Prośba o pomoc w wyborze el. kina domowego.

zydok0kr

Member
Witam.

Nadeszła wreszcie wiekopomna chwila :grin: i pora zmiany soundbara H/K SB26 na kino domowe.
Po wielu walkach i bojach z moją ładniejszą połówką mam zgodę na zamianę komponentów muzycznych.

Pokój w którym ma grać sprzęt to prostokąt mało umeblowany o wymiarach 4.50 x 4 x 2.25.
Budżet jakim dysponuję na początek to około 3k na amplituner i tyle samo na kolumny na razie przednie.Biorę pod uwagę rozbudowę sprzętu. Docelowo pełne kino domowe tj. 7.2

Mój i żony wybór amplitunera padł na:
ONKYO TX-NR656 lub
DENON AVR-X2300W lub
YAMAHA RX-V781
Który z tych amplitunerów szanowni koledzy znający się na tematyce by mi doradzali? i dlaczego?

Do wybranego z powyższych amplitunera chciał bym na razie dodać jakieś podstawkowce które na sam początek będą grały na przodzie, a w miarę czasu jak się kasa uskłada przejdą na tyły pełniąć rolę satelit, jak dokupię centralny i przednie kolumny.

Mój i żony wybór padł na:
Dynaudio Emit 20 lub
B&W 685 S2 lub
Klipsch RP-160M lub
Dali Zensor 3

Zestaw będzie wykorzystywany 50 /50 film i muzyka.
Od sprzętu wymagamy aby grał ciepło, dynamicznie, spójnie i potrafił jak zajdzie potrzeba przywalić :grin:

Z góry dziękuję za pomoc i poradę.
 

zydok0kr

Member
Napisz do Blackninja on Ci pomoże i dostaniesz extra ceny dla członków forum.

Na pewno napisze.
Czekam właśnie do poniedziałku, bo jak mi się wydaje to On tylko z pracy pisze a z domu raczej rzadko tu zagląda, no chyba ze się mylę.
Wcześniej już do niego pisałem w sprawie YAMAHA 870D bo się takowa mojej żonie zachciała, ale udało mi się jej ten bardzo głupi pomysł wyperswadować.
W tamtym zestawie miała by tylko stereo z możliwością podłączenia suba a nam zależy na zamianie sounbara na coś co zagra dobrze jako stereo i jako kino domowe.
Wiem że niema takiego idealnego amplitunera który by zagrał dobrze i tu i tu ale.......... lepiej mieć duże kino które zagra dobrze w stereo i bardzo dobrze w filmie docelowo aniżeli małe byle co ;-). Poza tym zadałem pytanie tu na forum bo jak mam nadzieję znajdzie się ktoś z kolegów kto używa któryś z wymienionych przeze mnie sprzętów. I może mi co nieco doradzić i podpowiedzieć co do nich. Jak zauważyłem większość na forum chyba ma MARANTZ i jego poleca ale w domu mój syn ma już takowy sprzęt a ja nie chciał bym go dublować.
 

zydok0kr

Member
Pokaż żonie amplitunery, może spodoba jej się Marantz SR5011, do tego Monitor Audio Silver 2, a to już kawał monitora.


Witaj.
Dziś właśnie oglądaliśmy z żonką tego MARANTZ SR5011.
Powiem tak: porządny ładny kawałek amplitunera, do tego ma już uproszczonego pilota co bardzo nam się podoba. W salonie niestety nie mieli nic poza Dali Zensor 3 wystawionego z małych kolumienek a i salkę odsłuchową mieli już zajętą więc nie było jak posłuchać tego sprzętu. Jak wcześniej napisałem mój syn ma już zestaw z MARANTZ i chciał bym uniknąć dublowania, ale nie powiem jak nie znajdę nic bardziej godnego to na tym SR5011 poskładam KD. Dodam iż chciał bym aby małe kolumny miały wyjście bas refleks z przodu ponieważ nie mam jak za bardzo odstawić ich od ścian, z braku miejsca niestety cały zestaw kolumn chyba będzie się musiał składać z kolumn z wyjściem bas refleks na przód:-(
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Czasem basu brakuje i wtedy kolumny się dostawia i wymagane są z tylnym. Nie wiem na jakiej podstawie przypuszczasz, że u Ciebie będzie za dużo tego basu nawet z monitorów.
 

zydok0kr

Member
Czasem basu brakuje i wtedy kolumny się dostawia i wymagane są z tylnym. Nie wiem na jakiej podstawie przypuszczasz, że u Ciebie będzie za dużo tego basu nawet z monitorów.

Nie nie ja nie przypuszczam że będzie za dużo basu, chodzi mi o to że kolumny będą stały blisko ściany co może spowodować właśnie wytłumienie basu a nawet jego zdeformowanie, wolał bym uniknąć tego.
Natomiast kolumny z bas refleksem z przodu mogą być dowolnie dostawione do ściany a nawet stać tuż pod ścianą i nie zaszkodzi to nic w ich graniu(muzykalności). Poza tym wydaje mi się ze kolumna mająca z przodu wyjście bas refleks jest bardziej uniwersalna oraz bardziej ustawna. Chyba ze się mylę.......... i jest odwrotnie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
:) nie mogą być dostawione i te i te. Zależy jeszcze od pomieszczenia, ścian itd...

Ogólnie przystawianie do ściany wzmacnia nam bas ale tez uwypukla ten wyższy.

Najlepiej nie dostawiać, trzeba jednak brac poprawke na producenta, że ten projektując kolumnę pomyślał o wzmocnieniu przez ścianę i za wczasu wyrownał charakterystykę.
 

zydok0kr

Member
Mają być małe z subem to:
Dali Zensor 3+1+V+E9F
JBL Arena 130+120+125c+100p

Nawet jakies nowe weszły Dali do sprzedaży:
HORN - MARKI :: DALI :: SPEKTOR


Dziekuje za podpowiedz.
W sumie sprawy poszly dalej o tyle ze mojej zonie spodobaly sie amplitunery w numeracji wyzsze :-o. Takie ktore maja plaskie fronty i na nich malo przyciskow. A do tego spodobal sie jej jeszcze caly zestaw klipscha tj. 280f, 169m, 450c i 115 sub. Z tym ze kurcze mysle ze moze to byc przerost formy nad tresc, i ze do tak malego pokoiku moze to juz byc za duzo. Kurcze wiedzialem ze nie bedzie prosto jej przypasc do gustu, ale zeby az tak, echhh ratujcie ;):blagam:
 

zydok0kr

Member
280F za duuuze do 16m2


No dobrze.

Stanęło na tym że 280F za duuuuże........
Może ktoś coś więcej polecić od siebie????
Opisałem chyba wszystko co potrzeba, a jak nie to proszę zadawać dodatkowe pytania ;-)

A tak na marginesie ..... może któryś z kolegów z forum miał już do czynienia z kolumnami DYNAAUDIO ????
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli spodoba Ci się brzmienie Klipscha to na ten metraż moim zdaniem możesz też wstawić na fronty RP260f.

Do co Dynaudio. To zupełne przeciwieństwo Klipscha. To tak jak z kobietami jeden woli blondynki, a drugi brunetki :) W przypadku tych marek różnica jest jeszcze większa. Dynaudio dość dobrze znam po miałem w domu serie DM (poprzednik Emit) i odsłuchiwałem kilka wyższych modeli. Ogólnie rzecz ujmując są to kolumny grające dość równo, po cieplejszej stronie. Wysokie tony są łagodnie co nie znaczy mało szczegółowe. Są podawane w subtelny sposób co może na początku zniechęcić przy krótkim odsłuchu w salonie audio. W domu jak posłuchamy na spokojnie można zmienić zdanie. Ja lubię Dynki , ale nie każdemu podejdą (nie będą tak szybkie jak Klipsch). Jest jedna wada. Prawie żaden budżetowy amplituner kina domowego ich nie wysteruje. Robi się buła na basie i wszystko się zlewa. Nowych Emit jeszcze nie słyszałem więc może w tej kwestii coś się zmieniło. Oczywiście odsłuchaj jak najwięcej się da. My możemy tylko Ci zaproponować kilka poropozycji, a i tak to ma się Tobie spodobać.
 
Ostatnia edycja:

zydok0kr

Member
Witaj.

Pierwsze to dziękuję za wypowiedć.
a drugie : co masz na myśli?
pisząc : Jest jedna wada. Prawie żaden budżetowy amplituner kina domowego ich nie wysteruje. Robi się buła na basie i wszystko się zlewa.
Masz może na myśli że amplituner typu:
YAMAHA 781 lub 1060 ,
DENON 2300 lub 3300 lub 4300
lub im podobne mocą mogą nie uciągnąć ?
Ewentualnie masz na myśli Klipsch?
Bo chyba nie masz na myśli DYNAAUDIO, tak sobie myślę że skoro sprzedawca do nich polecał ONKYO 656 to wcale nie muszą być takie wymagające, no chyba że znowu się mylę.

Będę wdzięczny za rozwinięcie.
 
Do góry