Prośba w doborze LCD 42" do 2500zł

mac30

New member
Witam,
mam prośbę odnośnie doboru telewizora. Moglibyście zaproponować mi jakiegoś godnego uwagi LCD-ka, chociaż w tej klasie cenowej (do 2500zł ) chyba będzie ciężko coś wybrać.
Myślałem o plaźmie Panasonica P42X20E lub P42X10Y ale do końca jeszcze nie jestem przekonany (nieszczęsne powidoki).
Poniżej przedstawiam warunki w jakich by funkcjonował telewizor.


odległość od ekranu - około 3m
jak słońce świeci w pokoju- do południa pokój nasłoneczniony, tv będzie stał tyłem do okien
Jak duży jest pokój -18m2
jaki masz obecnie telewizor obecnie - CRT Panasonic 29 cali
jakie programy najczęściej oglądasz - wszystko po trochu
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - raczej wieczorem
preferowana wielkość telewizora - 42 cale
preferowana marka - myślałem o plaźmie Panasonic P42x20e, ale jeszcze nie jestem całkowicie zdecydowany, może LCD Panasonic L42S10E
czego nie lubisz w telewizorach - tandetnej, skrzypiącej obudowy
jakie urządzenia będą podłączone - kino domowe, N
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - raczej sama TV, sporadycznie laptop
jakimi złączami - hdmi
jaki masz sygnał - na razie kablówka analogowa, w najbliższych dniach NTV
ile programów HD - będzie 10
ma stać czy wisieć - na razie stać, później może będzie wisieć
jaka klasa cenowa do 2.5 tys zł

Dzięki, za wszystkie porady.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
największym bardzo dobrym konkurentem do tych potrzeb jest
Toshiba 42 XV 635.
Poczytaj bardzo dużo pozytywnych opinii.
 

mac30

New member
No właśnie, mam przeznaczone max 2500 zł i w tej kwocie muszę się wyrobić.
A co możecie powiedzieć o takich modelach:

Philips 42PFL5604H
Toshiba 42AV635D
Toshiba 42RV685
LG 42LH3000

Sam już nie wiem co wybrać, czy plazmę Panasonica (x10y lub x20e) czy uderzyć w stronę technologii LCD.




 

mac30

New member
Kiki,
a co możesz powiedzieć o niższych modelach TOSHIBY które wymieniłem 2 posty wyżej a mianowicie 42AV635D i 42RV685.
Zdaje sobie sprawę, że XV635 na pewno bedzie lepszym wyborem, ale ten model raczej odpada ze wzgledu na cenę.
 

mac30

New member
Ale seria LV to "tylko" 40 cali a ja potrzebuję 42 cale więc pozostaje seria AV lub RV (oczywiście rozpatrując zakres cenowy do 2,5tys.)
 

mac30

New member
Po przewertowaniu forum i sklepów wybór padł na dwa modele:
LCD Sony KDL-40EX402
Plazma Samsung PS42c450
Za lcd-kiem przemawia matryca FullHd (matowa), natomiast za plazmą zdecydowanie lepszy obraz, odświeżanie 100hz no i cena. Obawiam się tylko powidoków i refleksów na błyszczącej matrycy.
Oba telewizory posiadają złącze USB z możliwością odtwarzania filmów, z tym,że sony podobno nie czyta napisów (informacja od sprzedawcy)
Warunki pozostają takie jak podałem w pierwszym poście z tym, że mam już sygnał cyfrowy z N-ki. Myślę, że tutaj oba TV poradzą sobie doskonale.
Możecie podpowiedzieć który model będzie lepszy.
 
Do góry