Prośba o wybór kina

walus76

New member
Witam!Posiadam kolumny TANNOY M3 MERCURY(trochę starszy model),których uzywałem do zestawu stereo.Zakupiłem TV LG 55UF800V no i chciał bym sobie sprawić kino 5.1.Budżetu za wielkiego nie mam.Myślałem o jakimś amplitunerze (najlepiej chyba z wifi i bluetoothem?)
ONKYO TX-NR535 Bluetooth Wi-Fi
Yamaha RX-V479 BLUETOOTH WIFI
PIONEER VSX-830 K BLUETOOTH WIFI
a może jakiś inny w tym przedziale cenowym?(ok 1500)
Pokój mam 6x4m,tv umieszczony na mniejszej scianie.
Problem mam też z doborem pozostałych głośników..cantralny i subbufer..ale jakie?
Jakie tez dać na tył?Myślałem o bezprzewodowych jakiś,żeby nie ciągnąć kabli.
A może lepiej kupić cały zestaw głośników,choć żal mi tych co mam.
Zestawu chcę używać mniej więcej 50/50 filmy/muzyka.
Proszę o doradztwo.:roll:
 

Henry

Active member
Bez reklam
co masz za wzmacniacz do stereo?
Na twoim miejscu szukałbym amplitunera z możliwoscia podłączenia posiadanego wzmacniacza, o ile technicznie się to da przeprowadzić, a kolumny do kompletu Tannoye ;)
 

walus76

New member
Obecnie mam ONKYO TX 8211,wiec chyba nie ma sensu zeby go podlaczac pod inny.A jesli tannoye to jakie dokupic,bo z tej serii M juz nie wychodza chyba,a te nowsze z serii V to przerazliwie drogie :/
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rzeczywiście seria Mercury nie jest już produkowana ,ewentualnie pozostaje kupno używek
Jeżeli się zdecydujesz na nowe głośniki ,najlepiej by pasowało dobrać je tonalnie do posiadanych .Z wymienionych amplitunerów tonalnie najbardziej podejdzie Onkyo do kolumn które obecnie masz

Jest jeszcze jedna opcja, bardziej radykalna - sprzedać posiadane kolumny i kupić nowe
 

walus76

New member
Ze sprzedażą to pewnie ciężko będzie.Mógł byś konkretniej podać modele jakie dobrać,żeby pasowały do tych które mam,bo przyznam nie znam się za bardzo na tych tonacjach.
Gdybym miał kupić ewentualnie cały zestaw,to jaki ?(Tannoye by wtedy odpadły,bo nie na moja kieszeń zestawy)
Dzięki z góry i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry