Proszę o ocenę zestawu

kriss31

New member
Witam . Chciałbym się poradzić w sprawie wyboru zestawu . Mianowicie ma to być:
Denon AVR-X3100W + Denon DBT-1713UD
Monitor Audio Bronze 6 + 2 + center + sub . Monitor Audio BXW10 (niestety ten który chciałem ,czyli Monitor Audio Bronze W10 nie mieści mi się w budżecie)
Ewentualnie myślałem jeszcze nad serią BX, ale nie wiem czy nie będzie za mała .
Czy będzie to,według Was , bardziej doświadczonych , dobre zestawienie ? Czy może zmienić któryś z elementów , np zamiast Denona dać np. Yamahę RX-A750 Aventage.
Do kolum też się nie upieram , celowałem w Dali Zensor 7 , ale niestety nie pasują mi do wystroju (raczej rustykalne wnętrze)
Jeżeli nie ten zestaw który podałem wyżej , to co? Proszę o propozycje ,chcę kupić raz a dobrze .... Pokój 24m2 , 60% to będzie muzyka :blues , rock, reszta KD
( w przyszłości będzie dodany wzm. stereo , tak więc ampli ma mieć pre-out), Budżet 10 tyś.
A może skompletować coś z używek ???

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie porady.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zestaw jak najbardziej ok.
Seria Bronze to następca BX, więc Bronze 6 to odpowiednik BX6
Dobrze byłoby gdybyś odsłuchał tych amplitunerów i porównał, choć moim zdaniem Denon ma ciekawsze brzmienie od Yamahy, może spróbuj do listy odsłuchowej dorzucić jeszcze Marantza 5009/6009, Onkyo 838.
 

kriss31

New member
Dzięki za szybki odzew :)
Tak więc Yamaszka odpada ...co do Marantz'a to oczywiście spróbuję , choć słyszałem ,że wyostrza dżwięk , a tego raczej nie chcę. Onkyo ...nie podoba się żonie:neutral:
A co do kolumn , to lepiej BX czy Bronze ....te pierwsze mają świetne opinie ...no i są kilka stówek tańsze . No i czy ten sub będzie dobry?
Dzięki jeszcze raz za zainteresowanie;-)

PS. w pierwszym poście miałem na myśli BX 5 -stąd pytanie czy nie za małe ...sorry za zamieszanie
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Co do Marantza, to nie wyostrza, ma wyrównane brzmienie.
Z tym wyostrzaniem to bardziej Yamaha i Onkyo.

Bronze, to nowy model (od niedawna na rynku), który zastępuję serię BX dlatego mała ilość opinii.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam . Chciałbym się poradzić w sprawie wyboru zestawu . Mianowicie ma to być:
Denon AVR-X3100W + Denon DBT-1713UD
Monitor Audio Bronze 6 + 2 + center + sub . Monitor Audio BXW10 (niestety ten który chciałem ,czyli Monitor Audio Bronze W10 nie mieści mi się w budżecie)
Ewentualnie myślałem jeszcze nad serią BX, ale nie wiem czy nie będzie za mała .
Czy będzie to,według Was , bardziej doświadczonych , dobre zestawienie ? Czy może zmienić któryś z elementów , np zamiast Denona dać np. Yamahę RX-A750 Aventage.
Do kolum też się nie upieram , celowałem w Dali Zensor 7 , ale niestety nie pasują mi do wystroju (raczej rustykalne wnętrze)
Jeżeli nie ten zestaw który podałem wyżej , to co? Proszę o propozycje ,chcę kupić raz a dobrze .... Pokój 24m2 , 60% to będzie muzyka :blues , rock, reszta KD
( w przyszłości będzie dodany wzm. stereo , tak więc ampli ma mieć pre-out), Budżet 10 tyś.
A może skompletować coś z używek ???

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie porady.
Napisz na priva jaki budżet i sprawdzimy czy zestaw się zmieści. :bober:
 
Do góry