Prośba!!!

FvJ

New member
Witam
z góry przepraszam, jeżeli taki temat już ktoś poruszał, ja osobiście nie znalazłem.

Kupiłem ostatnio Samsunga LD 27' i dzięki mojej grfice GF 7900GTX-gt podłączyłem to w trybie HD poprzez kabeli (niebieski,zielony,czerwony) i wszytko jest pięknie. Jednak jasną sprawą jest że wyświetlam tylko obraz, i chciałbym sie dowiedzieć co musze zrobić (co z czym podłączć i jakim kabelkiem ) żeby głos wówczas był z TV. Niestety komp i TV stoja dość daleko od siebie i dziwnie sie ogląda film na TV a głos idzie z boku.
Jak ktoś może mi pomóc to bardzo byłbym wdzięczny i sorka raz jeszcze jeżeli coś takiego było poruszane
 

arsenal

Moderator
VIP
Dźwięk weźmiesz oczywiście z karty muzycznej. Z wyjścia np. na głośniki czy słuchawki. Kablem minijack stereo ze strony komputera a dwoma chichami stereo( biały i czerwony) do telewizora. Do wejścia audio przypisanego wejściu component, którym podłączyłeś obraz.
 

depesz

New member
Jeśli masz wzmacniacz + kolumny - z wyjścia karty dźwiękowej puść kabelek do wzmacniacza (mały jack - chinche). Jeśli nie masz - sprawdź czy telewizor ma wejście audio - i wtedy kartę dźwiękową podepnij pod to wejście.
 

blur123

New member
Kabelek z jednej strony mini jack do karty muzycznej (tam gdzie teraz masz podłączone głośniki komputerowe) z drugiej strony 2 x chinch wpinasz do tv (audio in).
 

FvJ

New member
Wielkie dzięki za odpowiedzi.ale są jeszcze małe ale
w Kompie mam Creative 5.1 (jako karta dziwiękowa) oraz zestaw głośnikowy 5.1. Czyli na mój rozmum są dwa wyjścia:

1) Mój tv ma wejscia Audio IN i Out (czyli tą końcówkę daje pod TV) a do kompa idzie Minijack, który bym podłączył pod jedno z wejść dźwiękówki (pewnie tam gdzie głośnik) czyli po włączeniu obrazu na tv musiałbym każdorazowo odłączać głośniki i podłączać jacka pod dzwiękówe. Dobrze rozumuje?

2)czy da sie to zrobić, stałym podłączeniem, tak że nie bede musiał nic podmieniac tylko wbijam sie na TV i głos z automatu tez wchodzi?
 
Do góry