Prośba o poradę.

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Zamierzam kupić zestaw kina domowego i o ile chodzi o amplituner to wyboru juz dokonałem
będzie to YAMAHA RX-V 771
Mam jednak problem z doborem zestawu kolumn.Pomieszczenie,w którym sprzęt będzie stał ma ok.50m2.Na kolumny chcę przeznaczyć do 3500zł.
Wstępnie wybór padł na takie zestawy
HECO VICTA 5,1
JBL Loft 5,1
Co sądzicie o takich zestawach w połączeniu z Yamachą 771 ustawionych w pokoju o powierzchni 50m2?
A może polecacie jakieś inne zestawy głośnikowe?
Pzdr.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Przykro mi to pisac, ale na taki metraz to za slaby ampli, za cienkie kolumny, kilkakrotnie za malo kasy. Jesli chcesz tanio to nie bedzie dobrze, Jesli chcesz dobrze, to nie bedzie tanio. Celuj w najwieksze kolumny danej serii
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedzi.
A co powiecie na taki zestaw
Canton Movie CD 1000.2
z taką samą Yamahą ale w pokoju o powierzchni 38m2 ?Żona stwierdziła,że "to coś musi jeszcze wyglądać" i taki zestaw jej się spodobał.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na to nic nie poradzisz.


72228428-260x260-0-0_Canton+UV+Ultra+II+Columns+17+8+5+x11+500+pack.jpg


Nie da się tego porównać do tego co podał Ci Blackninja i ostrzegł krzysztofradio
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Hmmm...no to lipa.
A są może jakieś zestawy o powiedzy podobnym wyglądzie(żona),które dadzą radę w 38m2 ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak, tylko ze to nie 3500 zł, a iQ5 też znikinie nawet na 38m.

gitarrra, musisz dać sobie spokój z tzw. "plastikami" i szukac drewniaków. To zapewni Ci wiecej dźwieku na takim obszarze, ale nie mozesz ograniczac kosztow, bo wyrzucisz pienadze w bloto. Porwałeś sie troche z motyką na słońce. Chcąc dobrze naglosnic taki pokoj musisz liczyc sie z kosztami, to jak z samochodem: duzy samochod - duzy garaż - duzo paliwa - droższe przeglady itd. Tu jest podobnie. Duze pomieszczenie pociaga za sobą zastosowanie duzych kolumn, a co za tym idzie rowniez mocnej elektroniki. Mozesz kupic tani efektowny plastikowy zestaw lub male drewniaki, ale to nie będzie efektywne. Szczęka Ci opadnie - owszem - ale z niemilego zaskoczenia, dlaczego wydales tyle kasy na cos co gra niewiele lepiej od telewizorowych glosnikow. Fale akustyczne są nieublagane i dźwiek rozejdzie Ci sie w tak duzym pomieszczeniu jesli nie wyplynie z odpowiednio mocnego glosnika napedzony mocnym wzmakiem.
Mozesz poszukac budzetowych zestawow, ale wg mnie min. JBL E100, ES100. Moze jak radzi kolega HQ150, poszukaj uzywek i zacznij pertraktowac z żoną na temat wyglądu i gabarytów :)
Powodzenia
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
krzysztofradio
powodzenie w pertraktacjach z żoną będzie mi potrzebne.
A tak na serio...nie chcę robić nic na siłę.Mam nadzieję,że jednak ją przekonam do jakiegoś swojego(Waszego) typu.
Możesz podać jakiegoś linka do tych JBL o których pisałeś w poprzednim poście bo jakoś nie mogę ich namierzyć?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tak, tylko ze to nie 3500 zł, a iQ5 też znikinie nawet na 38m.

gitarrra, musisz dać sobie spokój z tzw. "plastikami" i szukac drewniaków. To zapewni Ci wiecej dźwieku na takim obszarze, ale nie mozesz ograniczac kosztow, bo wyrzucisz pienadze w bloto. Porwałeś sie troche z motyką na słońce. Chcąc dobrze naglosnic taki pokoj musisz liczyc sie z kosztami, to jak z samochodem: duzy samochod - duzy garaż - duzo paliwa - droższe przeglady itd. Tu jest podobnie. Duze pomieszczenie pociaga za sobą zastosowanie duzych kolumn, a co za tym idzie rowniez mocnej elektroniki. Mozesz kupic tani efektowny plastikowy zestaw lub male drewniaki, ale to nie będzie efektywne. Szczęka Ci opadnie - owszem - ale z niemilego zaskoczenia, dlaczego wydales tyle kasy na cos co gra niewiele lepiej od telewizorowych glosnikow. Fale akustyczne są nieublagane i dźwiek rozejdzie Ci sie w tak duzym pomieszczeniu jesli nie wyplynie z odpowiednio mocnego glosnika napedzony mocnym wzmakiem.
Mozesz poszukac budzetowych zestawow, ale wg mnie min. JBL E100, ES100. Moze jak radzi kolega HQ150, poszukaj uzywek i zacznij pertraktowac z żoną na temat wyglądu i gabarytów :)
Powodzenia
Tu pełna zgoda. Szukałem po prostu alternatywy żeby w kwocie zbliżonej do zamierzonej coś lepszego niż poprzednie propozycje poskładać.
Ja mam tylko 30mkw a już ponad 3kW poboru z gniazda tylko do kina więc wiem o czym piszesz.
Ale od czegoś trzeba zacząć. Do prawidłowego nagłośnienia takiej powierzchni jak u kolegi to trzeba się na wydatki grubo powyżej 10tzł nastawić niestety. Przy używkach oczywiście.
Warto też na kolumny Klipsch Reference spojrzeć. RF-82, mogły by już dać radę.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Klipsch Synergy F3, dzis zastąpione przez F30 - zadnych róznic brzmieniowych poza delikatną kosmetyką i ceną oczywiscie, dlatego tym bardziej powinienes celowac w uzywki i to moim zdaniem bylby najbardziej ekonomiczny zestaw dla Ciebie, czyli tani i wzglednie rozsądny cena/jakość. ale w 3500 w zadnymn wypadku sie nie zmiescisz. F2 (F20) bedą raczej napewno za słabe. Moze wez na raty?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tak 771 z MA MR6, MR2, MRC na 16m2, ale spokojnie napędzi znacznie większe pomieszczenie po prostu zakupiłem przyszłościowo i na pewno na większym metrażu sprawdzi się jeszcze lepiej, pokaże swoją przestrzeń dopiero i głębię basu, a basik ma na prawdę konkretny
 
Do góry