Prośba o pomoc w wyborze - mini kino

dragomir

New member
Cześć

Chciałbym prosić was o pomoc - mam nadzieję że znajdziecie chwilkę na przeczytanie tego posta i pomoc w podjęciu decyzji

Otwieram małą osiedlową kawiarnię nastawioną na 3 grupy docelowe
- rodzice z dziećmi
- studenci (dla nich oprócz kawy i ciastka mamy też gry planszowe :)
- osoby 30~45+
Niestety lokal który będę wynajmować nie jest duży (całość ok 75m) i do tego podzielony dokładnie na pół (na zaplecze zostaje mi ok 35 m)
Po wyrysowaniu wszelkich niezbędnych pomieszczeń została mi niewykorzystana powierzchnia (300x571x250) - ok 17m2
W związku z tym pojawił się pomysł aby na tej powierzchni utworzyć mini kino dla naszych klientów
Wraz z powstaniem pomysłu pojawiło się masę pytań o które chciałbym was zapytać :)

pierwszy dylemat który się pojawił - kino 2D czy 3D (bierzemy pod uwagę tylko 3D pasywne)

Dla projekcji 3D
Mam możliwość zakupienia za ok 4500 zł zestawu EBW16SK

do tego potrzebny byłby srebrny ekran
- czy mogę zrobić taki ekran samemu ? (czytałem o wykorzystaniu farby tikkurila, czy do tej farby potrzebuję jeszcze dodatkowo dodać aluminium czy ono już w tej farbie jest zawarte?)
- czy przy tak przygotowanym ekranie efekt 3D będzie "widoczny" czy lepiej zainwestować w oryginalny srebrny ekran ?

Co do projektora - czy obraz na tym projektorze nie będzie zbyt "mało wyraźny"/słaby ? (chciałbym wyświetlać go na ekranie ok 100') - chodzi mi o jakość obrazu

ostatecznie czy nie lepiej zrezygnować z 3D i zainwestować w jakiś "porządny" projektor full HD ?

Jak pisałem będzie to kawiarnia osiedlowa i przewiduję ok 6-8 miejsc w takiej sali

Co do tego co będzie wyświetlane
głównie filmy (od ojca chestnego przez starwarsy do awatara włącznie )
Oraz bajki - od reksia do toystory

Będę wdzięczny za wszelką pomoc
 
Do góry