Prośba o pomoc w doborze sprzętu

Daro0228

New member
Witam,

Dojrzałem do decyzji o zakupie sprzętu audio do pokoju dziennego. Jednak z uwagi na duży wybór i mój kompletny brak orientacji w temacie proszę o pomoc szanownych forumowiczów.

Dwa słowa o pomieszczeniu. 18m2 (prostokąt 3,43m na 5,24m) i przy dłuższej ścianie będzie stał sprzęt plus kolumny.

U znajomego słuchałem zestawu onkyo 605 plus monitor audio br6. Brzmiało to nieźle.

W związku z powyższym skłaniam się do onkyo i kolumn monitor audio. Pytanie tylko jaki model.
Przeznaczenie to30%muzyka (cd i mp3) 30%film i 30%playstation.

Myślę na początek o ampli plus dwie kolumny stojące (może być lepszej jakości sprzęt) a później dokupywać resztę w miarę zbierania funduszy(satelity, sub).

Proszę o radę.
 

Hegemon28

New member
nie wiem czy nizsza ale z tego co czytalem graja o niebo lepiej
cytat->
Oryginalna seria Bronze ceniona była za czystość, gładkość i znakomite wysokie tony. Zawdzięczała to przede wszystkim pozłacanej kopułce C-CAM. Seria M wyznacza teraz nowsze, jeszcze wyższe standardy. Usprawnienia zastosowane w obrębie kopułki C-CAM, szczególnie w zakresie mocowania i kontroli jej profilu przełożyło się na jej lepszą pracę

Seria Monitor M - Newsy sprzętowe

M jakie zastopila bo mi się wydaje ze bronze ??
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale M to niższa seria
Do Twoich potrzeb 607 i BR 6 i będzie naprawdę rewelacja.
Zresztą dopytaj o ceny Blackninja
 

killpit

New member
Też uważam że spokojnie starczy 607+BR6 świetny zestawik. Osobiście uważam że M.A. robi naprawdę godne uwagi głośniki.Ale kolego napisz ile chcesz wydać kasy bo to dość istotne
 

Daro0228

New member
Jeśli chodzi o pieniądze to myślałem o 5tys na ampli i kolumny ( chyba się zmieszczę ).

A co myślicie o tx-sr707b plus br6 a może starczyłoby na silvery czy to już przesada?
 

Daro0228

New member
Jeśli chodzi o pieniądze to myślałem o 5tys na ampli i kolumny ( chyba się zmieszczę ).

A co myślicie o tx-sr707b plus br6 a może starczyłoby na silvery czy to już przesada?


Może warto kupić lepszy model ampli biorąc pod uwagę, że kupuje się sprzęt na parę latek. Do tego kolumienki a resztę w miarę upływu czasu dokupywać....
 

Daro0228

New member
Przyjrzałem mu się ale nie potrafię stwierdzić czy jest lepszy (parametry techniczne + możliwości) od onkyo 707. Niestety dla laika w tych sprawach suchy opis techniczny niewiele mówi. Kosztuje podobnie co onkyo więc kwestia tylko możliwości (cena do jakości)... Ale sprawdzam opinie i proszę o podpowiedź.
 

killpit

New member
Powiem tobie tak.
Co do parametrów nie zawsze one idą w parze z jakością w przypadku tych 2 urządzeń jest Ok.
Osobiście wziąłbym Onkyo za wiele rozwiązań których wiele firm nie ma za świetne podzespoły niezawodny sprzęt i UNIVERSALNOŚĆ o ktorych nikt nie pisze a są b.ważne.Po tylu latach montażu wiem o czym mówię. :)
 

Hegemon28

New member
Powiem tobie tak.
Co do parametrów nie zawsze one idą w parze z jakością w przypadku tych 2 urządzeń jest Ok.
Osobiście wziąłbym Onkyo za wiele rozwiązań których wiele firm nie ma za świetne podzespoły niezawodny sprzęt i UNIVERSALNOŚĆ o ktorych nikt nie pisze a są b.ważne.Po tylu latach montażu wiem o czym mówię. :)

Dla mnie najwazniejszy plus dla HK swoboda poruszania sie po menu 5 letnie dziecko by sie połapało i ustawilo by wszystko :D.Jeśli chodzi o dźwięk to już trzeba by posłuchać ich razem ale na pewno oba zagrają bardzo dobrze.

UNIWERSALNOŚĆ a powiedz mi który ampli nie jest uniwersalny chyba po to je robią :p i jakie to rozwiązania ma o których nie piszesz np : hmm robi kawę hehe.:hmm:
 

Daro0228

New member
Powiem tobie tak.
Co do parametrów nie zawsze one idą w parze z jakością w przypadku tych 2 urządzeń jest Ok.
Osobiście wziąłbym Onkyo za wiele rozwiązań których wiele firm nie ma za świetne podzespoły niezawodny sprzęt i UNIVERSALNOŚĆ o ktorych nikt nie pisze a są b.ważne.Po tylu latach montażu wiem o czym mówię. :)

Skłaniam się ku Onkyo. Dzięki za utwierdzenie w wyborze... Myślę o 707. Pozostaje kwestia doboru kolumn. Czy warto zainwestować i pójść w lepsze (mam na myśli ma serię silver) czy zostać przy troszkę słabszych (ma br6). W końcu sprzęt kompletuje na parę latek.
 

killpit

New member
Będziesz zadowolony z 707 świetna maszyna co do głośników wyższa seria lepszy dzwięk.Ale i tak uważam że BR to dobry głośnik ja ogólnie uwielbiam brzmienie M.A.
 

Daro0228

New member
Dzięki za pomoc!

Sprzęt wybrany i czekam na dostawę. Będzie to 807 + br6 :)

Być może to pytanie jest na nowy wątek ale jakimi przewodami to połączyć?
Czy przewody mają znaczenie?
Przyznaje, że miałem w planie połączyć to jakimś tanim przewodem kupionym w markecie ale znajomy trochę mi namieszał mówiąc, że w zależności od rodzaju kabla (jego jakości itp) ma to znaczenie i wpływ na końcowy odbiór.
Jak to z tym jest i czego powinienem użyć aby optymalnie sprawdziło się w tym zestawie?
 
Do góry