Prośba w wyborze LCD

yarra

New member
Witam wszystkich

Mam zamiar jeszcze w styczniu kupić LCD i nie mogę się zdecydować co wybrać. Już korzystałem z tego forum i nie Zawiedliście mnie w wyborze, więc proszę o konkretne typy.

Pokój 6x4 m oglądam z odległości 4 - 5 m. Podłączone to mam z CP, od kwietnia N-ka lub Cyfra+ . PC i DVD Denon 1940, w przyszłym miesiącu BD i PS3

Oglądam głównie telewizje 50%, DVD 30% (teraz będę mógł HD) i PC 20%

Moim faworytem jest SONY choć słyszałem o uszkodzonych modelach 4500 (clouding).

Sony KDL-46W4000

Sony KDL-46W4500 (4710)

Samsung LE46A786

Dzisiaj byłem w Mega Awans i Euro RTV AGD i ceny mają wysokie. Widziałem w internecie sporo niższe np. oleole.pl. Może Znacie godne polecenia sklepy internetowe?


Proszę bardzo o opinie i propozycje LCD’ków

Z Góry Dzięki

Przemek
 

Hartson

New member
Bez reklam
Samsung 46A786 jest na LEDACH, więc będzie miał lepszą czerń od Sony, lepsze kąty, no i nie będzie miał cloudingu. Z tych LCD wymienionych przez Ciebie wybrałbym własnie ten model.
 

ortax360

New member
Napisze to co ja bym wybrał 46W4500 a zaraz po nim Samsunga .

Clouding wystepuje nie tylko w lcd Sony .

Zawsze mozesz sprawdzic .

W Sony w4500 lepiej działa układ 100hz niz ten w Samsungu . Czern po stronie Samsunga ,ale kosztem zaniku cieni w ciemnym obrazie .

Tak ,ze ja polecam 46w4500 . Lub poczekac do wiosny na nowe modele i wtedy podjac decyzje .

ps: HAHAHA PANASONIC ?? to dla kolegi Meduza oby wiecej takich postów kolego .Bardzo pomagaja i zawierają bardzo wiele cennych informacji .

Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

daro101

New member
Posiadam model SONY KDL-46W4500 od 15 pazdziernika .Nie mam zadnego cloudingu a czern jest nie gorsza niz w plazmach Panasonika (niby jedne z najlepszych czerni w TV) Moze mam szczescie , ze trafilem na taki egzemplarz ? Ludzie tym strasza ,ale trzeba samemu doswiadczyc ,ze nie maja racji.Bardzo dobra konstrukcja i przyszlosciowa.Cena tez nie jest juz taka wygorowana. No i masz teraz 5 lat gwarancji.Mam kumpla w serwisie i twierdzi ,ze TV Sony zdecydowanie najrzadziej trafiaja do ich serwisu.To tez o czyms swiadczy .

Tak na marginesie .Mysle ,ze powinienes sugerowac sie bardziej wypowiedziami posiadaczy tych modeli ,ewentualnie testami sprzetu na necie ,a nie "fachowcami" ,ktorzy testuja sprzet na wystawie w sklepie. Niejednokrotnie lepszy sprzet jest tak ustawiony ,ze TV w technologi sprzed dwoch lat ma o niebo lepszy obraz. Haslo clouding jest widac bardzo modne .Wydaje mi sie jednak ,ze polowa nie widziala tego na wlasne oczy ! Jestem fanatykiem obrazu HD i gdy tylko mam mozliwosc pomoc znajomym w ustawieniach i podlaczeniach sprzetu ,zawsze sluze pomoca .Jak na razie tylko w kilku tv nie widzialem tego efektu .Wiekszosc LCD jednak go posiada. Z drugiej strony ,nawet gdy trafisz na taki egzemplarz ,czy naprawde az tak to przeszkadza w ogladniu tv.LCD SONY ma jednak duza zalete ,jasli podlaczysz do niego komputer .Sprobuj a zobaczysz o czym mowie .Zadna z innych firm nie da ci tak stabilnego i ostrego obrazu z komputera.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hartson

New member
Bez reklam
Daro101, sęk w tym, że trochę osób piszących na tym forum i posiadających ten LCD informowało o występującym u nich cloudingu. Inna sprawa czy to faktycznie przeszkadza w oglądaniu TV. Wygląda na to, że z tym TV to trochę taka loteria, albo będzie clouding albo nie. Prawdopodobnie seria Z4500 jest pozbawiona tej przypadłosci ( przynajmniej tak wychodzi z testów przeprowadzonych przez Kikiego oraz na konkurencyjnym forum - tylko z drugiej strony testowano chyba modele 40" i 46" a nie np: 52" ).
 

Ares78

New member
Hartson napisał:
Daro101, sęk w tym, że trochę osób piszących na tym forum i posiadających ten LCD informowało o występującym u nich cloudingu. Inna sprawa czy to faktycznie przeszkadza w oglądaniu TV. Wygląda na to, że z tym TV to trochę taka loteria, albo będzie clouding albo nie. Prawdopodobnie seria Z4500 jest pozbawiona tej przypadłosci ( przynajmniej tak wychodzi z testów przeprowadzonych przez Kikiego oraz na konkurencyjnym forum - tylko z drugiej strony testowano chyba modele 40" i 46" a nie np: 52" ).

Powiedzmy tak przeglądało się temat, widziało się zdjęcia i wiedziony ciekawością (jak mają się zdjęcia do rzeczywistości) pstryknąłem zdjęcie mojemu monitorowi od kompa to co zobaczyłem mnie przeraziło "odbarwienia" rzucające się w oczy, a podczas normalnej pracy praktycznie niezauważalne... W większości przypadków (nie mówię, że zawsze) mocno naciągane to tak jak szukanie na TV 50 calowym martwego piksela :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
W normalnej pracy poziom "czerni" nie ma znaczenie. Problem pojawia się, gdy w nocy oglądasz (przy zgaszonym świetle) film, który jest utrzymany w ciemnych tonacjach... Wtedy widać jasno świecącą "czerń" i problemy z nierównym oświetleniem matrycy... Bolało mnie to, gdy zapragnąłem "wczuć" się w atmosferę F.E.A.R.a (niebieska chmurka na matrycy spowodowała, że atmosferę diabli wzięli)...
 
Do góry