prośba o poradę

radko777

New member
Cześć,
Proszę o pomoc w doborze telewizora - poniżej informacje:
1.Odległość od ekranu? 2,7-3,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Pokój jest z oknami na północny zachód, słońce świeci po południu/pod wieczór . Telewizor jest ustawiony tyłem/pod kątem do drzwi balkonowych.
3. Jak duży jest pokój? 5x3.4 m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic CRT 29 cali
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, seriale, popularno-naukowe, sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Tv oglądamy głownie późnym popołudniem/wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?: Lepiej mi się ogląda ze światłem.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Błyszcząca
11. Preferowana wielkość telewizora? 42-47''
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Trudno powiedzieć mam stare CRT które ma najważniejszą funkcję czyli działa ;).
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Dekoder NC +, złożyłem wypowiedzenie czekam na ofertę , jak nie to kablówka (Toya), Laptop po HDMI, miniwieża yamaha R 840 służąca za kino domowe i wzmacniacz
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80% telewizja, 20% filmy za lapa/usb
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Głównie pod lekkim kątem.
17. Czy ważne jest wifi? Może być ale nie jest konieczne
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Niekoniecznie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Niekoniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Opcjonalnie tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak
22. Ma mieć 3D? Zależy mi na 2d.
23. Ma mieć slot na karty SD? nie wymagany
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? 3 HDMI i USB na filmy z pena i ampli tuner yamahy (nazwy złącza nie pamiętam)
26. Jaki masz sygnał: Cyfrowy
27. Ile programów HD? 34-35
28. Ma stać czy wisieć? Stać.
29. Rozdzielczość: Full HD
31. Ile osób ogląda: 1-2 + czasem goście
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: od wieczora do nocy max 3-4 h dziennie
33. Jaka klasa cenowa? do 2500

Przeglądając oferty znalazłem następujące:
- Philips 42PFL4007
- LG 42LN5400 (najtańszy - jest jeszcze wersja z 47LN5400 też relatywnie tania)
- SAMSUNG UE42F5500
- Panasonic TX-L42E6E
 

radko777

New member
Dzięki za pomoc :) jeszcze się nie zdecydowałem muszę zobaczyć jak grają na żywo - dzisiaj widziałem Phillipsa ale w Euro RTV AGD tak go ustawili że sięgał pasa wiec ciężko powiedzieć jak wyggląda jego obraz...Panasonica nie mieli - był podobny inny model tj PANASONIC TX-L42E6EK w Media Markt :)
Jak się zdecyduje dam znać.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

radko777

New member
Mam jeszcze jedno pytanie. Jeżeli już Panasonic to czy TX-L42E6E czy TX-L42ET5E. Wiem że ten drugi obsługuje 3d (na czym mi szczególnie nie zależy) ale czytałem pozytywy co do jakości obrazu etc. A mam możliwość kupic go (wprawdzie używanego) ale taniej niż TX-L42E6E.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To tym bardziej zostałbym przy Philipsie.
Zbieram bardzo dobre opinie tych co już dostali ten model do domu.
 

radko777

New member
dzięki za odpowiedź :) temat zakupu muszę jednak przełożyć na maj :D wiec na pewno jeszcze trochę pooglądam telewizorów na żywo
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
pomysl o Sharpie ale tylko w technologii Quattron.kolory nie do pobicia moim zdaniem obraz super.mam na mysli serie 8.obrazy w marketach nie oddaja realiow,nie nalezy brac pod uwage tego co wyswietlaja na polce
 
Do góry