Prosba o propozycje kamery HD

pegaz666

New member
Witam,
Jestem nowy nie mam wiekszego pojecia o kamerach dlatego niczym wpakuje sie w nieprzemyslany zakup chcialem zasiegnac opinii specjalistow. Powiem krotko mam iphona 5 i nakrecilem nim wideo w jasny pogodny dzien jakosc byla idealna dotatkowo plik byl w formacie mov czy tam mpg wiec bezproblemowo mozna go przechowywac i ogladac na kazdym komputerze bez jakiegos konwertowania itp itd. Szukam kamery z hdd ktora nagra mi cos w takiej samej jakosci. Mam obecnie sony hdd sr90e, nie jestem zabardzo zadowolony z jakosci. Z glupiego telefonu jakosc jest o niebo lepsza! Uzywam oczywiscie trybu SP ale jednak to nie jest to - denerwuja mnie takie jakby paski poziome- obraz wyglada jakby byl z nich zlozony, nie jest tak ostry jak ten iphonowy. Chce cos z full hd moze byc starszy model uzywany bo tak jak mowilem chce osiagnac tylko jakosc jak ww telefonem aby filmowac okazyjnie wypady na wakacje itp- telefon sie do tego nie nadaje bo ma za malo pamieci. Znalazlem kamere sony hdr-sr12e - wszedzie szukalem z niej niekompresowanych materialow wideo zebym sam ocenil sobie jakosc ale nie udalo mi sie to. Czy ta kamera jest tym czego szukam? W skrocie jakosc jak iphonem 5, pliki oddtwarzane na kazdym komputerze bez konwertowania i hdd (duzo miejsca a 64 gb karty sd sa drogie i musialbym miec je 2). Prosze oswieccie mnie bo bladze w ciemnosciach i sam nie wiem co spelni moje oczekiwania. Budzet- najtaniej jak sie da aby tylko to bylo cos renomowanej firmy sony,jvc itp. Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi oraz przepraszam za to "lamerskie" pytanie! ;)
 
Ostatnia edycja:

joker

New member
To wina trybu przeplotu, TV tak ma w standardzie.
Telefony nagrywają w trybie progresywnym czyli pełnoklatkowym.
Oczywiście i z trybu przeplotu można wykonać ramkę progresywną ale:
- zmniejszasz ilość klatek na sekundę ale masz odpowiednią liczbę linii
- zmniejszasz liczbę linii o 50% ale zachowujesz płynność klatek na sekundę.

Czyli przykładowo twoja kamera może nagrywać w jakośći
1920x1080 50i konwertujesz na 1920x540 50p lub 1920x1080 25p
SR12e - potrafi nagrywać i w 50i jak i 25p, posiada dysk 120GB, a karty obsługuje tylko SDHC do32GB, 64GB są SDXC. Sugerował bym poszukanie kamery która potrafi nagrywać w 50p, no chyba że faktycznie nie potrzebujesz aż tak często korzystać, sugerował bym nawet zmianę telefonu na taki z możliwością podłączenia karty pamięci.
 
Do góry