Prośbla o ocene telewizora osób, które już go mają -- samsung UE40D5000

biedrek

New member
Witam serdecznie.
Prosiłbym o opinie telewizora osób z forum, które już go mają. Warto ?
Jakieś wady? Zalety ?
Byłbym bardzo wdzięczny za informacje.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
moja subiektywna opinia, mały clouding, mniejszy niż w c5000:)
Ale nie mam tego TV.
Każdy, który go, napisze, że warto go kupić, jak każdy właścicierl swojego TV.
Ja mam kineskop daewoo i powiem, że było warto go kupić itd.
Czy warto zapytaj się Kikiego na priv podając swoje wymagabnia zgodnie ze standardem forum.
 

tdx

New member
Bez reklam
Wady: nie jest to prawdziwy 100Hz tylko CMR 100 i wyraźnie przegrywa z C6000 z tamtego roku jeśli mówimy o płynności. Zalety - mniejszy clouding i Smart TV....
 

tdx

New member
Bez reklam
W c6000 podstawę masz srebrną a w D5000 szklaną czarną. Tak jak Ci napisałem wcześniej moim daniem C6000 jest lepszym wyborem
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Z jakiej fabryki jest model D5000?
Z Węgierskiej Samsunga?
Czy zlecony innej firmie ze Słowacji jak D5004?
 

Chris_M

New member
Z jakiej fabryki jest model D5000?
Z Węgierskiej Samsunga?
Czy zlecony innej firmie ze Słowacji jak D5004?
Co tu się dzieje?
Na ekranie tekst tej wiadomości wyświetla się w postaci:
Z jakiej fabryki jest model Z jakiej fabryki jest model D5000?
Z Węgierskiej Samsunga?
Czy zlecony innej firmie ze Słowacji jak D5004?
Przy czym słowo "model" jest linkiem do strony zawierającej reklamę Hyundaia i40!
Gdy odświeżę ekran, przez moment wiadomość wyświetla mi się tak, jak w pierwszym cytacie, aby po chwili zmienić się do postaci takiej, jak w drugim cytacie!
Co tu jest grane?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Kod źródłowy forum jest własnością jakiejś firmy, która zarabia dodając reklamy do bezsensownych słów:p
Nie przjemuj się tym, każdy je ma.
Szkoda, że d5000 też ze słowacji :/ A obraz miał nawet-nawet.
To nie ja wybrałbym prędzej 40c5000 z powodu lepszej fabryki.
Chociaż i tak masz lepsze modele od konkurencji:
LG 42le4500/le5300
sony 40ex500
toshiba 40sl733/vl748
toshiba 42sl738
philips 40pfl5605
 

widmo82

New member
Waham sie pomiedzy UE40D5000 a modelem UE40C5000 - pierwszy jest nowy ( okazal sie za duzy dla znajomych ) c. 1900zl a drugi jest z polki sklepowej za 1500zl - moze gdybym znal faktyczne roznice pomiedzy modelami to latwiej byloby mi podjac decyzje. Na oba jest 2lata gwarancji. Zastanawialem sie rowniez nad jakims LG. Wszystko w przedziale do 2000 ale najlepiej blizej 1500. Rozmiar najlepiej 37 max ewentualnie 40.
Glownie TV z kablowki lub z DVB-T, duzo filmow z pendriva. Okno na wprost TV, nie jestem audiofilem ani zbytnim pedantem wyjatkowego obrazu. Olewka na funkcje internet.
 

widmo82

New member
Optyczne to akurat mają oba... Oba modele są również 50Hz (nie myl tego z CMR)
TDX help me :)
od kilku dni nie spie, szperam po necie, szukam okazji :) Trafilem na UE40D5000 za 1900 nowego ale nie wiem czy to dobra opcja, ale trafilem tez na UE40C5000 z wystawy bez skazy (nie wiadomo ile tam swiecil) za 1500zl i nie wiem w ktora strone isc :/
Nie upieram sie na te modele ale w przedziale cenowym ponizej 2k a blizej 1500 37-40" to obecnie najlepsze oferty jakie wykopalem. Nie interesuja mnie zbytnio opcje internet, nie jestem audiofilem, zwykle ogladanie TV z kabla + filmy z USB. Bardziej istatna energooszczednosc. Co radzisz?
 

tdx

New member
Bez reklam
Z tych 2 na pewno lepszym będzie D5000. Ogólnie te TV cechuje tak naprawdę tylko to że są LED (z matrycą na wysoki połysk) i ewentualnie z USB mają sensowny odtwarzacz.
Jeśli zrezygnujesz z LED na rzecz LCD to w takiej samej kasie będziesz miał modele z prawdziwym 100Hz (np nowy LG42LK530, roczny sony 40EX500, oraz coraz trudniej dostępny samsung 40C650)

Jeśli zdecydowałeś że LED śmigaj do sklepu po D5000
 

widmo82

New member
Jeśli zdecydowałeś że LED śmigaj do sklepu po D5000
Własnie nie zdecydowalem. Postanowilem wybrac pare modeli LED ( stad ten watek ) i pare LCD i wtedy podejme decyzje z uwzglednieniem funkcji, ceny, energooszczednosci itp itd.
Najpierw najblizej bylo mi do Samsunga i zawezilem sie z LCD do x530, x550 ze wzgledu na cene x630 a tym bardziej x650 odpadaja.
Pozniej wpadlem na pomysl zeby poszperac po LG, efekt: LK430, LK450, LK530 ale zastanawiaja mnie roznice miedzy starszymi seriami LD420 i LD450
Pozostaje rowniez porownanie z LED LG seriami LE4500 LE5300 i niedawno trafilem na LV3550 i LV5500
PS: Twierdzisz ze te z połyskująca matryca bada w moim przypadku ( okno na wprost TV) zlym rozwiazaniem i beda refleksy znane z matryc w notebookach?
 

tdx

New member
Bez reklam
Zapewne tak będzie... Ale po coś matryce wysoko połyskowe są przecież robione... Kolory i czernie są głębsze niż w matrycach matowych - ale o tym przekonaj się sam.
Co do różnic tak jak Ci napisałem LG42LK530 to fajna propozycja stare modele LD420 były bez usb (z możliwością odblokowania oczywiście), 50Hz i mniejszą liczbą złącz w stosunku do LD450, dopiero LD465 miał USB z filmami.
Co do ledów LG LE4500 mat 50Hz z usb, 5300 mat 100Hz z usb - ale zawsze drażniło mnie podświetlenie matryc w tych led LG.
Co do nowych modeli LV5500 to już cenowo wychodzi koło 2400zl (3D) a LV3550 ok 2100 (to odpowiednik modelu D5000)
 

widmo82

New member
wg strony samsunga modele LED C5000 maja Ultra Clear Panel a modele D5000 juz nie. Jesli dobrze odkopalem w necie to jest to funkcja ktora poprawia wyswietlanie niwelujac refleksy. Myle sie ja czy strona samsunga?
PS:
Nie ukrywam ze znaczaca dla mnie wartoscia ze specyfikacji jest zuzycie energii, masz jakas rade gdzie szukac tych danych? Glownie chodzi mi o Samsunga i LG. Strony podaja sprzeczne informacje. Nawet strony producentow ( wersji pdf nie odszukalem ). Czasem podaja jasno ze jest to max uzycie, czasem ze dla sredniej a czasem dla jakiegos rodzaju trybu ECO.
 

tdx

New member
Bez reklam
Napisz które modele Cie interesują (zawęź do 4) to sprawdzę jutro w pracy dokładnie watomierzem na ustawieniach standardowych - jak ma to dla Ciebie aż takie znaczenie.
Ale myślę że średnio samsungi 40" będą brały ok 55-65W, LG 42" ok 10W więcej
 

widmo82

New member
W nawiasie jednostki Wat. z uwzglednieniem roznych trybow. mnie interesuje jakis wlasnie standardowy albo lekki ECO, nie wiem jak to sie ma w przypadku TV z automatycznym czujnikiem swiatla tak jak np w D5000 bo roznica jest ogromna!
Nie wiem jakie modele masz na sklepie, najbardziej zalezy mi na porownaniu okreslonych kolorow a jesli nie masz jakiegos na sklepie to moze inny z serii, zakladam ze zuzycie bedzie porownywalne.
LCD:
SAMSUNG LE32D550 (120/80)
SAMSUNG LE40C630 (190/132/55)
LG 37LD450 (150/100)
LG 37LK450 (180/150)
LG 32LK450 (111)

LED
LG 32LE5300 (100/55)
LG 37LE5300 (140/80)
SAMSUNG 40D5000 (100/50/34)

W paru ogladanych modelach zauwazylem ze porty USB sa w niefortunnych miejscach, myslisz ze w takich przypadkach te przedluzki USB nie zmniejsza parametrow? Mozesz rzucic okiem gdzie sa USB w D5000 i 37Lx450 ?

PS: Co myslisz o funkcji Ultra Clear Panel wspomnianej powyzej przeze mnie?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
hej pomiary były tylko czasu było mało, podaje tylko tych co sprawdziłem wszystkie pomiary na standardowych ustawieniach oglądając z USB mkv 720p:

32D550 -> średnio 67W
32LK450 -> średnio 65W
40D5000 -> 55W

reszty akurat nie mam i modeli C630 / le5300 /le5500 /ld już pewnie nie będzie bo to stare modele

jeśli chodzi o rozmieszczenie gniazda USB to samsung ma po prawej stronie a lg po lewej stronie

UCP - były to oznaczenia w samsungu matryc wysoko połyskowych w serii C miało to większe znaczenie bo część TV była jeszcze z matrycami matowymi
w tym roku w serii D wszystko razem jest pod nazwą CMR
 
Do góry