Proszę o opinie. H/k czy onkyo?

dg74

New member
Jako uzupełnienie do moich poszukiwań optymalnego zestawu proszę Was o opinie. Na placu boju są tylko 2 zestawy:
- onkyo 674/504
- h/k 245/47.
Nic więcej nie wchodzi w grę.
Wszystko ma grać z Tannoy'ami Eyris 2/1/c+sub T8. Także pewniak.
Na co byście się w tym wypadku zdecydowali?
Moje warunki: pokój 30 m2; muzyka (wszystko od rocka do klasyki) / kino 70/30.
Prośba dodatkowa: Jak to optymalnie podłączyć z TV (SHARP LC-32BV9E).
Wielkie dzięki za wszelkie opinie i rady.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Gram Onkyo więc polecam Onkyo. W 674 przede wszystkim masz HDMI switcher i konwersję każdego sygnału do HDMI. O jakości dźwięku nie rozpisuję się bo jest wspaniały, neutralny i detaliczny.
Żeby kupić HK z tym wszystkim musiałbyś wyłozyć ponad 5000.
No i do Tannoy Onkyo pasuje świetnie.
 

dg74

New member
Dzięki.
A jak i czym najlepiej podłączyć wszystko: Przez hdmi ampli-tv, czy dvd-ampli i dvd-tv? Czytam różne opinie, a sam jestem laikiem.
Inna sprawa. Subwoofer. Gdzie powinien stać? Natrafiłem na informację, że ucho nie jest w stanie poprawnie zlokalizować dźwięków o tej częstotliwości, czyli sub mógłby stać praktycznie gdziekolwiek. Byłoby mi to na rękę, bo chce go postawić 4 metry od sprzętu, pod kątem 45 st. do słuchacza. W żadnym innym artykule nie znalazłem potwierdzenia tej informacji, a na rysunkach sub jest ustawiany w miarę centralnie. Co Wy na to?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Podłączamy przez hdmi dvd>ampli>tv w twoim przypadku przyda sie też podłączyć po analogu dvd i amplituner np dla SACD.
 

Mabri

New member
Fatman_1 napisał:
Gram Onkyo więc polecam Onkyo. W 674 przede wszystkim masz HDMI switcher i konwersję każdego sygnału do HDMI. O jakości dźwięku nie rozpisuję się bo jest wspaniały, neutralny i detaliczny.
Żeby kupić HK z tym wszystkim musiałbyś wyłozyć ponad 5000.
No i do Tannoy Onkyo pasuje świetnie.

Nic dodać nic ująć.
Onkyo pokazuje swoją klasę zarówno w muzyce jaki i kinie. 674 to bardzo udany model.
Nie wolno jednak oszczędzać na głośnikach.
 

zibi61

New member
Też miałem taki dylemat. Wybrałem Onkyo i nie żałuję. Trochę zoszczędziłem na głośnikach ale z Qudralami też spisuje sie znakomicie.
 

JaCkyLL

New member
mam H/K i nie zamieniłbym go na nic innego ... póki co :D
nie wolno uszczędzać na głośnikach, wtedy ma się wiele radochy i z kina i ze stereo.

polecam !! j
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Ja też jako użytkownik Harmana polecam go zarówno do muzyki jak i kina. Nie słyszałem natomiast Onkyo - ale czy stoi coś na przeszkodzie, żebyś posłuchał i porównał?
 

dg74

New member
Nie było przeszkód oprócz braku wystarczającego czasu. Potrzebowałbym urlop na tydzień, sprzęt w domu, żeby wybrać. Ale chodziło mi także o rzeczy techniczne na których się nie znam, a których brak lub niedostatek może mnie kiedyś denerwować. Przy zakupie następnego będę już pewnie mądrzejszy.
Dzięki za rady. Zdecydowałem się na Onkyo. Pożyjemy zobaczymy.
 

knietek

New member
Witam.
Jest to mój pierwszy post na tym forum więc pragnę się przywitać i podziękować za wiele cennych informacji, które tu znalazłem :blagam:
Mam podobny dylemat jak twórca tego tematu. Doradzono mi 2 różne opcje w 2 różnych miejscach:
1. H/K 132 + H/K 37 z kolumnami JBL Balboa za 5000 PLN
2. ONKYO 504 + 404 z kolumnami Quadral Quintas

Co powiecie o tych zestawach. Proszę o podpowiedzi ew zmian oraz opinie zadowolonych i niezadowlonych posiadaczy.
Pokój w którym zestaw będzie stał ma 18m2.
Pozdrawiam
 

ronaldi

New member
POMOCY dla laika

Witam , jestem zielony w tych sprawach więc proszę o pomoc , mam kolumny QQ500 i potrzebuje kupić jakis dobry amplituner. Czy warto płacić znacznie większą kase za ampli z HDMI??Co daje takie HDMI w amplitunerze bo z tego co wiem służy ono do przesyłania obrazu 1080p ale przecież moge podłąć swoje DVD,dekoder, lub konsole bezpośrednio z TV. Czy HDMI przesyła również cyfrowo audio 5.1 i czy ma one lepszą jakość niż przesyłane kablem optic? Czy głównym plusem HDMI w amplitunerze jest poprostu zmniejszenie liczby podpiętych kabli??
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli możesz podłączyć nadajniki obrazu bezpośrednio do TV, to nie potrzebujesz HDMI w amplitunerze.

ArtS :)
 

irk11111

New member
Ja także polecam Harmana. Brzmi znakomicie, zwłaszcza z JBL-ami, ale oczywiście najlepiej posłuchać samemu.
Miłych i owocnych odsłuchów :D
 

Kemp

New member
dg74 napisał:
Subwoofer. Gdzie powinien stać? Natrafiłem na informację, że ucho nie jest w stanie poprawnie zlokalizować dźwięków o tej częstotliwości, czyli sub mógłby stać praktycznie gdziekolwiek. Byłoby mi to na rękę, bo chce go postawić 4 metry od sprzętu, pod kątem 45 st. do słuchacza. W żadnym innym artykule nie znalazłem potwierdzenia tej informacji, a na rysunkach sub jest ustawiany w miarę centralnie. Co Wy na to?
Witam,
Subwoofer możesz ustawić w każdym miejscu w pokoju. Rysunki pokazują głównie ustawienia normalnych głośników bo to jest najistotniejsze. Dla uproszczenia sub narysowany jest obok TV ale tym nie trzeba się sugerować. Oczywiście bardzo ważne jest później odpowiednie ustawienie parametrów aktywnego suba (faza, odcięcie, głosność) w konfiguracji z frontami.
Nawiązując do wątku AV i DVD - widać wśród forumowiczów szkołę "otwocką" i "falenicką". Ja jestem z "otwockiej" - czyli, tylko Onkyo. Pokażcie mi inną markę, która od ponad 10 lat zdobywa tyle nagród jako "AV Roku" gdzie oprócz jakości KD oceniane jest także stereo.
Pozdrawiam,
 

DJ_Adi

New member
Ja właśnie też stoję przed wyborem sprzętu do KD, muzyki i giercowania na konsolach next-gen.
Mój wybór padł na taki zestaw Onkyo: ampli 604E + DVD 404 i do tego głośniki Qadral Quintas 500 - w sumie słuchałem tego i podobało mi się.

Najpierw zastanawiałem się nad opcją ampli 504 - bo niby po co mi HDM skoro mój TV Sony KD32V2500 ma 2 wejścia HDMI, ale jak tak pomyślałem o DVD, 2 konsolach (X360 i PS3) i kiedys tam N'ka to.... doszedłem do wniosku że jednak się przyda ampli z 2 wejściami HDMI.

Teraz tylko szukam dobrej oferty cenowej i... next week kupuję.
Mam nadzieję że wybór jest OK. Czy też macie jakieś argumenty żebym zmienił swoje zamiary ?
 
Do góry