Proszę o opinię na temat Samsung QE65QN85C

mmbb

Member
Cześć, zastanawiam się nad zakupem QE65QN85C, więc prosiłbym o opinie. Mam kilka pytań dotyczących tego Samsunga: 1. Czy jest możliwość nagrywania programów z cyfrowej naziemnej na pendrive? 2. Czy będzie mi działał DD5.1 na Disney+ i HBO Max po podłączeniu przez optyczne wyjście do amplitunera Denon(W Sony nie działa, działa tylko z Netflix) 3. Czy w nim na pewno jest matryca VA? 4. Jak ten model wygląda w odniesieniu do QE65Q80B?
 

Arek

Member
Niestety nie znam odpowiedzi na pozostałe pytania. Ale z ciekawości zajrzałem w kilka miejsc i wygląda na to że w Europie mamy matrycę VA, w USA IPS.
Nigdy nie używałem Disney+ , ale może wersja abonamentu ma znaczenie. Zresztą dla mnie dźwięk np z netflixa vs z krążka czy pliku mkv to przepaść.
 

mmbb

Member
No właśnie Disney i Hbo mają problem z aplikacjami na androida, więc na tv Sony brak sygnału 5.1 na wyjściu optycznym do wzmacniacza. Zależy mi też na nagrywaniu z cyfrowej naziemnej, a podobno w nowych Samsungach jest to zablokowane. Trochę dziwne, bo w starych modelach działało.
 

LostInVR

New member
65 qn85c jest na VA, sprawdzane w sklepie.
85 qn85c też na VA, sprawdzone na moim.

65,75 qn92c też jest na VA, 65 sprawdzony w sklepie, 75 potwierdzony przez kupującego (w polskich testach piszą że 55+ jest na IPS)
 

mmbb

Member
Dziękuję, jeszcze może ktoś z użytkowników tego tv powie czy idzie DD5.1 po wyjściu optycznym i czy działa PVR?
 
Do góry