Proszę o ocenę: kolumny frontowe i ampli.

klos1010

New member
!!! POMOCY !!! kolumny frontowe + ampli.

Witam wszystkich!
Proszę o pomoc w doborze głównie ampli, dvd i głośników frontowych no i o ocene mojego ogólnego wyboru.
Mam dekoder n-ki, chcę kupić plazmę Panasonic 42 PV 80 i teraz największy dla mnie problem, chce do tego zestawu zakupić amplituner, dvd i kolumny frontowe.
Zacznę od pomieszczenia: jest to salon połączony z kuchnią, 3,5m x 9m. Telewizor oczywiście na ścianie 3,5m mniej więcej na środku zawieszony, ampli i dvd pod nim a kolumny obok. Siedze max 4-4,5m od tel. Za sobą później mam kuchnie.
Największym problemem dla mnie (jestem całkowitym lajikiem w tym temacie) jest odpowiedni wybór ampli, dvd i tych głośników ( 70% filmy i 30% muza: haus, techno i radio,viva czyli praktycznie wszystko :)).
Teraz kasa, wydać chcę max na ampli 1 600zl, na kolumny frontowe max 1 200 zł za pare i za dvd 400 - 500 zł. Jak macie jakieś tańsze (ale podobnej jakości) alternatywy to będę wdzięczny... Tego budżetu nie mam zamiaru przekroczyć, bo i tak już przekroczyłem mój początkowy :):)
Po przestudiowaniu tego forum, innych rownież :) mój wybórł padł na:
ampli - Onkyo 606 lub alternatywa wg mnie troche gorsza yamaha 663
dvd - onkyo dv-sp406
głośniki frontowe - rubicon rt 26 alternatywą (tez chyba troche gorsza) do tych głosników jest Jamo 606 lub rubicon rt 16 (które lepsze wg Was).
Niestety nie mam możliwości odsłuchania takiego sprzetu w sklepie w moim mieście lub gdzies w okolicach :(
Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

klos1010

New member
dobra alternatywa

Moja ostatnia opcja, którą biore chyba najbardziej w tym momencie pod uwagę, zaproponowana przez jednego z forumowiczów na priv:
Harman Kardon AVR 247 + Jamo 606 + Pioneer DV-410 V
I co ważne cały ten zestaw nie przekracza 3 000 zl :):)
Juz sam nie wiem teraz co wybrać :confused: :hmm:

HELP :(
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Jeśli nie chcesz poszerzać zestawu do więcej niż 2.0 może warto wziąć wzmaczniacz stereo zamiast ampli a różnicę przeznaczyć na lepsze kolumny? Efekt będzie lepszy za mniejsze pieniądze...
 

klos1010

New member
Jak znam samego siebie to jak za jakis czas odłożę troche kasy to dokupie sobie moze nawet caly zestawik. Buduje teraz dom wiec kasa idzie na inne "ważniejsze" wydatki :(:( a co uwazasz, ze to co wybralem jest słabe, nie da sie kupic czegos w miare dobrego w tej klasie cenowej ??? Podkreslam jestem zielony w tych sprawach :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Znam ten ból. W zeszłym roku "przeputałem" niezły samochód na totalny remont mieszkania.
Trudno mi powiedzieć. Myślałem o zestawie KD (ampli + kolumny 5.1) za jakieś 6,5 kPLN, ale na razie mniej więcej tyle poszło na stereo (integra+CD+2 podłogówki). Teraz planuję resztę do KD (ampli - niższy model niż poprzednio, innej firmy za to z pre-outem) + central i satelitki do kompletu. Za to żona knuje coś z kolejną szafą (znam ten ból - no jak można pomieścić 24 pary butów w jednej szafie?!? mi na moje buciory wystarczy jedna szuflada)...
Według mnie, lepiej kupić coś lepszego na dłuższy czas, być może w mniejszym zakresie, a potem dorzucić resztę, jak będzie kasa. Tyle, że u mnie muzyka to 80% (głównie klasyka, ale też blues i jazz), a KD 20%...
 

klos1010

New member
Po długoch przemyśleniach zdecydowałem sie na:

Harman Kardon AVR 247 + Jamo 606 frontowe + Pioneer DV-410 V

Pozostaje mi jedna tylko niewiadoma: czy rzeczywiście kupic same frontowe głosniki czy zakupic zestaw 5.0. Tutaj problemem jest zona :) Za duzo niby kabli i glosnikow :):)

Duzo strace jak zakupie same fronty a nie zestaw ???

Musze wkoncu coś kupic bo Panasonic 42 PV 80 juz wisi na scianie :)

Jest wogole pozniej mozliwosc zakupu głosnika centralnego czy pary glosników tylnych (surround) ???
Chce miec mozliwość ewentualnej rozbudowy zestawu...

Pozdro.
 
Do góry