Prośba o pomoc w doborze TV - 65 cali

margan

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 36m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z boku tylko przy zachodzie słońca, ale jest roleta
7.Jaki masz obecnie telewizor ? philips 37 cali LCD
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? FHD - dobry obraz podczas oglądania sportu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? nc+
10.Jakie urządzenia ? okazjonalnie PS3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-6 h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport (głównie piłka nożna i to jest dla mnie dość ważne) + seriale
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? okazjonalnie raczej rzadko
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 1%
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 65 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? bad piksele jak pewnie każdego :)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami i weekendy
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 8000PLN
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie ma dla mnie znaczenia raczej nie będę używał

Prośba o pomoc, na razie po wstępnych oględzinach stawiam na Sony KDL-65W855C, ale chętnie poznam inne opcje:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
- Philips 65PFS7509 za 6999 zł z kalibracją - soft działa już normalnie.
- Sony 65 w855 za 7390 zł z kalibracją.
- Sharp Quatron 70 uq10 za 8500 zł z kalibracją.
 

margan

New member
Niestety zmuszony jestem na zakup na raty więc tak naprawdę muszę skorzystać z jakieś sieci handlowej :(

Tak więc mam teraz dylemat czy lepiej wybrać Sony KDL-65W855C czy też Philips 65PFS7559/12? Oba są dostępne w euro za praktycznie identyczną cenę ale coś trzeba wybrać...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Raty możesz dostać wszędzie.
Ale kalibracji już nie dostaniesz, a w przypadku Sony masz też możliwość przedłużenia oryginalnej gwarancji Sony do 5 lat.
 

wojcik_dan

New member
Sony ma skopany android natomiast Philips 7559 ciężko Ci będzie znaleźć bez efektu DSE (czy też zwanego bandingu). Z Philipsa to raczej bym sugerował się rozejrzeć za modelem 65PFT6520/12 jest za 7500 zł i wygląda obiecująco ale trzeba poczekać na jakiś test.
Sam szukam 65" właśnie do 8k i tak naprawdę wybór jest żaden, bo albo trzeba zejść na 60" albo podnieść cenę do ok.9 tyś. Ja aktualnie przymierzam się do Panasonica 65 Ax800 albo właśnie do tego Philipsa.
Jak by co to wal na priv to pogadamy bo ja już od czerwca szukam tv.
 

margan

New member
Ten Panas to widzę prawie pod 10tyś podchodzi i UHD, a ja raczej kierowałem się w stronę FHD. A czemu uważasz, że ten 65PFT6520/12 jest lepszy?

Generalnie myślałem o tym Sony wiadomo, że może jeszcze niedopracowany jest ten android ale to może jest kwestia kilku aktualizacji? Ten Philips zresztą też ma androida.

Mnie tak naprawdę interesuje ładny obraz, a z dodatkowych funkcji pewnie będę rzadko korzystał.
 

wojcik_dan

New member
Nie pisałem że Philips lepszy tylko że wygląda obiecująco:) Nie kupię tv jak nie będę wiedział jaki jest input lag.
Ps: Od dzisiaj w Saturnie jest promocja na tv do 15%. Sony 65 W855C kosztuje 6500zł jak ktoś poszukuje. Ja z Sony rezygnuję.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Oj tak, zapowiada się obiecująco i oby sprostał oczekiwaniom. Wierzę, że będziesz miał właśnie ten rozmiar, na testy.
 
Do góry