Prośba o pomoc w wyborze 3D dla astygmatyka.

newfan

New member
Witam

Wybieram się w poniedziałek do sklepu euro rtv agd kupić nowy TV 3D.
Problem w tym, że nie wiem jakie 3D wybrać pasywne lub aktywne ?. Mam wadę wzroku i noszę okulary (astygmatyzm).
Musiałbym zakładać 2 pary do projekcji 3d:) Chciałbym zmieścić sie w cenie 5 tyś.
Proszę o pomoc w wyborze. Moją uwagę przykuł Samsung UE46ES6800. Jakie jest wasze zdanie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Moja odpowiedź - najpierw udaj się do sklepu i sprawdź czy w ogóle - jeśli tak to jaka technologia Ci bardziej pasuje
Chociaż ja bym i tak odpuścił 3D jako priorytet zakupu.
 

newfan

New member
Na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze? Co jest ważne? Tv będzie służył do gier, filmów oraz ogólnej tematyki stacji telewizyjnych.
 

newfan

New member
Ok rozumiem, najpierw sprawdzić czy 3d w ogóle do przyjęcia będzie:)
Dobrze rozumiem sformułowania ?
Clear Motion Rate : im wiecej Hz tym szybsza matryca?
DLNA: mam możliwość oglądania filmów z komputera?
PVR: wpięty dysk HDD do złącza usb w TV mogę nagrywać powiedzmy mecz?
WiFi Direct: zdalna komunikacja z siecią
 

Monkin

New member
Bez reklam
Super :) masz aktywne czy pasywne 3D ?

Kolego Newfan , Robcio jest astygmatykiem szczęśliwcem:grin:. Ja ci jednak najpierw radzę posiedzieć z materiałem 3D na tv z systemem pasywnym i aktywnym u jakiegoś znajomka tak minimum z godzinkę lub dłużej aby stwierdzić czy nie boli cię po seansie głowa, bo ja też mam astygmatyzm ( na bank całkiem spory se wyhodowałem :mrgreen:) i niestety po 30 minutach oglądania w podwójnych brylach 3D bez względu czy leci materiał w pasywnym, czy aktywnym 3D łeb i oczy mi tak dają popalić, że... dzięki temu płacę taniej za telewizory bez 3D. No ale do kina na seanse 3D też dzięki temu nie mogę chodzić. Czyli też płacę taniej za bilety. Całkiem ekonomiczna przypadłość zdrowotna.:wink:
 

klaus71

New member
Bez reklam
też mam astygmatyzm i 3d bezproblemowo.
mam zarówno pasywa jak i aktywa.
pasyw na pewno mniej męczy wzrok (nie masz stroboskopa) no ale tracisz rozdzielczolczość.
jak pisał kiki wybierz jakie 3d akceptujesz a potem szukaj tv.
do obrazu 2d lepsze tv są w technologii aktywnej (i dużo większy wybór).
 

newfan

New member
Mam nadzieję, że Panowie ze sklepu udostępnią mi krzesło :) na projekcje. Nie mam znajomego ze swojego miasta z tv 3D. Czy mój wybór Samsung UE46ES6800 jest waszym zdaniem dobry? Jezeli aktywne 3D przejdzie
 

srcp

New member
Długo zastanawiałem sie zanim kupiłem TV z 3D ,odwiedziłem wiele sklepów , brałem pod uwagę cena i dostępne funkcje. Zwróc na to uwagę bo te same funkcje od różnych producentów daja czasem nawet ponad 1000zł różnicy w cenie.Ja wybrałem LG 47LW570S z 3D pasywne a namówili mnie sprzedawcy z MM gdzie wszystkie dostepne modele często i długo testowałem.Życzę dobrego wyboru i zadowolenia:).
 

newfan

New member
Jutro jestem umówiony na prezentację 3D pasywnego i aktywnego. Okazało się, że mam kumpla w tym sklepie. Wiem, że mogę przepłacić bo nie znam się na tej technologii. Gdyby ktoś mógł wejść w stronkę RTV EURO AGD - Sklep internetowy RTV AGD Komputery Foto Telefony i zerknąć co mają w ofercie do 5 tyś. to będę wdzieczny:) podać mi jakieś swoje sugestie. Zależy mi na min. 46' odczytywaniu filmów z usb ( ogólnie dostępne formaty ) wifi, wbudowany dekoder, 2D na 3D w locie, odświeżaniu min. 400Hz, PVR, DB i DTS, okulary 3D w zestawie, klasa energ. A, i oczywiście Smart :)
 

Soryu

New member
Bez reklam
Odświeżanie: wystarczy 100Hz w zupełności i mowa tu o odświeżaniu matrycy, a nie całości telewizora (zwanej marketingowo MCI/CMR itp).
 

newfan

New member
Testowałem 3D aktywne i pasywne, i nic mi w obu przypadkach nie dolega. Nie kupiłem jeszcze tv, ponieważ przeczytałem na tym forum artykuł odnośnie samsunga seri 6, brak wyświetlania full hd w 3D. I teraz zaczął mi się znowu mętlik z wyborem producenta i parametrów.

W tej chwili zastanawiam się nad:
Sony KDL-46HX820 aktywne 3D
Samsung UE46ES8000 cena trochę za wysoka ale może uda się

Co sądzicie?
 

newfan

New member
Testowałem 3D aktywne i pasywne, i nic mi w obu przypadkach nie dolega. Nie kupiłem jeszcze tv, ponieważ przeczytałem na tym forum artykuł odnośnie samsunga seri 6, brak wyświetlania full hd w 3D. I teraz zaczął mi się znowu mętlik z wyborem producenta i parametrów.

W tej chwili zastanawiam się nad:
Sony KDL-46HX820 aktywne 3D
Samsung UE46ES8000 cena trochę za wysoka ale może uda się

Co sądzicie?

i jeszcze paswyny LG 47LM765S
 

newfan

New member
Samsung UE46ES6800 trafił do mnie. Proszę o kontakt z osobą, która zna ten model. Potrzebuje informacji :)
Na pierwszy rzut oka TV sprawuje sie rewelacyjnie, jeżeli znajdę jakieś wady na pewno napisze o tym.
 
Do góry