Prośba o wybór kolumn do ~2500zł

meros

New member
Prośba w wyborze kolumn do ~3500zł

Witam serdecznie,

Planuję kupno nowych kolumn podłogowych (tylko fronty) do amplitunera denon avr-x2100. Chciałbym przeznaczyć na to nie więcej niż edit: 3500zł. Zdaję sobie sprawę, że w tej cenie cudów nie będzie, jednakże audiofilem też nie jestem :) Kolumny stały by w pokoju ~20mkw. Jeśli chodzi o rodzaj muzyki, to głównie pop, muza z lat 80, "złote przeboje" :). Zależy mi przede wszystkim na dobrym basie.

Zanim pójdę do sklepu na odsłuchy, planuje zebrać kilka propozycji aby mieć jakieś rozeznanie. Gdzieś tam czytałem o takich:
- TAGA HARMONY PLATINUM v.2 F-100
- melodika BL40
- Monitor audio MR6

Co o nich sądzicie? Jakie inne będą lepsze?

Z góry uprzedzam, że kupno dodatkowego wzmacniacza nie wchodzi w grę.

pozdrawiam i proszę o odpowiedzi :)
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Taga setka jest za duża do takiego metrażu. Ja bym wziął 60. Do tego zestawu proponuję Dali Zensor 5. Tylko nie patrz na gabaryt, bo grają dużo lepiej niż wyglądają. :)
 

meros

New member
Dzięki za odpowiedz :)

Odnośnie Tagi, skoro 100 byłaby zbyt duża, to co sądzisz o 80? Nieco mniejsza a model wyżej niż 60.

Co do Dali Zensor 5, faktycznie zmartwiła mnie ich wielkość (choć sam wygląd bardzo mi odpowiada). Zacząłem czytać i wpadł mi też w oko model Zensor 7- tylko ta cena jest już znacznie większa :/
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli zależy Ci na dobrym basie to BL40 powinny spełnić Twoje oczekiwania. Grają dość ciepło i niemęcząco. Zensor 7 też fajne. Napisz do blackninja, ma dobre ceny.
 

meros

New member
Im więcej czytam, tym bardziej jestem przekonany do Zensor 7. Czy w ich cenie będzie coś lepszego z dobrym basem?

btw. zaktualizowałem początkową kwotę z 2500 na 3500. Mam nadzieję, że w tym przedziale będzie więcej ciekawych propozycji
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Jak ma być sporo dołu to JBL Studio 290. Maja 2x 20cm głośniki basowe i sporą skuteczność 88dB przy 6 ohm. Bardzo wydajne kolumny, choć sa bardzo duże i wysokie szerokie więc zobacz czy Ci będą pasowac w pokoju.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Jeżeli masz możliwość to posłuchaj
Audio Academy PHOEBE III
Chyba nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz.

budowałem kiedyś kolumny na przetworniku Basowym Visaton W170 (taki jest w tych Phoebe )
grały całkiem fajnie ze sporą ilością basu

robiąc samemu wyszły mi za ok 600zł ( z innym wysoko tonowym głośnikiem ) , w sklepie kosztowały ok 2.000zł , ale nie były za mocne , same basy miały zaledwie 50W
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
AA Phoebe III fajne kolumny, ładnie wykonane, jeśli dobrze pamiętam są w fornirze. Jednak jak ktoś oczekuje potężnego basu to powinien szukać innych kolumn.
 

Geronimo zx

New member
Zanim pójdę do sklepu na odsłuchy, planuje zebrać kilka propozycji aby mieć jakieś rozeznanie. Gdzieś tam czytałem o takich:
- TAGA HARMONY PLATINUM v.2 F-100
- melodika BL40
- Monitor audio MR6

Co o nich sądzicie? Jakie inne będą lepsze?

Z góry uprzedzam, że kupno dodatkowego wzmacniacza nie wchodzi w grę.

pozdrawiam i proszę o odpowiedzi :)

Witam,jak podales monitor audio mr6,to odsluchaj sobie model wyzszy monitor audio bx-6,mialem je zestawione z denon avr-x2100.Bas w nich z pewnoscia jest o wiele lepszy niz w mr6.Wyzsza klasa dzwieku jest slyszlna,bez dwoch zdan ;) Jak bedziesz chcial cos wiecej wiedziec o tych kolumnach to odezwij sie do mnie na priv,znajdzie sie ciekawa propozycja pod tym adresem.
Pozdrawiam.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Do 20 metrów posłuchaj Zensorów 5. Też byłem zdziwiony jak te kolumny wymiatają. Posłuchaj 5 i 7, choć dla Ciebie wydaje mi się że piątki wystarczą. MA nie grzeszą niestety basem, ale scenę mają jedną z najlepszych jakie słuchałem - RX8. :)
 

meros

New member
OK, dzięki wszystkim za rady. Myślę, że w najbliższym czasie wybiorę się na odsłuch i zobaczymy jak to będzie ;)
 

dzik87

New member
Mam Zensor 7, porównywałem z Paradigm 9.v7, i monitor audio bx ale nie pamiętam czy 5, czy 6.
Wzmacniacz podczas sesji był Marantza pm6005.

Paradigm, twardy bas, nieprzyjemny. Takie puknie w pudło.
Monitor Audio znacznie przyjemniejsze i równiejsze granie niż Paradigm, barwa basu była przyjemna dla ucha. Przestrzenność zbliżona do Zensorów 7.
Zensor 7 bas, miekki, głęboki niby luźniejszy niż w Ikonach i mniej kontroloway ale to nie znaczy, że zamast grać różnymi częstotliwościami w odpowiednich momentach, buczy. Przy odpowiedniej akustyce pomiesszczenia i wzmacniaczu jest bardzo dobry.

Za 3500 kupisz nowe Zensory 7 bez problemu.

Audio Academy phoene III, niestety nie sluchałem ale podobno potrafią zadziwić basem. Ponad to, powinny być znacznie równiejsze niż Zensory i domyślam się, ze w kwestii lokalizacji instrumentów na scenie i zniakaniu kolumn, mogą wyprzedzać Zensory. AA Phoebe to konstrukcja o charakterze audiofilskim.
 
Do góry