Prosta i trudna konfiguracja salonu

ElBartek

New member
Czesc,
Przeczesalem już duza czesc forum, żeby znaleźć samemu odpowiedz, ale nie udało mi się. Pomozecie proszę? Mam nadzieje, ze pisze w dobrym miejscu.

Potrzebuje zlozyc sobie możliwie najmniej skomplikowana, ale funkcjonalna konfiguracje bazując na tym co mam w wynajmowanym przeze mnie mieszkaniu.

Cel: Muzyka (spotify) – zmiennie z dwóch telefonów,
Filmy „z komputera” (Netflix, HBOGO, cda.pl, czy z plikow),
Gry (xbox one)

Calosc idealnie z jakas opcja integracji z Google Home glownie do puszczania muzyki (będę kupowal niedługo Nest Max, możliwe, ze tez inny glosnik do innych pomieszczen) i mam swiatlo+odkurzacz podlaczone, wiec zalezy mi na wygodzie.

W salonie mam teraz:
- Siebie z niemal żadna wiedza na ten temat i dość mocno przetrzebionym urządzaniem mieszkania budzetem ;)
- Rzutnik panasonic pt-ax100e
- Ekran do rzutnika
- Dwa glosniki z tylu salony podwieszone pod sufitem Bowers&Wilkins (wydaje mi się, ze to czesc starszego zestawu M1)
- Podciagniete chyba kable od glosnikow po lewej i prawej stronie od ekranu (po 2 takie duże jacki) i HDMI na srodku
- Starszy glosnik Bose Mobile Speaker II na bluetooth (nie wiem czy się do czegos przyda)
- Chromecasta, ktorego chyba bede odsylal, bo nie udalo mi sie go podlaczyc do glosnika bluetooth

Teraz jak moglaby wygladac wersja idealna:
- Jakies glosniki zintegrowane z Google Home reagujące na „wlacz muzyke” z dwóch telefonow bez konieczności wlaczania za każdym razem pilotem wzmacniaczy amplitunerow i innych
- Cos co pozwalaloby mi uzywac xbox’a z dzwiekiem przy uzyciu projektora
- Cos co pozwalaloby w prosty sposób ogladac filmy idealnie wykorzystując także te zawieszone pod sufitem glosniki, potencjalnie puszczac na projektorze także inny kontent

Szczerze mowiac nie chciałbym wydawac dużej ilości pieniędzy na to wszystko i mieć cos co jest raczej prostym systemem bez konieczności 5 minutowego tłumaczenia wszystkim jak cos wlaczyc i 3 roznych pilotow. Nie jestem bardzo wymagający co do jakości dzwieku i jakos przerazaja mnie te amplitunery wszystkie, ktorych nigdy nie umiem u znajomych wlaczyc :)

Wiem, ze może mój problem jest w pewnym sensie błahy, ale bardzo bardzo bylbym wdzięczny za Wasza pomoc.

Wielkie dzieki z gory,

Bartek
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Posłuchać na pewno warto.

P1020431j_qswapxn.jpg
 
Do góry