Prośba o pomoc w wyborze TV

polin74

New member
Witam wszystkich,
Proszę o pomoc w wyborze tv. Zaznaczam, że jestem laikiem w tych wszystkich nowinkach i parametrach technicznych. Chcę kupić jakiś większy tv (obecnie lg42la690), głównie do oglądania tv naziemnej, YT i jakichś filmów.
Z początku napaliłem się na OLED 55b8 ale to się chyba mija z celem przy moich potrzebach.

Rozważam 55LG (większy mi się nie zmieści): sk8100, sk8500 i sk9500. Chyba, że są jakieś lepsze tv za te pieniądze. Wiem, że wszystko jest na forum, szukam, czytam ale lektura jest tak obszerna, że z moim ograniczonym czasem będę potrzebował miesiąca, żeby się wgłębić. Dlatego proszę Was bardzo o pomoc.

Z góry dziękuję za wyrozumiałość.

Ankieta:
1. Pomieszczanie w którym ma wisieć telewizor to 24m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost, czasami bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku 90 stopni i z przeciwka (nie centralnie 180 stopni ale jakieś 140 stopni), w lecie muszę zasłaniać roletę bo światło odbija się na obrazie tv)
7. Jaki masz obecnie telewizor? lg42sa690
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tv naziemna, internet
9. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 8h,
10. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
11. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? informacja,przyroda,filmy, sport
12. Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczej tak, YT, vod itp
13. Czy zamierzasz grać w gry? sporadycznie PS3
14. Preferencje co do marki? lg ale się nie upieram
15. Preferencje co do wielkości? 55 cali (większy się nie zmieści)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
17. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 6 tpln, ale jeżeli nie ma sensu przepłacać to może być i za 3 tpln ;-)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Do tej odległości to brałbym 65" a nie 55" - taka moja rada - Kiki przedstawi parę opcji choć rozrzut cenowy spory (3-6k)
 

polin74

New member
Większy się nie zmieści:-(. Masz rację, rozrzut spory ale cena jest dla mnie rzeczą drugorzędną. Najważniejsze dla mnie, żeby kupić coś odpowiedniego. Nie chciałbym zapłacić za coś (jakiś parametr, funkcję) czego w ogóle nie zauważę/wykorzystam. Jako, że sam się nie znam proszę Was fachowców o poradę.
Czy wystarczy dla moich potrzeb sk8100 (za 3,2 tpln) czy jednak lepiej dopłacić do 8500 (za 4,2 tpln) albo do 9500 (4,5 tpln)? Chyba, że w tych przedziałach są lepsze tv ?
 

polin74

New member
myślałem o OLED ale czy przy telewizji naziemnej i przy oglądaniu jednego programu przez parę godzin (mieszka z nami teściowa, ma tv w swoim pokoju ale przecież jej nie zabronię siedzieć i oglądać w salonie jak jesteśmy w pracy ;-)) się sprawdzi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli nie ogląda na okrągło programów informacyjnych to polecam Oleda.
Masz oledy już w super cenach dla niebieskich.

Z tych LCD Sk 8100 wystarczy CI w zupełności.
 

polin74

New member
Oglądałem dziś lg8b w sklepie - fajnie się prezentuje.
Kiki - mogę poznać Twoją cenę na 55oled8b i 55sk8100?
Czy można u Ciebie wykupić dodatkową gwarancję? Jaki byłby koszt i czy w ogóle warto?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czerń na obrazie jest bardzo dobra, ale między obrazami gorzej.
Jak sprawdzasz to sprawdź proszę Oled TV.
 

polin74

New member
Jeśli nie ogląda na okrągło programów informacyjnych to polecam Oleda.

masz na myśli typowe programy informacyjne (z żółtym paskiem) czy też zwykłe tvp1,2,3, tvn-y, polsaty i inne, w których wyświetlane jest non stop logo stacji?
wyczytałem w instrukcji o funkcjach "ochronnych" tj. odświeżaniu pixeli, przesunięciu obrazu i regulacji luminacji w logo.
Czy to faktycznie pomoże (głównie chodzi mi o wyświetlane logo stacji)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Głownie TVN 24 - bo oni mają mocniejsze ustawione podświetlenie.
W nowych modelach Oled masz już potrójne zabezpieczenie.
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV .
 

polin74

New member
obejrzałem sk8100 i faktycznie obraz jest taki "przygaszony". Pewnie można by go jakoś lepiej ustawić ale generalnie oglądamy tv wieczorem/nocą i raczej ten słaby kontrast będzie przeszkadzał. Z kolei boję się, że teściowa "wykończy" mi oled8b ;-(.

Chyba, że wykupię dodatkową gwarancję ale wtedy przekraczam budżet.
Kiki, jak myślisz - za miesiąc-dwa - o ile ten b8 może być tańszy?

Pewnie głupie pytanie ale o co chodzi z tym zalogowaniem się w klubie? mam szukać czegoś konkretnego czy po prostu to warunek do skorzystania z Twojej oferty?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sprawie cen - za kilka miesięcy dziś nikt Ci nie powie.
Za kilka lat, jako powstaną nowe fabryki matryc to tak.
Jesteś zalogowany , więc masz specjalne oferty.
Napisz na PW wyślę specjalne Ci ceny.
 

Grzechu23

New member
Witam
Mam bardzo zbliżone wymagania co kolega wyżej.
55 ' LED, matryca IPS, pokój dzienny jasny.

Cały czas skupiam się wyłącznie na LG z racji fajnego webOS, pilota magic itd.
Budżet to ok. 3700 zł

Dalej celować w SK8100 z podświetleniem EDGE LED i jasnością 320cd/m2, czy może naprawdę warto dopłacić te prawie 1000 zł do SK8500 i miec Direct LED, 400 cd/m2 i troche większy kontrast? (pomijam lepsze głośniki w sk8500 bo wleci z czasem soundbar)

Byłem w tym tygodniu w MEDIA MARKT z zapytaniem o sprowadzenie sk8500 na sklep i kierownik sklepu przy mnie dzwonił do przedstawiciela LG polska i dostał info, iż ten model nie tak dawno został wycofany ze sprzedaży ;/ Troche dało mi to do myślenia.

Kiki, jakie są teraz ceny u Cb dla forumowicza za sk8100,sk8500?
 
Ostatnia edycja:

Grzechu23

New member
kiki w grę wchodzi tylko 55 cali.

eckonom wiem, że jest sk8500 w innych sklepach ale to nie zmienia faktu ze możliwe LG wycofało się już produkcji nowych, a te co są na sklepach są ostatnimi w obiegu.
Media Markt na chwilę obecną nie ma możliwości sprowadzenia nowego (nie powystawowego) sk8500 z fabryki.

Nie ukrywam biorę jeszcze w MM 5 innych AGD i przy aktualnym promo wychodzi dobry rabat na całości.
 
Ostatnia edycja:
Do góry