Prośba o pomoc w doborze sprzętu - salon - kino domowe

mKotek

New member
Bardzo proszę o poradę w kwestii doboru sprzętu - zestawu kolumn KD i amplitunera.

1. Warunki:
Salon 5,5mx4m połączony z aneksem 2,5mx3m - otwarte przejście do kuchni i do przedpokoju.
Większą część ściany salonu to potrójne okno balkonowe, w rogu kominek. Brak miejsca na kolumny podłogowe. Jest miejsce na subwoofer, pomiędzy szafką z TV a boczną ścianą kominka.

2. Wyposażenie aktualne:
Telewizor LCD (Full HD)
Komputer podłączony m.in. do tegoż telewizora
Amplituner Sony STR-DE435
Kolumienki Tannoy mercury M2 (jako fronty)

3. Zastosowanie:
TV Sat (tuner HD) + filmy z komputera 70%
DVD 10%
Muzyka MP3 10% (zwykła sieczka muzyczna, trochę techno)
Muzyka CD 5% (J.M. Jarre, elektronika)
Radio 5%

Poszukuję malutkich (tzn. rozmiarem, bo żona nie zgadza się na klamoty) kolumn do kina domowego w cenie do ~1500 PLN oraz odpowiedniego amplitunera. Kolumny zawisną prawdopodobnie na ścianie. W związku z poszukiwaniami zestawu do KD, Tannoye raczej wyjdą, chyba, że da się do nich coś dołożyć, bo się do nich przywiązałem.

Z góry dziękuję za podpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Tannoye zostaw :) Dokup centralke , dwa tylne i za jakiś czas subwoofer, bo niestety nie jest tani, chyba, że z innej firmy.
 

mKotek

New member
Poczekaj, bo może się nieprecyzyjnie wyraziłem. To że mam Tannoye i Sony, to był tylko opis tego, co mam w chwili obecnej.

Napisałem, że poszukuję nowego ampli, z wejściem i wyjściem HDMI i dekoderem Dolby Digital oraz pasujących, ale maksymalnie małych kolumn do kina domowego. To jest pierwszy kierunek.

Drugi możliwy kierunek, to pozostawienie Tannoyów, ale potrzebowałbym porady, co dać jako tylne kolumny (centralny i suba doradziłeś, choć modele też by się przydały), bo dla mojej żony, nawet dawne M1 to są za duże klocki do powieszenia na ścianie.

Z góry dziękuję za poradę,
Kotek
 

fazer58

Member
Bez reklam
Niestety,Twoje zadanie jest takie,żeby przekonać żonę,że właśnie M1 jest najodpowiedniejszym wyborem w Twoim przypadku.System oparty na Tannoyach to dobra propozycja. Kup Mercury M1,a żona niech Ci pomoże wybrać wieszaki do nich:) A, na gwiazdkę koniecznie subik!
 

mKotek

New member
OK, rozumiem, ale może się nie udać. W takim przypadku, Tannoye pójdą na dół, gdzie zaczyna się tworzyć sala kinowa :)

Co wtedy w salonie - jaki ampli, jakie głośniki?

Z waszych odpowiedzi wnioskuję, że zakładacie, że zostawię moje Sony. Jednak ono nie posiada wejść HDMI ani Dolby Digital. Czy zakładacie, że naprawdę nie ma sensu wymienić tego ampli?

I jeszcze jedno, skoro mam myśleć o subiku do bieżącego zestawu, a raczej nie Tannoy-a ze względu na cenę, to co by się nadawało, gdybym jednak zostawił Tannoye?

Kotek

A co sądzicie o Jamo A 102 HCS 5 jako potencjalnej parze dla potencjalnego Onkyo 606 lub przy pozostawieniu aktualnego ampli Sony?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale przecież żeby podać Ci ofertę musisz wyraźnie okreslić ile kasy przeznaczasz na:
ampli
kolumny
 

mKotek

New member
Kiki, lubię i szanuję Twoje wypowiedzi, jednak czytanie postów ze zrozumieniem powinno mieć miejsce także po drugiej stronie, czyli wśród odpowiadających.

W pierwszym poście napisałem, że orientacyjny budżet na kolumny to 1500 PLN.

W ostatnich dwóch postach napisałem zaś, że zastanawiam się nad scenriuszem:
1. dokupienia kolumienek surround/centralny/sub do Tannoy-ów, które posiadam (co oczywiście przekracza budżet, chyba, że się mylę?)
2. zakupem ampli i kolumn, ampli to raczej ta niższa półka - O606, HK247, Denon)
3. zakupem samych kolumn do mojego pozostawionego na razie ampli Sony (który jednak nie ma wejść wizyjnych HDMI).

W tym zakresie poszukuję porady, podałem też referencyjnie Jamo, które rozważam, tak jak Canton-y Movie 102.
Cena ampli wyjdzie po dobraniu go do moich warunków, choć raczej skupiam się na dwóch podanych powyżej lub czegoś im odpowiadającego.

Myślę, że te informacje, które podałem są wystarczające do przedstawienia propozycji/porady.

Kotek
 
Ostatnia edycja:

mKotek

New member
Chyba nie SCS 178. W grę wchodzi biel, srebro lub czerń, bo meble są w kolorze wenge, a ściany białe.
Czy te SCS-y są takie dobre, czy to tylko obiegowa opinia - są popularne w zestawach na Alledrogo.
 

kerpen_rp

New member
Mam je w pokoju 20m kw.i według mnie są rewelacyjne, ale to moja opinia. Słuchałem kilku różnych zestawów u znajomych i jakieś tam porównanie mam. Moge je z czystym sumieniem polecić, wziąwszy pod uwagę ich cenę i to, że potrzebowałeś głośników o małych gabarytach.
 

mKotek

New member
Powracam do pytania o Jamo A 102 HCS 5. Czy i jak są porównywalne z SCS-ami a co ważniejsze, czy będą pasowały do mojego Sony lub do Onkyo 606?
Przemawia za nimi kolor, JBL-e są niedostępne w ciemnych kolorach, JBL-e są czarne, a poza tym, Jamo są 6-Ohmowe, a JBL-e 4.

Muszę przyznać, że nie bardzo czuję pomoc. Czy możecie podpowiedzieć konkretne modele, żebym wiedział, co warto sprawdzać w mojej sytuacji?

Na chwilę obecną lista wygląda następująco:
1. Jamo A102 HCS5
2. JBL
3. Canton Movie 102, ew. inne Cantony w tej grupie cenowej (120 MX?)
4. H/K HKTS 11
5. JBL CS680

Zestaw miałby grać na razie z moim Sony, docelowo z Onkyo 606

Które z tych zestawów moglibyście polecić?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry