Proszę o pomoc onkyo 686

lexus777

New member
Witam.
Mam pytanie do fachowców a mianowicie cztery lata temu kupiłem zestaw kina domowego ONKYO HT-R990, dwa tygodnie temu amplituner odmówił posłuszeństwa, a konkretnie padła płyta HDMI, brak dźwięku, nie widzi usb. Za naprawę w serwisie życzą sobie 1300zł z gwarancją na 6 m-ce. uważam to za nie porozumienie więc rozważam kupno nowego ampka 686, w związku z czym wspomniane pytanie czy kolumny z tego zestawu będą odpowiednie czy jednak parametry nowego amplitunera znacznie odbiegają od tego orginalnego z zestawu ?
Pozdrawiam.
ONKYO - DOMOWE SYSTEMY HI-FI STEREO ORAZ KINA DOMOWEGO
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewiz...405thx-czarny-ht-r990-htp-948-czarny-czarny-3
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Główny problem polega na tym ,że to są kolumny 5.1 a jeżeli się nie mylę amplituner jaki pokazałeś jest 7 kanałowy
W kwestii amplitunera moje zdanie jest podobne do Twojego ,przy tej kwocie naprawiać tego nie ma sensu i trzeba pomyśleć o nowym amplitunerze
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy świadomie ,ale w opisie jest wyszczególnione 6 głośników (2 przednie+centralny + 2 surroundy + subwoofer ) co daje system 5.1 .Oczywiście w takiej konfiguracji grać to będzie
Zwróć uwagę na jeszcze jedna rzecz podana moc 130W /kanał dotyczy sytuacji kiedy wysterowany jest jeden kanał ,przy pracy wielokanałowej moc spadnie ,wiec uprzedzając pytanie te pokazane kolumny sobie poradzą
Dużo zależy od wielkości pomieszczenia w którym to wszystko grać będzie ,jeżeli jest duże to lepsze są kolumny wolnostojące (podłogowe)
 

lexus777

New member
przemko77 dzięki, właśnie chciałem się dowiedzieć czy 686 nie będzie za mocny do tych kolumienek. A jeśli chodzi o pomieszczenie to 20m.kw. Trochę się gubię w tych parametrach...
 

lexus777

New member
Dzięki Panowie, wiem że już jestem męczący tymi swoimi pytaniami ale mam jeszcze jedno tytanie, otóż czy obecny mój amplituner jest dużo słabszy, gorszy (parametry) od 686 ? Czy może to zupełnie inna liga, chodzi mi porównanie.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
 
Do góry