prosba pomocy jaki lcd lub gdzie x20e

mpsk2

New member
Witajcie
mam 6k PLN (miałem wydac wiecej, ale sie swieta zblizaja:rolleyes:) i chce kupic telewisor 37"-42":roll:
mój wybór padł na sharpa xd1e, ale ten znikl ze sklepu
wiec wybrałem sharpa z seri x20e, a tego nikt nie miał:(

Mam pokój 28m2, ale telewizor ma pokoju nie zdobic tylko sluzyc do ogladania:grin:

jak ze swiatłem - prawie doniego nie wpada, a jak to zetrzymywane jest przez firanki

Podłącze do tego N(lub c+ okaże sie co dadzą na święta, ja wole N inni domownicy c+), stare DVD przez EURO złącze i antene dachową (POLSAT), nie ma tu mowy o żadnym komputerze

Szukam telewizora odpowiedniego - podobnego do tych co podalem, w tej cenie, albo namiar na sklep ktory posiada tego sharpa z seri x20e

Dziękuje:)
 

robert_

New member
w electro word w czechach kupisz od ręki

Sharp 37XD1 za ok 39 tys koron czeskich
Sharp 42X20e za ok 69 tys Kc (37 jeszczez nie mają)

nie wiem czy ci tylko będzie chciało się jechać
 

blejdd

New member
Ja polecam kupić u kikiego.... nie wiem czy posiadają akurat ten model, ale na pewno dobrze ci doradzą i nie wcisna byle czego. - wiem bo sam od nich kupilem i jestem mega zadowolony, pozdro!
 

czago

Banned
quote=blejdd]Ja polecam kupić u kikiego.... nie wiem czy posiadają akurat ten model, ale na pewno dobrze ci doradzą i nie wcisna byle czego. - wiem bo sam od nich kupilem i jestem mega zadowolony, pozdro![/quote]


A można wiedzieć co Ci wcisnęli? Czyżby kolejnego Sharpa? ;)

Ostatnio okazało się, że Sharp sprzedaje w Polsce nie tylko wadliwe (buczące/piszczące) modele XD1E, ale także X20E. Radzę uważnie poczytać posty użytkowników, a nie tylko sprzedawców piszących na tym forum.
 
Ostatnia edycja:

robert_

New member
A można wiedzieć co Ci wcisnęli? Czyżby kolejnego Sharpa? ;)

Ostatnio okazało się, że Sharp sprzedaje w Polsce nie tylko wadliwe (buczące/piszczące) modele XD1E, ale także X20E. Radzę uważnie poczytać posty użytkowników, a nie tylko sprzedawców piszących na tym forum.[/quote]

zdrowego rozsądku nigdy nie za wiele ale jak masz jakieś negatywne doświadczenia z zakupów np u kikiego to pisz a nie stosuj metody Kaczorów że coś wiem ale nie powiem. trochę to ..... śmierdzi.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
robert_ napisał:
zdrowego rozsądku nigdy nie za wiele ale jak masz jakieś negatywne doświadczenia z zakupów np u kikiego to pisz a nie stosuj metody Kaczorów że coś wiem ale nie powiem. trochę to ..... śmierdzi.
pozdrawiam

robert_, jak czegoś nie rozumiesz, nie musisz od razu wyjeżdżać z Kaczorami, Donaldami czy innymi tego typu dżentelmenami. Wystarczy po prostu zapytać.
Nie wiem skąd Ci przyszło do głowy, że ja osobiście mam negatywne doświadczenia z zakupów u kikiego. Nie mogłem nic takiego napisać bo nic u niego nie kupowałem.

Czytając na tym forum posty kikiego opisujące jakiś LCD i użytkowników tego LCD widzę różnicę: kiki nie opisuje ewidentnych, widocznych już przy pierwszym kontakcie minusów danego LCD. Czyli, pomimo całej swojej wiedzy, zachowuje się jak SPRZEDAWCA.

I - żeby było jasne - nie widzę w tym nic złego. To jest przecież powszechna praktyka. Chodzi tylko o to, żeby mieć tę świadomość i co za tym idzie, żeby nie brać wszystkiego co powie sprzedawca tak bezkrytycznie jak wiele osób na tym forum.

Ja po prostu nie wierzę w cuda (w drugą Japonię i Irlandię też): to nie przypadek, że w plebiscycie na tym forum "Złoty Piksel", telewizorem LCD 2006 roku został wybrany Sharp XD1E (według postów użytkowników forum - najbardziej wadliwy LCD roku). Czy nie ma związku z wynikami fakt, że tzw. partnerami plebiscytu były: internetowy sklep kikiego i Sharp Polska?

http://plebiscyt.hdtv.com.pl/partnerzy.html

Nie jest też przypadkiem, że jak użytkownicy zgłaszali swoje zastrzeżenia do tego modelu (buczenie, syczenie, rwanie obrazu, zawieszanie się, banding i inne) przez długi czas sprzedawcy na forum nabrali wody w usta. Dopiero jak okazało się, że problem sam nie wygaśnie i robi się afera, zaczęli uspokajać sytuację, aby za kilka miesięcy ogłosić, że telewizorem roku został...właśnie Sharp XD1E. Po czym kiki znowu zaczął go polecać pomimo tego, że wady pozostały. Co więcej, w czerwcu tego roku zapewniał, że wszystkie wady w nowoprodukowanych egzemplarzach Sharp usunął. Jak wiemy, co chwila zgłaszają się wciąż nowi "szczęśliwi" posiadacze tego modelu.

No cóż. Osobiście, pomimo tego że na forum umieszcza swoje reklamy (sponsoruje) głównie Sharp, Pioneer i JVC, oczekiwałbym nieco więcej obiektywizmu od sprzedawców i administratorów.
Naciąganie rzeczywistości w dłuższej perspektywie nie zawsze dobrze służy renomie.

I dlatego właśnie napisałem, żeby szczególnie uważnie czytać przede wszystkim posty uzytkowników.
 

robert_

New member
No cóż. Osobiście, pomimo tego że na forum umieszcza swoje reklamy (sponsoruje) głównie Sharp, Pioneer i JVC, oczekiwałbym nieco więcej obiektywizmu od sprzedawców i administratorów.
Naciąganie rzeczywistości w dłuższej perspektywie nie zawsze dobrze służy renomie.

I dlatego właśnie napisałem, żeby szczególnie uważnie czytać przede wszystkim posty uzytkowników.[/quote]

dla mnie uczciwe jest jeżeli wiem że sponsorem konkursu , portalu, sklepu jest Sharp a nie udający na niezależnego experta koleś. w ilu sklepach byłeś ze sprzedawca okazał się niezależnym obiektywnym expertem a czego się domagasz od tego portalu ?. dlatego napisałem że skoro każdy ma swój rozum to powinien nabrać dystansu do tego co tu się pisze lub oferuje. zawsze tez możesz porównać opinie z tego portalu z innymi za granicą. jaki problem ?? poza tym nie kazdy xd1 buczy i nie każdy egzemplarz KURO jest bez wad.
dla mnie to że nikt tu się nie kryje kim jest jest uczciwe.

pozdrawiam :))
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czago - off top -sorry
powiem tak - zachowujesz się gorzej niż kaczory - bo tam chociaż mają wiedzę - a Ty rzucasz wyłącznie ordynarne kalumnie bez zdania racji .
Pieczę nad wynikami konkursów ma kilka osób i wystawiłeś im niezłą laurkę.
Niech oni Cię ocenią .
Obrażasz też tych którzy dokonali wyboru najlepszych telewizorów - tylko dlatego ,że wyniki nie są po Twojej myśli - nie będę tego oceniał .

Jeśli masz coś do mnie to zapraszam na argumenty nie chowaj się za monitor bo Tobie / z pełnym szacunkiem/ to już nie przystoi :(
W teorii sposkowej nie wymieniłeś reklamy Toshiby , Panasonica , google - tam już jest i ceneo, skąpiec , Q21 i inni.


Dla Ciekawości Twojej - na prezentacjach uczestniczą :
Sony
JVC
Pioneer
NEC
Toshiba
Hitachi
Panasonic
Sharp
Samsung
LG
Philips rzadko - brak dostępności

http://www.visualgrandprix.com/vgp2008/result/english.html
To wybór w Japonii - dziwne że pokrywa się z ocenami użytkowników tego Portalu .

To koniec mojej dyskusji - szkoda czasu .
Bo jest wiele pytań na które uzytkownicy nie mają odpowiedzi.
I liczę że tam po ludzku pomożesz i podzielisz się swoją wiedzą.
:blagam::blagam::blagam::blagam: z góry w ich imieniu dziękuję.
 

ktp

New member
a propos xd1 aktualna cena w saturnie(od23.11do29.11) to 4500 za model 42 cale. Czy jest coś lepszego w tej cenie? Wątpie.

Co do dziwnej dyskusji - Niestety organoleptycznie potwierdzam, że sharp,toshiba , philips i jvc robią aktualnie najlepsze TV Lcd w rozsądnej cenie ale na swoją obronę mogę powiedzieć, że w wieku lat 13 porwali mnie kosmici.
 

blejdd

New member
Do Czago:

masz racje, ale nie do końca.... Kolega ma w domu Sharpa WD1 od roku i jest z niego bardzo zadowlony. Zreszta.... ja tez go posiadam i zadnego buczenia, szarpania nie zauwazylem. Nie lubie gdy ktoś się wypowiada na temat telewizora, a tak naprawde nigdy nie widzial jak świeci itd. Opierać się na opinii sprzedawcy to nie wszystko - masz racje.... ale opierac się na opinii uzytkowników tez nie jest do konca prawidlowoscia. Dlaczego? bo 60% ludzi, ktorzy wypowiadaja sie na temat danego produktu widzieli go raz w zyciu na oczy lub poprostu wyczytali gdzies, ze to wadliwe itd. Posiadasz dany sprzet = podziel sie wrazeniami, nie posiadasz? - nie komentuj... Wedlug mnie Sharp Wd1 to bardzo dobry tv. Amplituner JVC Rx-D411 tez jest niczego sobie (tej klasy amplituner onkyo kosztowałby 2x wiecej), ale wkurza mnie w nim 1 rzecz... (czasem wydaje dziwne odglosy). Reasumując mozecie mówic co chcecie, a i tak uwazam, ze zakup w sklepie, ktorym kupilem byl doskonalym wyborem. Dlaczego? Bo nie znam innego sprzedawcy, ktory by doradzil. (inny sprzedawca wpierw by namawial, a gdy zaczeloby sie trucie zrezygnowalby i olal sprawe).

Zreszta.... mowisz, ze nie atakujesz kikiego - ppo tym co napisales, troche mijasz sie z prawda ;p
 
Ostatnia edycja:
Do góry