Prośba o poradę w sprawie TV

goodoldpink

New member
Witam serdecznie forumowiczów.

Forum czytam już od paru miesięcy i mam już swoje typy jeżeli chodzi o zakup telewizora. Jednak prosiłbym o parę słów porady od specjalistów :)

Pokój ma 25m2, posiada okna na dwóch prostopadłych do siebie ścianach, tak więc jedno okno będzie z prawej strony telewizora, drugie (mniej nasłonecznione) niestety na wprost. Odległość od telewizora ok. 3m.

Sygnał będzie podawany z tunera n-ki oraz z dvd lub blu-ray'a (prawdopodobnie Panasonic BD-30). Głównie oglądanie filmów po południu i wieczorem, rzadziej telewizja, co do grania to nie planuję konsoli.

Budżet to ok. 5tyś (maksymalnie 5.5, chyba że faktycznie za nieco więcej będzie dostępne coś dużo lepszego). Byłem już prawie zdecydowany na Panasonica 42PY85, ale moją pewnością zachwiała seria postów na temat green ghostów (oglądając go z bliska nie zauważyłem tego zjawiska, co wcale nie oznacza że nie zacznę go zauważać później :|)

Dziękuję serdecznie za wszelką pomoc :).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Widzialność zielonych duszków jest kwestią indywidualną. Możesz je widzieć lub nie. Najlepiej wybrać się do sklepu i obejrzeć jakieś szybki, czarno-białe sceny.

ArtS :)
 

goodoldpink

New member
Dokładnie taki mam zamiar (sądzę że Sin City na DVD będzie dobrym testem).

Chodzi mi raczej o to czy przy tym układzie pomieszczenia (mimo że są żaluzje w oknach jest w nim bardzo jasno) LCD nie będzie lepszym wyborem... Chodź jeżeli chodzi o jakość obrazu w kinie to plazmy radzą sobie dużo lepiej, a do tego będzie głównie używany. Może kiki się wypowie :)
 
Do góry