Prośba w doborze tv do pokoju 37-40 cali LED

bartazon

Member
Witam czy pomożecie w doborze odpowiedniego tv do mojego pokoju:
Odległość od ekranu: 1m - 3m
Jak słońce świeci w pokoju: okna na wschód, duże naświetlenie - możliwość zasłonięcia roleta, telewizor na ścianę albo stojąc na szafce po prawej stronie okna
Jak duży jest pokój: 3m x 4m
Preferowana technologia: LCD , LED tylko i wyłącznie minimum full HD i 100 hz
Jaki masz obecnie telewizor: Samsung 40 led ale w dużym pokoju
Jakie programy najczęściej oglądasz: informacyjne, naukowe, filmy, przyrodnicze.
Oglądasz w dzień czy wieczorem: i tak i tak
Preferowana wielkość telewizora: 37 - 40 cali
Preferowana marka: Sony, philips, samsung ew, sharp
Jakie urządzenia będą podłączone: PC
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: trudno określić
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych: na wprost
Telewizor ma mieć WiFi: zależy jaka cena ale fajnie by było
Ma czytać przez USB filmy: tak
Jaki masz sygnał: INEA, kilka programów hd, możliwość podłączenia czegoś lepszego
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: ps3 i pc przez HDMI
Ile masz kanałów HD: poniżej 10
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: wszystko zależy, dni robocze - do 6 godzin, weekend - do 12 godzin
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
Ma stać czy wisieć: wisieć ewentualnie stać
Jaka klasa cenowa: do 4000 zł
Inne:
Pozdrawiam:)
Jeżeli jeszcze trzeba jakichś informacji, to proszę napisać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

bartazon

Member
Kiki a czy oprócz tych modeli co podałeś znalazło by się coś jeszcze ciekawego??
Co powiesz o Philipsie 7605 bodajże, albo coś z sony bravia??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ciekawych znajdziesz i Philipsa i Sony . Ale do tych potrzeb co podałeś to najlepsza oferta.
 

ghotan

New member
witam.
podepnę się pod temat. szukam led tv 37-40 cali. przedział cenowy do 3000zł.
odległość od ekranu 1,5 do 3m. Mam kanały hd z cyfry+ ale przeciętnie oglądam je w 20% i tutaj dylemat jaki rozmiar matrycy, by nie być rozczarowanym sd.
oglądany także pod kątem.
pokój raczej nasłoneczniony, tv ma stać pod oknem. rolety.
źródła to tuner hd, komputer
ma odtwarzać przez usb zdjęcia i filmy z aparatu (mpg).
jeżeli z youtube się połączy to na plus. Ale na pierwszym miejscu jakość obrazu.

myślałem o SHARP LC40LX810E. trochę duża ramka, mało zgrabny wygląd. widziałem go w akcji na ustawieniach w sklepie i nie zachwycał. Przekłamania koloru przy kątach widoczne na tle innych modeli. twarze patrząc na wprost prawie purpurowe, pod kątem to się zmienia.

SAMSUNG 40C6500. faktycznie multimedialny. widziałem go w akcji na demo fullhd. ocenić nie mogę. trochę niepokoi błyszcząca matryca, opisywane jej nierównomierne podświetlenie, tryb teatralny przy 100hz. sam tel bardzo zgrabny szczególnie ten ze srebrną podstawą.

ostatnio zaciekawił mnie panasonic TX-L37E30 ale nie znalazłem opinii na jego temat, a i modelu w sklepach nie widzę.
A może coś innego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele Panasonica będą pojutrze u nas. I będzie test całej serii . Za dwa dni zapraszam
 

Kammel

New member
Ja też. Może jutro uda się go gdzieś namierzyć w jakimś salonie RTV. Cena w sklepach internetowych niższa niż Samsunga UE37C6000.
 

bartazon

Member
Odgrzeje troche temat, ponieważ nie kupiłem jeszcze telewizora ale upatrzone mam modele, pytanie tylko który będzie najlepszy:
LG 42LW570S
Sharp LC-40LE830E
Samsung UE40C6500
Sony KDL-40EX710
Sony KDL-37EX720
LG 42LW4500
część z nich kosztuje do 3000 a bodajze 2 są pow. 3000.
Który z nich najlepiej się sprawdzi.
 
Do góry