Prośba o pomoc w zakupie TV. Do wyboru: Plazma, LCD, LED.

bialy_1

New member
Witam serdecznie.

Widziałem już na tym forum (w dziale plazmy, lcd) kilka wątków dotyczących telewizorów do 3.000,00zł, interesuje mnie zakres wielkości >46 (wiem, że 3k a wielkość ekranu >46 cali to nie łatwy orzech do zgryzienia).
Niestety nie zauważyłem takiego, który w pełni by mnie zadowolił. Przedstawię wszystko od początku.

Obecnie mam Philipsa 37'' model: PFL3312, czyli HD Ready, z którego notabene jestem bardzo zadowolony. Jednakże mam ten TV od prawie 4 lat i przyszedł czas na zmiany (tzn czas na większy).

Telewizora używam głównie do oglądania telewizji cyfrowej z dekodera UPC (głównie seriale i programy muzyczne), bardzo często też oglądam filmy w wysokiej rozdzielczości (podłączając laptopa). Oczywiście mam również Xboxa, którego już nie katuje tak jak w okresie studiów, ale gram dosyć często i przy zakupie TV muszę to uwzględnić.

Nie mam preferencji co do marki. Jestem zadowolony z Philipsa, którego mam w domu, aczkolwiek nie muszę mieć nowego telewizora tej samej marki.

Wybrałem kilka modeli. Proszę o uwzględnienie, że się na tym nie znam i proszę o wyrozumiałość. Oto one:

1. LG 50PK350 - plazma,
2. Panasonic TX-P50U30E - plazma,
3. LG 47LV4500 - LCD,
4. Philips 47PFL4606H/58 - LCD,
5. LG 50PZ250 3D - plazma,
6. Samsung PS51D550 3D - plazma,
7. Samsung PS50C550 - plazma.

Proszę was o pomoc. Zależy mi na czasie. Zakupu muszę dokonać w sklepie (raczej na miejscu typu - Saturn - bo są raty 0% ;P).

Pozdrawiam i czekam na wiadomość.http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=6307851

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=6307851
 

don111

Banned
jakbyś trochę dołożył to kupisz Samsunga 51D6900 lub Panasonica 46/50G30, nie będzie większych kompromisów co do jakości :)
w tym budżecie wybrałbym nr 2,5 lub 6 ale nie do końca wszystko będzie ekstra...
 

bialy_1

New member
Sam już nie wiem, może kupić jakiś mniejszy a lepszy LCD 42 (lub LED)? Może to lepszy wybór dla mnie? Trochę boję się plazmy. Nie wiem czy słusznie, ale się boje.
 

don111

Banned
też miałem obawy, ale po zakupie okazało się że wady tej technologii (zwłaszcza powidoki, wypalenia) są mocno wyolbrzymiane
jeśli korzystasz z tv normalnie, nie oglądasz tego samego non stop, to nie ma się czego obawiać
jak miałeś 37' i chcesz większy to słusznie celujesz w 46'+
z uwagi na gry wybrałbym Panasonica - tego 50U30 lub 46G30/50G30, ten 46' jest minimalnie ponad budżet
 

ja_pegaz

New member
Witam.To może ja podepnę się do tematu.
Także stoję przed wyborem telewizora. W tej chwili w moim salonie stoi poczciwe pudło Panasonic 29, cali i chcę go zmienić na coś większego i cieńszego :)
Pokój 20 m2 telewizor w rogu ok 3- 3,5 m od sofy.
Źródłem sygnału jest CP pakiet familijny.
Budżet to ok 3000 zł.
Byłem ostatnio w MM w Bielsku i mam mętlik w głowie .
Na początku chciałem kupić max 46 cali LCD ale teraz jestem skłonny kupić plazmę 50 cali.
Boje się troszkę LCD bo ma gorsze kąty widzenia niż plazma
I zastanawiam się na d kilkoma opcjami.
Samsung PS51D550.
Lg 50PZ250]
Panasonic Tx P50U30E
To są moje typy chyba że możecie zaproponować coś innego???





 

aiji

New member
Generalnie tak jak z muzyka-zamiast posłuchać, iść i pooglądać,pobawić się pilotem i decydować.
Ja jestem uzytkownikiem plasmy 46"Panasonica G20 od prawie roku i generalnie jestem bardzo zadowolony-pokój 14m2 ,sprzęt wisi 3m od kanapy i jest super.Dzieciaki potrafią katować go przez kilka godzin dziennie na jednym programie,ja sam czasem zostawię film na pauzie przez kilkadziesiat minut i żadnych negatywnych efektów nie zauważyłem.
Zuzycie prądu-sprawdzane rachunkami,nie miernikiem po przesiadce z 32"CRT nie wzrosło.
 
Ostatnia edycja:
Do góry