siebie lawinę krytyki ale to moje odczucie) niż w/w KODY, a że kolumny w komplecie z sub'em o którym wyczytałem dużo dobrego kosztują niecałe 1,5kpln to idealnie zmieściłem się w kwocie 3kpln.

DVD dokupiłem po 2 tygodniach ( panasonic )za 300zł i nie narzekam ....

To ma być TWÓJ sprzęt, więc NIE KUPUJ kolumn, których brzmienie podobało się komuś - weź swoją ulubioną płytę, zarezerwuj sobie 10h na przejażdżki po sklepach i odsłuchy i wybierz te kolumny, które wg Ciebie najładniej zagrają z wybranym ampli.

- Nie jestem i nigdy siebie nie nazywałem audiofilem, gdyż kable głośnikowe kupowałem bo 4zł/m a nie po 150zł/m ;), lecz sądze, że moje podejście do tego tematu jest "zdrowe"

Jeszcze jedno zdanie o Onkyo 505 - kupiłem go głównie ze względu na wygląd i dobre opinie o nim i nie doczytałem 1 rzeczy, której mi dość brakuje .... a mianowicie wypuszcza on sygnał HDMI TYLKO jeżeli sygnał także wszedł przez HDMI - nie możesz podłączyć np DVD komponentem do ampli i wyjść z ampli do TV przez HDMI - a szkoda :( - jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie, ale takie otrzymałem informacje ....
 

koper711

Member
Irasiad napisał:
koper711-po co łączyc tuner sat z 505? Zostaw podłączony pod tv a jedynie audio podłącz chinchami do 505-lub jeżeli w sat jest coaxial lub optyk to tymi prześlij dzwięk do Onkyo.Jeżeli podłączysz wszystko pod ampli. to nie będzie głosu na głośnikach tv i zawsze będziesz musiał włączac 505 nawet na prognozę pogody itp.
Problem w tym, że w tunerze sat nie mam złącz cinch tylko jedno euro. Jest jeszcze jakieś złącze pod którym jest napis RS-232 ale nie wiem do czego ono służy. Ma 9 szpilek w 2 rzędach (5 u góry i 4 na dole) Co to za złącze? Tuner Echostar DSB 606.
 
Do góry