Proszę o opinię

moral

New member
Witam wszystkich
Przeszukałem wszelkie fora AV w poszukiwaniu informacji o projektorach. Teraz, nim wydam pierwszą złotówkę, chciałbym skonfrontować swój wybór z waszymi opiniami. Na projektor mam przeznaczone 2300 PLN. Wybór padł na Optoma HD67N. Konfiguracja przedstawia się następująco:
Odległość widza od ekranu: 3m
Odległość projektora od ekranu: 3m (zawieszony na suficie)
Rozmiar obrazu na ekranie: w: 185 cm, h: 104
Maks. szerokość ekranu jaki mogę zamontować to: 236 cm.
Rozmiary uzyskałem korzystając z kalkulatora znalezionego na forum HDTV: strona projectorcentral
Projektor mogę jeszcze odsunąć od ekranu, żeby uzyskać większy obraz. Tu pojawia się pytanie czy ma to sens ponieważ kanapy bardziej nić 3 m od ekranu nie odsunę, jeżeli pozostawię w/w konfigurację niezmienioną to czy przy tych parametrach obraz będzie nadawał się do oglądania. Większość moich źródeł to full HD i HD ready. Niestety projektor obsługuje tylko 720p, ale widziałem go w akcji i było naprawdę fajnie.
Ostatnie pytanie to jak podłączyć np. BD player do TV i projektora bez konieczności manualnego przełączania wtyczek? BD player ma jedno wyjście HDMI a ja potrzebuję go podłączyć do dwóch odbiorników, istnieje coś takiego jak "hub" HDMI?
 
Do góry