Prośba o pomoc w wyborze wzmacniacza do MA RX-2

biedrek

New member
Witam serdecznie.
Proszę Was o to byście doradzili mi który wzmacniacz w cenie harmana kardona hk980 byłby od niego lepszy ?
Aktualnie nie mam szans na odsłuch dlatego radzę się Was, osób doświadczonych, obytych z tym i z owym.
Mogę wziąć pod uwagę używkę.
Chciałbym wziąć coś, co będzie ładnie współgrało moimi RX2.
Ogólnie stawiam na ciepłe brzmienie, nie męczące.
Na Harmana nie mogę złego słowa powiedzieć ale nie mam porównania z niczym innym wiec nie wiem czy w cenie Hk nie będzie czasem czegoś, co lepiej od niego zagra oczywiście w jego przedziale cenowym.
Muzyka różna, głównie, elektroniczna, chillout, muza w stylu Dire Straits oraz dance, rap, pop.

Będę wdzięczny za pomoc.
 

biedrek

New member
Ale tylko pod warunkiem, że jest coś w jego cenie, co zagrałoby lepiej.
HK980 brałem w lekkim pośpiechu z powodu okazji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej będzie trudno. Są lepsze Marantz, Hegel, Primare, Nad , Naim - ale to trochę inna półka.
Zostałbym przy Harmanie.
 

gonzo2000

New member
W cenie 1200zł nowego nie znajdziesz ,lepszego od HK 980 .
Każdy wyższej jakościowo wzmacniacz to kwota 2 tyś
Hk 980 to fajny "piec" dynamiczny i z dobrym basem do RX2 pasuje .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ale tylko pod warunkiem, że jest coś w jego cenie, co zagrałoby lepiej.
HK980 brałem w lekkim pośpiechu z powodu okazji.

Harman ogólnie to dobry wzmak. Co ci w nim nie pasuje? Jakie brzmienie preferujesz? Z używkami wiesz jak jest, możesz wyrwać o wiele lepsze klocki w tej cenie ale pewności nigdy nie będzie ile to pochodzi. Takie trochę ryzyko. Z używek możesz zobaczyć NAD c326, Marantz PM 5004, Audiolab 8000a. Praktycznie dużo dobrych klocków możesz znaleźć, tylko zależy w jakim stanie i wieku:) Z nowych ładnie ale delikatnie gra Cambridge Audio Azur 350. Dynamiczniej NAD c316. Ale czy lepiej zagrają niż HK?, kwestia gustu.
 

adamllca

New member
Bez reklam
sadze ze bedzie trudno cos zanlezc nowego lepszego . z uzywki to juz szybciej , mam hk3490 z rx2 i jestem zadowolony , wiem ze w miare jedzenia apetyt rosnie ale tu juz trzeba dorzucic toche grosze zeby ten apetyt zaspokoic
 

gonzo2000

New member
przemko77@ jeżeli koledze to poprawi samopoczucie to ,fakt pomyliłem się o 200zł ,gdzie w innym sklepie może kosztować już 2 tyś a precyzyjniej np. sklep - fusic1890 zł .
Wielka mi różnica około 200zł .
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
bzdury - Misic Hall A 15.2 kosztuje 1800zł ,w chwili obecnej nie ma wzmacniacza (nowego), który lepiej by grał w tej cenie

Przemek, czy zagra lepiej czy gorzej to są nasze własne odczucia na podstawie odsłuchu i doboru innych komponentów zestawu. Jednemu się spodoba MH a innemu CA. Widzisz po moim przykładzie, słuchałem MH A 35.2 a kupiłem Exposure 1010, który jest ok 700zł tańszy. MH też mi się bardzo podobał ale gabaryty i cena mnie ograniczyły, z tym że w Exposure spodobała mi się bardziej góra pasma. Zarazem detaliczna i nie kłująca po uszach. Jak bym miał na tamten czas oceniać to Exposure było na 5 , MH na 4.5 a NAD na 4, reszta już była dalej w tyle. Tylko pomiędzy MH 15.2 a 35.2 to spora różnica w cenie i podejrzewam również że i w brzmieniu. Nie wiem jak gra najniższy model, ale sądzę że mógłby stanąć w bezpośredniej rywalizacji z NAD c326 który kosztuje podobne pieniądze:)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zamykając wątek MH w tej cenie trudno oczekiwać więcej ,zresztą tą serię uzupełnia jeszcze odtwarzacz cd ,który w tej cenie w niesamowity sposób buduje efekty przestrzenne ,nie znam odtwarzacza ,który za te pieniądze zrobi to w podobny sposób

Audiolab to bardzo dobry wzmacniacz o poprawnym brzmieniu ,może wygląd nie rzuca na kolana ,ale dźwięk jak najbardziej OK
 

gonzo2000

New member
biedrek@ Kupić to możesz używkę , są różne dobre wzmacniacze ,często w dobrym stanie technicznym ( nawet po przeglądach technicznych ) innymi słowy zadbane ,ale jeżeli zdecydowałeś się na konfigurację HK 980 + RX2 to domniemam ,że słuchałeś tego połączenia i spodobało Ci się to brzmienie ( miękki bas, ciepłe granie ) .Music hall słynie z szerokiej sceny ,przestrzenności , bez podbarwień , wierność przekazu ,dla mnie to podobny do Creeka evo ,ale to kwestia oczekiwań i rotel, audiolab , stare Nad -y3080, 3060, 3240PE, 3140, to wszystko godne wzmacniacze tego jest masa różne ceny , marki , brzmienia - zależy jak już koledzy pisali od konfiguracji, muzyki jakiej słuchasz , brzmienia które preferujesz to chyba pod tym kątem dobiera się wzmacniacz .
 
Ostatnia edycja:
Do góry