Prosze o kilka odpowiedzi odnosnie gt30

kjarzyna

New member
Bez reklam
Witam was.

Po prawie 1,5 roku szukania i czytania oraz wszelkiego rodzaju porównań chyba zdecydowałem się na plazme Gt30 w rozmiarze 50".
Mam kilka pytań w szczególności do użytkownikówtego tv a mianowicie:
1. Czy wasz gt30 buczy/brzeczy a jesli tak to jak bardzo jest to uciazliwe ?
2. Co to jest " problem 50Hz" ?
3. Mam okna na poludnie a tv będzie wisiał na przeciwleglej scianie. Czy będę w stanie ogladac w dzien w sloneczne dni? (Czytalem na flatpanelshd ze ma super filtr)
4. Jak jest z poborem pradu w tym tv? Gosc ktory testowal ten tv twierdzi ze po wyjeciu z pudelka srednio 140W
5. Tv bedzie czesto wykorzystywany do Ps3. Czy nadaje sie do tego ?

Na koniec. Czy bede zaskoczony jakoscia obrazu po przesiadce z 37" lcd ? Mam full pakiet n!

Dziekuje z gory za odpowiedzi
 

AKI

Member
Chociaż mam słabszy model ST30 50" to zasugeruję kilka odpowiedzi

ad.1 nie oglądam TV bez dźwięku a dźwięk podczas oglądania zagłusza wszystkie odgłosy TV
ad.2 nie wiem, nie zauważyłem
ad.3 panele są chyba podobne w obu Panasonicach więc nie widzę problemu w oglądaniu przy dużym nasłonecznieniu pokoju, w porównaniu do mojego starego PV60 to jest rewelacja.
ad.4 zużycie energii w plazmach jest zmienne i w zależności od ustawień i wyświetlanego obrazu, ale jak kupuje się taką wielką plazme to trzeba się liczyć z zwiększonym poborem prądu, i zaś porównam do mojego starego 42" Panasonica to w 50" zapotrzebowanie na prąd jest mniejsze nawet przy wyłączonym ECO
ad5. nie używam nie wiem, mi by było szkoda katować ten TV

Na koniec: Na początku byłem załamany jakością obrazu ale po wielu ustawieniach i wygrzaniu się TV obraz powala z nóg, to co wyświetla to rewelka, oczywiście podpięty do N
 
Ostatnia edycja:

wozaq

New member
Jak się przyzwyczaisz do odblasków w ekranie to pooglądasz ;) Co do reszty to nie mam żadnych takowych problemów na 46GT30, a grać to na nim nie grałem, bo mi się już znudziło :)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
kjarzyna;771661

Po prawie 1,5 roku szukania i czytania oraz wszelkiego rodzaju porównań chyba zdecydowałem się na plazme Gt30 w rozmiarze 50".
Mam kilka pytań w szczególności do użytkownikówtego tv a mianowicie:
1. Czy wasz gt30 buczy/brzeczy a jesli tak to jak bardzo jest to uciazliwe ?

nie jest

2. Co to jest " problem 50Hz" ?

Niektórzy go widzą ja nie mimo wielu lat pracy w wydanictwach i poligrafii

3. Mam okna na poludnie a tv będzie wisiał na przeciwleglej scianie. Czy będę w stanie ogladac w dzien w sloneczne dni? (Czytalem na flatpanelshd ze ma super filtr)

będzie slabiej niż wieczorem, plazma ma obraz bliski kinowemu a w kinie jest raczej ciemno - zasłonić okna do filmów z TVN24 sobie poradzi przy świetle ostrym

4. Jak jest z poborem pradu w tym tv? Gosc ktory testowal ten tv twierdzi ze po wyjeciu z pudelka srednio 140W

Zależnie od preferowanych ustawień obrazu u mnie na 42" wychodzi około 120-125W u miłośnika trybu dynamic pewnie więcej na skalibrowanym prof pewnie mniej

5. Tv bedzie czesto wykorzystywany do Ps3. Czy nadaje sie do tego ?

Może być ale z przerwami tj. bez kilku godzinnych sesji non stop

Na koniec. Czy bede zaskoczony jakoscia obrazu po przesiadce z 37" lcd ? Mam full pakiet n!

To zależy od odbiorcy jak lubisz oczowyłupujące kolory w trybie sklep i ostrość jak brzytwę to plazma nie jest raczej dla ciebie...

Dziekuje z gory za odpowiedzi
 

xeo151

New member
Bez reklam
1. Czy wasz gt30 buczy/brzeczy a jesli tak to jak bardzo jest to uciazliwe ?

Coś tam słychać, głównie szum wentylatorów, i transformatora, ale głównie w 3D

2. Co to jest " problem 50Hz" ?

Nie mam pojęcia, bo nie mam takiego problemu, korzystam dekodera Nbox Turbo CLRA, niby 50 hz, ale bez zarzutów.

3. Mam okna na poludnie a tv będzie wisiał na przeciwleglej scianie. Czy będę w stanie ogladac w dzien w sloneczne dni? (Czytalem na flatpanelshd ze ma super filtr)

Też mam okno naprzeciwko TV, nie widzę problemu, o ile lustro jest na wyłączonym TV, to po włączeniu filtr spisuje się bardzo dobrze i nie ma odbić.

4. Jak jest z poborem pradu w tym tv? Gosc ktory testowal ten tv twierdzi ze po wyjeciu z pudelka srednio 140W

Na naklejce miałem klasa energetyczna C ok. 122-180W, najlepiej jakby ktoś sprawdził na mierniku.

5. Tv bedzie czesto wykorzystywany do Ps3. Czy nadaje sie do tego ?

Oczywiście, sam używam do ps3, trzeba uważać szczególnie na początku i podczas eksploatacji by nie powstawały powidoki. Np. wychodzisz na parę godzin i zapominasz wyłączyć TV na statecznym obrazie, albo HUD-Y w grach.

6. Czy bede zaskoczony jakoscia obrazu po przesiadce z 37" lcd ? Mam full pakiet n!

Na pewno tak, LCD to tylko "monitor", plazma to telewizor. Akurat N i C+ mają słabą jakość kanałów, pozachwycać się można na ripach 720p i 1080p, a najlepiej blue-ray. TVP HD i BBC HD jedne z lepszych kanałów.
 

grzegorz1981

New member
Witam was.

Po prawie 1,5 roku szukania i czytania oraz wszelkiego rodzaju porównań chyba zdecydowałem się na plazme Gt30 w rozmiarze 50".
Mam kilka pytań w szczególności do użytkownikówtego tv a mianowicie:
1. Czy wasz gt30 buczy/brzeczy a jesli tak to jak bardzo jest to uciazliwe ?
2. Co to jest " problem 50Hz" ?
3. Mam okna na poludnie a tv będzie wisiał na przeciwleglej scianie. Czy będę w stanie ogladac w dzien w sloneczne dni? (Czytalem na flatpanelshd ze ma super filtr)
4. Jak jest z poborem pradu w tym tv? Gosc ktory testowal ten tv twierdzi ze po wyjeciu z pudelka srednio 140W
5. Tv bedzie czesto wykorzystywany do Ps3. Czy nadaje sie do tego ?

Na koniec. Czy bede zaskoczony jakoscia obrazu po przesiadce z 37" lcd ? Mam full pakiet n!

Dziekuje z gory za odpowiedzi
1. Coś tam słychać przy jasnym ekranie, ale nie jest to ani trochę uciążliwe.
2. Nie mam pojęcia, nigdy nie zauważyłem tego "problemu".
3. Także mam okna od południa i w słoneczny dzień nawet w ciemnych scenach można spokojnie oglądać, praktycznie nic się nie odbija. Faktycznie mam rewelacyjny filtr.
4. Mogę napisać jak jest przy 42 calach. W trybie normalnym około 130W, w trybie THX 150W. Pobór prądy jak na tej klasy tv jest moim zdaniem do przyjęcia.
5. Jak najbardziej.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ja mam Zamiar zakupić rozmiar 46cali pobór prądu około 200W(podłączony miernik Sharpa hehe na ustawieniach Normal...(zależy co na ekranie jest) Tryb Eco niezalecany to prąd oscylował 150w-200w u ciebie w tym rozmiarze czuję że będzie częściej powyżej 200W..;) ale trzeba przyznać że naprawdę Obraz jest rewelacyjny spokojny dla oczu , bo ludzie pogłupieli do reszty z LEDAMI i dlatego je biorą bo mają niski pobór prądu ehhh.Szykowałem się na 46cali Sharpa 830 cena stoi w miejscu różnica 1500złotych nie ma sensu przepłacać bo co??bo bierze 85wat prądu??Jakość obrazu jest inna(gorsza) i tu mamy do czynienia jednym z lepszych TV na rynku...!! i kiedy by mi się to 1500zł zwróciło co?:) 100wat mniej bierze niż Panasonic...istna paranoja ludzi ogarnęła...
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Podejdrzewam ze zejde spokojnie ponizej 200W bez trybu eco.
Troche mnie niepokoi migotanie obrazu ktore widzialem na youtube, szczegolnie w grach. Podobno rozwiązuje to aktualizacja obrazu.

Bylem dzis w MM, niestety nie mieli gt30, ale mieli ps51d8000 . Obraz fajny nie powiem.
Stał między telewizorami Sony i braz faktycznie był ciemniejszy i mniej nasycony niz na ledach, ale widac bylo więcej szczegółów i był bardziej płynny.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Nie ma żadnego migotania, sprawdzone na nie jednej grze ps3, a porównywanie Gt30 z Ledami Sony to profanacja, pod każdym względem obraz Led jest gorszy. Plazma wymaga kalibracji, a nie powinno robić się jej dopóki telewizor jest "dopalony". Sam czekam obecnie na te min. 300h żeby nieco pokalibrować obraz, ale i tak nie narzekam na jakość i głębie kolorów.
 

WitoKr

New member
Posiadam ale 42GT30.
1. Ja nic nie słyszę ale może dlatego iż TV jest podpięty do amplitunera.
2. Nie zauważyłem.
3. Mam rolety ponieważ w dzień odbija się okno a w nocy świecące latarnie.
4. No cóż ja plazmę kupiłem nie zwracając uwagi na pobór prądu, ale na to jaki daje obraz.
5. Tak, do plazmy mam podpięte PS3 i PC i gram codziennie od dwóch do pięciu godzin z przerwami i na razie nic nie zauważyłem na ekranie.

Pozdrawiam
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Dzieki Wam wielkie za fachowe porady.
Jest jeszcze jedna rzecz. Bylem prawie 100 procent napalony na gt30, ale dzis wpadl mi w oko 52calowy Sharp 830 z matowym ekranem. Myslicie ze warto go brac pod uwage czy zostac przy gt30?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Dzieki Wam wielkie za fachowe porady.
Jest jeszcze jedna rzecz. Bylem prawie 100 procent napalony na gt30, ale dzis wpadl mi w oko 52calowy Sharp 830 z matowym ekranem. Myslicie ze warto go brac pod uwage czy zostac przy gt30?

Inna technologia i inna filozofia oglądania TV. Kolory, ostrość... Chyba też niezły TV ale podświetlana i czerni takich jak w GT mieć nie będziesz.
 

TomaszPawel

New member
Posiadam ale 42GT30.
Pozdrawiam
To mam pytanie - jak można wejść w ustawienia obrazu w tryb profesjonalny - dzisiaj bawiłem się w sklepie tą plazmą, i o dziwo w menu obraz - nie ma możliwości wybrania tego tryby. W takim razie gdzie on jest? W tym trybie można regulować przecież RGB, gammę i inne ważne parametry. Jak się tam dostać?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Najpierw ustaw w menu konfiguracje zaawansowany(isfccc) na WŁĄCZONY,a potem wejdź w menu obraz-ustawienia zaawansowane.
 
Ostatnia edycja:

1grzecho

Member
panowie podpowiedzcie i mi bo również mam dosyć słoneczny salon, tzn. na przeciwko tv okno wschodnie oraz dodatkowo z boku tv okno południowe
do moich warunków brać panasonica 50gt30?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
panowie podpowiedzcie i mi bo również mam dosyć słoneczny salon, tzn. na przeciwko tv okno wschodnie oraz dodatkowo z boku tv okno południowe
do moich warunków brać panasonica 50gt30?

tak ale GT skrzydła rozwinie dopiero przy zasłonietych oknach (filmy) i wieczorem, zwyczajne programy TV powinien dać radę :)
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
A czy gt30 lepiej sie nadaje do ogladania w dzien niz d6900 (slyszalem ze ma asniejszy obraz) to sa ostatnie chwile przed kupnem. Jutro chyba zamowie albo gt30 albo ps51d6900
 
Do góry