Prosba o pomoc w wyborze sprzetu

kamcyk26

New member
Witam,

Mam zamiar w najblizszym czasie rozszerzyc swoj zestaw o ampli + glosniki. Jesli chodzi o te drugie to wstepnie jestem zdecydowany (po opiniach na forum) na QUADRAL QUINTAS 500. Prosze o pomoc w wyborze ampli.

Cena do 1000zl, pokoj 4,5 * 4,5m
Zastosowanie: N, DVD (panasonic s-52), XBOX360.

Nie jestem jakims audiofilem, oczekuje przyzwoitego dzwieku i dobrej funkcjonalnosci. Wazne aby ampli mial tyle wejsc/wyjsc abo swobodnie dalo sie podlaczyc DVD + N (HDMI albo optyk) (fajnie jak jeszcze XBOX360).

Acha, TV to 37PV60 z 2*HDMI.

Dzieki za wszystkie rady.
 
Ostatnia edycja:

Michal999

New member
Sprawdz Denona 2807, u mnie sprawdza się znakomicie jestem bardzo z niego zadowolony.

Niestety nie ta cena co podałeś, ale boje sie że w cenie do 1000 to nie znajdziesz Ampli z HDMI.

Jest jeszcze tańszy 2307 tez ma HDMI.
 

kamcyk26

New member
Dzieki ale 3tys to 3 razy za drogo jak dla mnie :-(. Te 1000zl to max co moge dac. Jesli AMPI bez HDMI to duzo trace? Potrzebuje chyba wtedy 3 wejscia optyczne ale jakos podlaczyc sprzet sie da (prawda?).
 

ein

New member
Niestety

w takiej cenie niczego solidnego z przylaczami video nie kupisz. Nie ma szans (najmniejszych). Nawet z 2 reki sprzet bedzie kosztowal ponad 1k.
Jezeli natomiast glownie zalezy Ci na przylaczeniach audio to polecam cos co jest o polowe tansze (kosztuje 400-450zl) czyli creativowy DDTS-100

http://www.tomshardware.pl/video/20040120/index.html

Zaposiadam i naglasnia to, to wieksze pomieszczenie (troche) niz, to ktore podales w pierwszym poscie. Zaleta to mozliwosc podlaczenia czterech urzadzen pod cyfrowe zlacza, dzwiek pseudo wielokanalowy na trzech zlaczach stereo. Dekodowanie wszystkich mozliwych formatow wielokanalowych (oczywiscie bez nowych HD), sterowanie pilotem na podczerwien, obsluga glosnikow: 5.1, 6.1 i 7.1.
Bardzo fajne i robiace spore wrazenie jest dekodowanie pseudowielokanalowe w formacie Neo6 - szczegolnie milo oglada sie filmy ktore puszcza TV bez dzwieku wielokanalowego oraz kanaly muzyczne (tryby cinema/music). Ogolnie jak za tak smiesznie male pieniadze to szczerze polecam. Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze jest to sprzet ktory nie ma podskoku do solidnego ampli, ale za cene pewnych kompromisow, za bardzo male pieniadze mozna kupic cos, co sie po prostu w niewielkim pomieszczeniu swietnie sprawdza
 

ein

New member
Niestety

w takiej cenie niczego solidnego z przylaczami video nie kupisz. Nie ma szans (najmniejszych). Nawet z 2 reki sprzet bedzie kosztowal ponad 1k.
Jezeli natomiast glownie zalezy Ci na przylaczeniach audio to polecam cos co jest o polowe tansze (kosztuje 400-450zl) czyli creativowy DDTS-100

http://www.tomshardware.pl/video/20040120/index.html

Zaposiadam i naglasnia to, to wieksze pomieszczenie (troche) niz, to ktore podales w pierwszym poscie. Zaleta to mozliwosc podlaczenia czterech urzadzen pod cyfrowe zlacza, dzwiek pseudo wielokanalowy na trzech zlaczach stereo. Dekodowanie wszystkich mozliwych formatow wielokanalowych (oczywiscie bez nowych HD), sterowanie pilotem na podczerwien, obsluga glosnikow: 5.1, 6.1 i 7.1.
Bardzo fajne i robiace spore wrazenie jest dekodowanie pseudowielokanalowe w formacie Neo6 - szczegolnie milo oglada sie filmy ktore puszcza TV bez dzwieku wielokanalowego oraz kanaly muzyczne (tryby cinema/music). Ogolnie jak za tak smiesznie male pieniadze to szczerze polecam. Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze jest to sprzet ktory nie ma podskoku do solidnego ampli, ale za cene pewnych kompromisow, za bardzo male pieniadze mozna kupic cos, co sie po prostu w niewielkim pomieszczeniu swietnie sprawdza
 

kamcyk26

New member
Serio za 1 tys zloty nie kupie nic ciekawego? (nie musi miec HDMI, no chyba ze sa jakies wielkie zalety tego zlacza w apli o ktorych nie wiem).
Naprawde nie oczekuje cudu, wazne tylko zeby dalo sie polaczyc wszystkie sprzety ktore wymienilem no i zeby oczywiscie gralo przyzwoicie.

PS tak na szybko znalazlem Yamaha RXV 557 za 1230zl (troszke za drogo, no moze w ostatecznosci...)Ma 3 wejscia optyczne. Wiec jednak sznasa jest...
 
Ostatnia edycja:

ThYX

New member
mataman napisał:
Proszę bardzo http://www.polpak.com.pl/pl/index.php?katg=1&kat=5&prod=42#x mam taki i gra naprawdę dobrze, a szczegolnie za tą cene

Podoba mi się "szczegolnie za tą cene" ;-)

Kiedyś KODA uchodziła za bardzo awaryjny sprzęt jeśli chodzi o AV, jak teraz jest .. nie wiem. Ale był dobrze promowany przez róźne gazety/magazyny audio. Ja wolałbym raczej trochę dopłacić i kupić sprzęt lepszej marki. Oczywiście jak ktoś ma pecha to wszystko może nawalić ale wraz ze wzrostem ceny oczekuje sie mniej awaryjnego sprzętu.
 

kamcyk26

New member
Dzieki, o cos takiego wlasnie mi chodzilo :)

Jeszcze tylko pytanie: czy dzwiek z Nboxa po optyku dziala dobrze z tym ampli?
 
Ostatnia edycja:

pibull

New member
Mam ten ampli kody i mogę go spokojnie polecić.
Po optyku dźwięk bajka, tylko zainwestuj w dobry kabelek.
Ja mam optyka Real Cable za 70 zł. i nie żałuję tego wydatku.
Pozdrawiam.
 
Do góry