Prośba o pomoc w wyborze TV do salonu

michal_w

New member
Witam, zdecydowałem się wymienić mój obecny TV - obecnie jest to 37-calowa, 8-letnia Toshiba 37R3500P. Generalnie jestem z niego bardzo zadowolony, ale pojawiła się potrzeba zakupu jakiegoś TV do sypialni. Stwierdziłem, że zamiast kupować nowy do sypialni, przeniosę tam starą Toshibę a do salonu kupię coś nowego, może w większym rozmiarze.
Prośba o pomoc w wyborze, wstępnie zacząłem poszukiwania wśród Philipsów ze względu na Ambilight, oraz Sony.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - ok 16,5m2 (3x5,5)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - ok 2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - Na wprost i bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - TV wisi na ścianie wschodniej, światło wpada oknem od południa
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Toshiba 37R3500P
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Przede wszystkim dobra jakość obrazu, dostęp do youtube.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Vectra albo UPC
10.Jakie urządzenia ? Laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 3h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - obecnie mam matową i jest OK
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, Sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - przeglądarka nie, youtube tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - za kilka lat, jak syn podrośnie :)
16.Preferencje co do marki ? nie chcę samsunga
17.Preferencje co do wielkości ? obecnie mam 37", być może do filmów przydałby się większy, ale nie chcę zbyt dużego
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? kiepski dźwięk, nierównomiernie podświetlona matryca
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 5000pln
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi mieć, chociaż opcja Philipsa z multiplayerem na całym ekranie wygląda ciekawie


Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bardzo dobry pomysł z zamianą - bo dostaniesz już inną klasę i zupełnie inne możliwości.
W klasie do 5 tyś zł - jeśli nie chcesz przekraczać bariery masz Philipsa 55PUS7101 za 4850 zł i to z kalibracją gratis.

Jeśli zdecydujesz się na dopłatę :
- Sony 55XD8505 za 5650 zł
- Samsung 55KS7000 za 5999 zł
- Panasonic 58DX750 - za 6450 zł
Do każdego masz kalibrację gratis - musisz się tylko zalogować w klubie HDTV :
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html
 

michal_w

New member
Nie chce przekraczać założonego budżetu. Powiem szczerze że mam obawy co do zaproponowanej wielkości, wydawało mi się, że 55cali będzie ciut przy duży :) Jeszcze zmierzę te 55cali na ścianie i zobaczę jak to będzie wyglądało. Wstępnie myślałem o max 49 calach, będę jeszcze wdzięczny za propozycje w tym rozmiarze.
A jak jest z dostępnością philipsa z serii PUS7601 w rozmiarze 48/49 cali? Podobno jest ale nie widzę w ofercie żadnego sklepu...
Pzdr
 

carish022

New member
Witam, o co chodzi z tą kalibracja gratis? Jestem tutaj nowy, stoje przed wyborem tv i właśnie przeglądam tematy w poszukiwaniu pomysłów. Gdzie trzeba zakupić tego Philipsa, zeby była kalibracja gratis? Z góry dzięki za odzew i pozdrawiam!
 

michal_w

New member
Witam ponownie, ostatecznie nie zdecydowałem się na zakup jesienią, dlatego odkopuję temat.
Obecnie po przeczytaniu wielu wątków zastanawiam się nad dwoma modelami Sony:
- 49XE9005
- 55XE9005

Odległość od TV to w zależności od miejsca na kanapie od 2 do 2,5m (głównie 2,3m), obawiam się, że 55" będzie za duży.
Głównym źródłem sygnału będzie UPC i zastanawiam się czy przy takiej jakości i rozmiarze 55" jakość obrazu nie będzie gorsza niż na modelu 49".

Doradźcie mi proszę który będzie lepszy.
Kiki, napisz mi proszę w jakich cenach masz te modele.
 

michal_w

New member
Scigacz255, a jaką masz odległość od tv? Wyświetlasz na tv sygnał z kablówki typu UPC, Vectra? Jak z jakością na 55"?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

strazakp

Banned
Witam ponownie, ostatecznie nie zdecydowałem się na zakup jesienią, dlatego odkopuję temat.
Obecnie po przeczytaniu wielu wątków zastanawiam się nad dwoma modelami Sony:
- 49XE9005
- 55XE9005

Odległość od TV to w zależności od miejsca na kanapie od 2 do 2,5m (głównie 2,3m), obawiam się, że 55" będzie za duży.
Głównym źródłem sygnału będzie UPC i zastanawiam się czy przy takiej jakości i rozmiarze 55" jakość obrazu nie będzie gorsza niż na modelu 49".
Bierz większy! Kolego, ja mam 2.5m odległości do tv 58" i jest idealnie. Gdybym teraz miał kasę i kupował jeszcze raz tv to bym brał spokojnie 65" które by nie było za duże do takiej odległości.
Masz idealna odległość dla tv 55-65"
 

michal_w

New member
Witam Was ponownie już jako szczęśliwy właściciel Soniacza 55XE9005.
Telewizor mam od tygodnia i póki co jestem mega zadowolony, rozmiar jest idealny.
Dzięki wszystkim za pomoc w wyborze TV.
Kiki, dzięki również za błyskawiczną realizację zamówienia (na zakup zdecydowałem się w czwartek rano a już w piątek do drzwi zapukał kurier z TV).

Poniżej zdjęcie mojego poprzedniego i obecnego TV.
Tak było:
-wxCOWKUHiHHN9QHjKntzZBuOWlxFMdxXG3Ie5M1iLc


tak jest:
wRX5W6eWNW7JVIlmL_4JRwaJoxIiLnMjWmLsAdJWuwI
 
Do góry