Prośba o pomoc w wyborze zestawu do pokoju

bolsax

New member
Witajcie,

Dzięki pomocy tego forum udało mi się kupić dobry TV i liczę na Waszą pomoc w doborze sprzętu audio w kwocie 2000 - 2500 zł

Generalnie pokój ma 22m2 (kształt prostokąta jeśli to ważne). Chciałbym zrobić zestaw 2.0 bo podobno lepiej się sprawdzi niż soundbar. O subwooferze nie myślę bo mieszkam w bloku ...

Kolumny stałyby na szafce tuż przy TV w odległości 110 cm od siebie. Każda max 20 cm szerokości. Zaraz za kolumnami będą inne szafki - generalnie w pokoju jest mało mebli.

Proszę o jakieś propozycje głośnikow i myślę wzmacniacza stereo + jakąś propozycję odtwarzacza sieciowego. :)

Chciałbym do tego wszystkiego podpiąć jeszcze PS4 żeby to wszystko grało. Da się?

Dziękuję
 
Ostatnia edycja:

bolsax

New member
Już się poprawiam 2000 - 2500 zł :)

Generalnie oprócz dźwięku zależy mi na uniwersalności tzn. Chcę by dźwięk z PS4 szedł na te głośniki ... Dźwięk z TV również. Ale chciałbym mieć też możliwość słuchania muzyki na tych kolumnach kiedy TV jest wyłączony - jakiś player ... nie wiem odtwarzacz sieciowy. Proszę o sugestie :)


Jedyne co wiem to że będę potrzebował kupić wzmacniacz + jakiś DAC pewnie + odtwarzacz sieciowy ... głowa mnie boli na myśl jak ja to połącze ze sobą :)
 

bolsax

New member
Dziękuję za odpowiedź blackninja,

Mam pytanie. Czy ja to dobrze rozumiem, że kupując amplituner HK3700 zyskuję na uniwersalności (DLNA, obsługa pilotem, itp...)

Natomiast gdybym chciał postawić na jakość dźwięku to lepiej kupić wzmacniacz stereo kosztem innych rzeczy?

Zastanawiałem się też czy są gdzieś w sieci charakterystyki kolumn by móc stwierdzić że grają bardziej basowo bądź neutralnie? Niestety nie mam możliwości przesłuchania sprzętu w swojej okolicy ....
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli zależy Ci na dźwięku kup wzmacniacz jeżeli na uniwersalności kup amplituner
Po wykresie charakterystyki częstotliwościowej nie da się precyzyjnie określić czy kolumny grają mniej lub bardziej basowo ,niestety tu potrzebny jest odsłuch .Ogromne znaczenie ma samo pomieszczenie odsłuchowe bowiem te same kolumny w różnych pokojach mogą zabrzmieć różnie
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Dziękuję za odpowiedź blackninja,

Mam pytanie. Czy ja to dobrze rozumiem, że kupując amplituner HK3700 zyskuję na uniwersalności (DLNA, obsługa pilotem, itp...)

Natomiast gdybym chciał postawić na jakość dźwięku to lepiej kupić wzmacniacz stereo kosztem innych rzeczy?

Zastanawiałem się też czy są gdzieś w sieci charakterystyki kolumn by móc stwierdzić że grają bardziej basowo bądź neutralnie? Niestety nie mam możliwości przesłuchania sprzętu w swojej okolicy ....
Jeśli hodzi o bas to za niskie tony bardziej odpowiedzialne jest pomieszczenie niż same kolumny.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Infinity kiedyś przedstawiało opracowanie i pisali w nich, że poniżej 300Hz to kolumny graja w symbiozie z pomieszczeniem.
 
Do góry