Prośba o pomoc w wyborze kolumn

achim69

Member
Bardzo proszę o poradę w w wyborze frontów.Ogranicza mnie budżet (ok.1500 - 1800 pln).
Pokój 18 metrów,ampli HK AVR 155,używane mają być do muzy i filmów mniej więcej pół na pół.
Na razie mam trzy propozycje:KLIPSCH F1 , MONITOR AUDIO BR5 , JAMO 608

Otwarty też jestem na inne propozycje,preferuję miękki,niedudniący bas i wyraziste wysokie tony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb z Twoich wybierałbym Monitor Audio.
Nie tylko wyglądają ale i grają .
Kefy również ale trzeba będzie dopłacić. Zresztą popytaj Blackninja na PW - może wystarczy.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
18m2 to kawałek pomieszczenia w tym budżecie to Monitor Audio MR6, trochę droższe ale z wyraźniejszym sopranem Studio 190.
 

achim69

Member
Blackninja bardzo podoba mi się design tych JBL STUDIO 190,ale przy okazji czytania testu tych głośników dowiedziałem się że jest też seria STUDIO 180 z wyraźnie niższą ceną.
I tu moje pytanie,czy warto dociułać do 190-tek , czy w moim przypadku wystarczyły by te 180-tki?Czy jest znaczna różnica w jakości dźwięku między nimi?

Proszę cię o twoje ceny obydwu serii na priv.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o fronty to Tonsil Maestro II 180 cena około 1500 zł za parę, żadne z kolumn do 3000 zł dostępnych na rynku. nie dorównują tym kolumnom.
Grają naprawdę ekstra - niziutki i soczysty bas, b.dobry środek i b. dobre wysokie tony (jedwabna kopułka).

Sprawdź - odsłuchaj, a sam się przekonasz - Tonsil Maestro II 180.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Dodam tylko, że "wyjście" bass refleks w Tonsil Maestro II 180 znajduje się z przodu kolumny i nie ma problemu z jej ustawieniem jeżeli chodzi o odległość od tylnej czy bocznej ściany.
SPRAWDŹ A NIE BĘDZIESZ ZAWIEDZIONY.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
słuchałem 180 przez 3 miechy,i nigdy bym ich nie kupił.a i w 190 bym nie wchodził.ale odsłuchaj,może tobie przypasuje odbiór.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry