Proszę o pomoc bo sam nie dam rady

Hipolos

New member
Witam.
Nosze się z kupnem nowego TV,zależy mi przede wszystkim na jak najlepszej jakości obrazu SD ,FULL HD i oczywiście w GRACH. Ważny jest też dzwięk i w miare czytelny interfejs (optymalne ustawienie TV). Jest tyle modeli TV i lektury w internecie że całkiem zgłupiałem.
PLIS. Polećcie mi coś sensownego do max 3.000 zł, ( preferuje raczej 32 cale ) i napiszcie na co w sklepie zwracać uwage.
Z góry wielkie dzięki.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
ok 15m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
jakieś 2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
do 4-rech osób
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
czasami bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
od rana do 11:00 świeci na telewizor
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
samsung - HD ready-LE32N7
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
jak najlepszy obraz FULL HD, SD i w GRACH
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
SD, w póżniejszym termine dekoder HD
10.Jakie urządzenia ?
xbox 360, BD, dekoder HD z kablówki
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
12 a nawet więcej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
która lepsza?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
filmy, sport, teledyski, pr. przyrodnicze, dużo gram
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
to nie jest dla mnie priorytet
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
gram codziennie, różnie nawet 10 godzin
16.Preferencje co do marki ?
najważniejsza jest jakość obrazu, ale może SONY,LG,SAMSUNG -czy da rade w grach?
17.Preferencje co do wielkości ?
32,max 40 cali, 37 raczej odpada
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
chwiejna podstawa, mało wiarygodne parametry, słaby dzwięk?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
różnie, raczej wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
3.000 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
za 3D na razie podziękuje
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie tylko Philips 46PFL 5007 wytrzyma tyle grania dając realizację pozostałych potrzeb.
 

Hipolos

New member
Dzięki za odpowiedzi, ale każda odpowiedz rodzi pytanie.
Na chwile obecną najbliżej mi do - Philips 40PFL 5007 .
Więc .
1. dlaczego 46 cali ?
2. jak z input lagem ?
3. jakiś inny model ?
4. czy ten model przy ustawieniach fabrycznych dużo słabiej będzie świecił niż przy ustawieniach optymalnych, w sklepie nie wszystko pewnie ogarnę.

Jestem troszeczkę zboczony jeżeli chodzi o jakość obrazu i dzwięku - (wiem to tylko telewizor).
Telewizor ma teoretycznie starczyć na 3-4 lata.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego że do grania żaden telewizor nie jest za duży.
Dlatego że spełnia oczekiwanie odległości.
Input lag w pierwszej najniższej grupie.
Sprawdzisz na sklepie.
Inne modele :
Sharp 40LE830
Panasonic 42ET5
Samsung 40D6500
Toshiba 40TL 933

Dźwięk w klasie ma więcej niż dobry.
 

Hipolos

New member
Witam!
Sytuacja się skomplikowała. Ten Philips PFL5007 (40 cali) poprostu mi się nie zmieści. Niestety jestem zmuszony kupić 32 cale, ewentualnie 37, ale tu słyszałem że 37 są poprostu nie do końca udane. Jeśli znacie coś pewnego 37 cali, to proszę polećcie mi, jeśli nie to jaki model z 32?
Za 32 cale mogę dać max 2.500 tys ( oczywiście 3D mnie nie interesuje )
 

Hipolos

New member
Witam ponownie.
Mam jeszcze jedno pytanie, co do modelu 32PFL5007 (gdyż po sprawdzeniu innych modeli na taki prawdopodobnie się zdecyduje)
Gdy sprawdzałem w sklepie tv, nie zajrzałem dokładnie z tyłu i nie jestem pewien czy ten model posiada wejście component? (dla mnie bardzo ważne). Opisy w internecie które znalazłem mówią że component jest, zdjęcia natomiast tego nie potwierdzają.
Podejrzewam, że może być wykorzystana jakaś przejściówka, jeśli tak to mam spodziewać się straty jakości?
Oczywiście jak zawsze jestem wdzięczny za odpowiedzi. Dzięki!
 

fr_ak

New member
Hmm, chodzi Ci o to, że generalnie powinno się unikać 37" wszystkich marek?
Chyba nie. Nienajlepsza opinia o 37" wzięła się chyba stad, że przykładowo Samsung robi telewizory 100Hz, które tak naprawdę są 50Hz i mają migające podświetlenie LED. Taki telewizor Samsung nazywa 100Hz. Problemy z takim telewizorem są 2. Do tych telewizorów były dawane niezbyt szybkie matryce. Drugi problem to Motion plus który w tych telewizorach to po prostu porażka.

Jeśli teraz ktoś trafi na ten 37" 50Hz, który Samsung reklamuje jako 100Hz i włączy Motion plus to ma smużenie takie, że się nie da oglądać. Jedyne rozwiązanie to wyłączyć Motion Plus i obraz przestaje smużyć. Matryca jest jednak wystarczająco szybka i w połączeniu z migającym podświetleniem obraz w ruchu jest całkiem ostry.

Oczywiście to nie jest to co prawdziwe 100Hz, ale obraz jest dobry. No i jednak taki 50Hz jest dużo tańszy od 100Hz. W sumie można kupić 37". I te nowsze modele są przypuszczalnie naprawdę 100Hz.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W takiej kwocie najlepszy stosunek jakości/cena+ spełniający Twoje potrzeby będzie
Sony EX650
Toshiba TL933
Philips 5007

Ogólnie dość podobne modele, Toshiba co prawda ma to 3D, ale i tak cenowo wygląda najlepiej.
 

Hipolos

New member
Stało się.
Dziś zamówiłem Philipsa 5007, porównywałem z niżej wymienionymi modelami.
Dodam tylko, że z braku wystarczającej ilości czasu telewizory te porównywałem na ustawieniach sklepowych.
Jeżeli chodzi o tv dane mi było obejrzeć trochę sportu (olimpiada)
odtwarzacz BD - zapodali mi jakąś prezentację od Sonego (jakieś kwiatki, drzewka, krajobrazy itp.) trochę lipa, bo same wolne scenerie.
Philips i dwa modele Sonego stały obok siebie do Panasonica musiałem trochę biegać.

Sony EX650
Sony EX750
Panasonic ET5
Philips 5007
Wszystkie tv w tej samej wielkości 32", niestety ostatecznie na taki padło.
Powiem tak, może po dokładniejszych ustawieniach i kalibracji zmieniłbym zdanie, ale to co dane było mi zobaczyć nie pozostawiło żadnych złudzeń. Philips zjadł całą konkurencję bez dwóch zdań. Mam nadzieję, że w domu będzie też tak pięknie.
Za wszystkie odpowiedzi dziękuję. Sam bym raczej na tego Philipsa nie wpadł.
kiki tego Samsunga nie dane mi było zobaczyć.
Jeszcze raz wielkie dzięki.
 
Do góry