prośba o pomoc wymiana na 65" dobre FHD

A dodatkowo w EURO rtv agd jest sony KD-65XD7505 cena 6999 zl i super raty i Samsung UE65KU6072U za 5799 też w ratach 50x0%

Może ktoś się wypowie o 2 ostatnich bo te raty mnie interesują i podobno same Tv są warte uwagi

Ja kupiłem 70 cali Samsunga serii KU6000.
Moim zdaniem ok jak za pieniadze za które Samsung sobie za niego życzy.
Matryca 60hz, VA, dobra czern, dobry kontrast.
Banding jest i go widac na filmach i statycznych planszach (np. jak lapka podłaczam) - na sporcie nie ma problemu.
 

nce

New member
A co powiecie na KD-XD7505 to jakiś sensowny tv czy w tej cenie lipa? Właśnie zszedł na 6500 ja już niemam siły czytam i czytam a połowa rzeczy o których czytam nic mi nie mówi... Ma być 65" i przwoity obraz na cyfrowym Polsacie pomóżcie proszę bo w poniedziałek jadę znowu coś wybrać
 

WuMike

New member
Bez reklam
Najlepszym sposobem jest przeczytanie testu na portalu rtings.com.

Jeżeli zależy Tobie na czerni, kontraście i równym podświetleniu - odpuść sobie.

W przypadku, gdy oglądasz tylko w dzień i z boku - można by się zastanowić.
 

nce

New member
Napisales

"jeżeli zależy Tobie na czerni, kontraście i równym podświetleniu - odpuść sobie."

Właśnie trafiłeś w senno mniejwiecej oto chodzi więc jeśli nie ten to jaki model? Czy 65w885c będzie lepszym wyjściem? Czy któryś model z tej półki można znaleźć bez 3d... Wolę to poświęcić na rzecz lepszych parametrów
A max kat pod którym będę oglądał w kuchni to ok 45-55 stopni czy va tracą już jakość przy tym kącie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy odwrócić go w Twoją stronę i po kłopocie.
Co ile lat wymieniasz telewizor w domu ?
 

nce

New member
Mówiąc że będę zadowolony mówisz o kd 65xd7505? Czy 65w855c?

A jeśli chodzi o wymianę to dotej pory wymieniłem jak się zepsuł teraz mi chodzi po głowie wymiana dla przyjemności

Teraz mam 3 sprawne tv 2 plazmy lg i samsunga ue 32k5672 su

Widze że kolega chyba w sklepie pracuje, więc może miałeś kontakt z lg50pa6500? Jak go oceniasz bo potrzebuje mieć jakieś odniesienie od tego co mam czy będzie dużo lepiej czy podobnie?
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Kolego zakup telewizora to nie zakup samochodu. Nie da się go tak skonfigurować, że zrezygnuję z 3d, dołożę coś innego itp.
65W855C to w tym budżecie bardzo dobry wybór. Jeśli zależy Ci na jakości obrazu to brać. Pozostałe kwestie powinny być poboczne.

Wspomniany wcześniej XD7505 jest na IPS, w dodatku na dość przeciętnych parametrach. Nie ma wielu wspomagaczy obrazu jak w serii 8, więc raczej bym odpuścił.

A ten obracany wieszak to akurat bardzo dobry pomysł- pozwala to ponadto na korektę ustawienia telewizora gdy coś nam pójdzie minimalnie nie tak przy montażu uchwytu.
Sam u siebie mam Hamę full motion, i gdyby nie ona to miałbym krzywo telewizor :) Niestety przy dużych matrycach wystarczy że coś nam się obsunie o milimetr, i wszystko widać.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Jako świeży posiadacz 75w855c i z uwagi, że w wersji 65 jest ta sama matryca VA - bierz spokojnie będziesz zadowolony. Dla mnie przesiadka z 5 letniego sony 55ex720 to skok jakości o 100%... czerń miód malina :D
Jeśli chodzi o kąty, które miały być fatalne przy VA to w porównaniu z poprzednikiem jest tylko lepiej...
 

nce

New member
Dzięki za rzeczową wypowiedź wkoncu konkrety, ostatnie pytanie na które pewnie znacie odpowiedź... :) w saturnie mieli akurat 65w85(7)c jest coś takiego wogle? w nawiasie bo niepamietam dokładnie ale napewno nie 855c i mial coś tam innego niż ten i spotkałem się jeszcze gdzieś z wypowiedzią że ten model (855c) w innym oznaczeniu miał wszystko to samo ale bez 3d? Prawda to? Będę wdzięczny za pomoc bo to całe 3d wogle mi niepotrzebne i to by był najlepszy wybór wtedy..
 
Ostatnia edycja:

nce

New member
Witam tv już dotarł (65w855c) i jest ogromny wsklepie wydawał się mniejszy ale to kwestia przyzwyczajenia, teraz przyszła pora na optymalne ustawienia i tu pytanie bo zewzgledu na mnogość funkcji poprawy obrazu trochę zgłupialem od czego zacząć???

Może ktoś coś podpowie które funkcje mają sens a które zostawić wspokoju... Bo rozumiem że włączenie wszystkiego jak leci może pogorszyć obraz zamiast go poprawić..

Zacznę od spisana parametrów i przywruce fabryczne bo niewiem czy mam już coś poustawiane sensownie czy trzeba dopiero ustawiać nie od nowa

Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź, jakie funkcje wł/wył.zeby uzyskać ładna czerń i głębię i ostrość ogólnie obraz super w porównaniu do (lg50pa6500) ale może się okazać że to początek jego możliwości i może będzie jeszcze lepiej
 

nce

New member
Bandig czyli? trochę czytałem ale niepamietam jaki to nieporzadany efekt?
A co by nie było to od wczoraj mam tv dopiero i jeszcze go nieogarnelem muszę dopiero zacząć zabawę jedno co zauważyłem to jakos powoli mu idzie wpisywanie do wyszukiwania youtube.. (może to wina słabego internetu, a może klawiatury z padem logitech) niewiem ale wpisuje i powoli litery ładuje...

A imam pytanie czy standardowy pilot ma mikrofon do wybierania glosowego? Czy tylko ten dodatkowy do smarta?
 

Emeka

Member
Banding to pionowe pasy widoczne w tle szczególnie widoczne przy jednolitym tle i kamerze poruszającej się w poziomie (czyli np. mecz piłki nożnej, hokeja)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Za 6000 z małym hakiem masz 65DX750. To jest ekran UHD, namiastka ale jednak HDR (500 cd/m2), świetne skalowanie i 120Hz matryca.

Po co pchać się w FHD? Lepiej wziąć NC+, abonament Netflixa i oglądać filmy w 4K/HDR,oraz z Xboxa One S, a sport również w bdb jakości. Ważny jest tylko odpowiedni sygnał.
 
Do góry