Proszę o opinie na temat kamery Panasonic HS9

ozrek

New member
Proszę o opinie na temat kamery panasonic HS9

oto link do kamery
http://allegro.pl/item398700659_kamera_full_hd_panasonic_hdc_hs9_60gb_torba_f_v_.html


Zamieszczam także SPECYFIKACJE kamery

SPECYFIKACJA:
Rodzaj dysk twardy
karta pamięci SD
karta pamięci SDHC
Pojemność 60 GB Rozdzielczość 1,68 mln pikseli Obiektyw Leica Dicomar Zbliżenie optyczne 10 x Zbliżenie cyfrowe 700 x Stabilizator obrazu optyczny Ogniskowa 3 - 30 mm Jasność f/1,8 - 2,8 Średnica filtra 37 mm Ręczne ustawianie ostrości tak Jakość zapisu HD (1080i)
Rozdzielczość nagrywanego filmu 1,56 mln pikseli Kompresja obrazu AVCHD
Maksymalny czas nagrania brak danych Czas nagrania w najwyższej jakości brak danych Typ przetwornika 3CCD Minimalne oświetlenie 5 luksów Nagrywanie w nocy tak Wbudowana lampa tak Liczba programów tematycznych 5 Automatyczny balans bieli tak Nagrywanie w trybie 16:9 tak Liczba trybów zapisu 8 Kompensacja tylnego oświetlenia tak Mikrofon kierunkowy nie Dźwięk Dolby Digital 5.1 Kamera internetowa brak danych Montaż filmów tak Liczba specjalnych efektów obrazu brak danych Wielkość ekranu LCD 2,7 cala Rozdzielczość ekranu LCD 300 tys. pikseli Dotykowy ekran LCD nie Wizjer brak Rozdzielczość wizjera nie dotyczy Menu język angielski
język polski
Zapis na kartach pamięci SD
SDHC
Maksymalna wielkość zapisywanego zdjęcia 1920 x 1080 pikseli Standard zapisu zdjęć JPEG Czas otwarcia migawki 1/30 - 1/8000 s Wyjście HDMI tak Wyjście komponentowe tak Złącze USB 1.1 tak Złącze USB 2.0 tak Wejście AV nie Wyjście AV tak Wejście DV nie Wyjście DV nie Bezpośredni wydruk zdjęć (PictBridge) tak Wymiary 75 x 74 x 126 mm Waga (bez baterii) 390 g Kolor obudowy srebrny Zasilanie akumulator litowo-jonowy Czas pracy na załączonym akumulatorze 95 minut
akumulator litowo-jonowy VW-VBG 130
 

dsym

New member
dokładnie, zastanów się nad HF10(0)

miałem ten sam problem (szukałem/decydowałem się miesiąc) aż wybrałem - hf10 - obraz jest niesamowity.

Oczywiście Panasonic nagrywa także bardzo fajny obraz, ale po przeczytaniu setek opisów i testów - wybór był jeden - CANON.

Na allegro są do kupienia (pewnie przywiezione z USA) canony po okazyjnych cenach - nie.wspominając już o ebayu.

pozdrawiam
 

darek3322

New member
na ceneo.pl znalazłem taki opis, możecie się wypowiedzieć jak to jest z ruchomym obrazem w tej kamerze?

Wady produktu
Rozczarowala mnie jakosc kompresji obrazu (mimo ze ogolnie obraz jest super wporownaiu ze zwykla kamerą) przy stop klatce ladnie wyklada tylko to co sie nie rusza, jezli kamera nie jest w ruch i plan jest statyczny to obraz jest zyleta. W rychu wszystko jest nieostre-rozmyte (nawet w najwyzszej jakosci zapisu)- obraz zapisany przez okno jadacego samochodu to koszmar. Stabilizacja optyczna obrazu dziala byle jak (przy pelnym zblizeniu trudno zauwazyc zeby dzilala). Jakosc zdjec jest bardzo kiepska. Mam swoje lata wiec akomodacja mojego oka nie jest na poziomie 20 a raczej blizej 40 cm, wiec filmowanie bez wizjera jest bardzo trudne , trzeba odsuwac kamere od siebie i wszystko sie "trzesie". . Wnerwil mnie brak kabla HDMI w komplecie.Kiepsko dziala klawisz zoomu - szarpie trudno precyzyjnie i plynnie nim manipulowac.
 
Do góry